سه شنبه , 9 آذر 1400 - 7:36 قبل از ظهر

سنقر، قطب گردشگری آبی کرمانشاه می‌شود

سنقر، قطب گردشگری آبی کرمانشاه می‌شود

ایسنا/کرمانشاه سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: با راه‌اندازی پروژه‌های تفریحی سدهای جامیشان و سلیمان‌شاه، شهرستان سنقر و کلیایی به قطب گردشگری آبی استان کرمانشاه تبدیل می‌شود.

جبار گوهری در حاشیه سفر کاری به شهرستان سنقر و کلیایی ضمن بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری سدهای جامیشان و سلیمان‌شاه، اظهار کرد: هم اکنون سه پروژه تفریحی سرگرمی در حاشیه این دو سد در دست اقدام است که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها تحولی مهم در گردشگری آبی استان ایجاد می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، افزود: سد جامیشان به عنوان یکی از نقاط هدف گردشگری استان کرمانشاه از ظرفیت‌های گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

وی تصریح کرد: در کنار توسعه تفریحات آبی ایجاد کمپ‌های گردشگری و مراکز اقامتی در حاشیه این سد با توجه به جذابیت‌های خاص آن می‌تواند به رونق گردشگری شهرستان سنقر و کلیایی کمک کند.

گوهری ادامه داد: همچنین قرار گرفتن روستای تاریخی و هدف گردشگری گلویج و سراب آن در نزدیکی سد جامیشان، جذابیت‌های گردشگری منطقه را برای حضور سرمایه‌گذاران چند برابر کرده‌ است.

وی ضمن بازدید از سراب گلویج، تصریح کرد: در حال حاضر امکانات اولیه برای استفاده گردشگران در حاشیه این سراب زیبا ایجاد شده که در صورت وجود سرمایه‌گذار مناسب ضمن بهره‌برداری و سامان‌دهی وضعیت موجود، شرایط ایجاد امکانات اقامتی و پذیرایی نیز در مجموعه امکان‌پذیر است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، افزود: استفاده از ظرفیت نیروی انسانی محلی و مشارکت جامعه محلی در سود مجموعه قطعا می‌تواند به رونق و توسعه آن کمک کند.

وی گفت: همچنین توسعه ورزش‌های آبی در سدهای سلیمان‌شاه و جامیشان از دیگر فرصت‌هایی است که پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دارد.

گوهری در ادامه سفر یک روزه خود به شهرستان سنقر و کلیایی از حمام‌های تاریخی شهرستان، بافت تاریخی شهر سنقر، بقعه مالک، یک اقامتگاه بوم‌گردی در حاشیه سد سلیمان‌شاه و هتل نور بازدید کرد.
منبع: ايسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *