یکشنبه , 7 آذر 1400 - 4:15 قبل از ظهر

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰۱۲ نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰۱۲ نفر رسید

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دیک بیمار جان خود را از دست داد و مجموع قربانیان کرونای استان به ۱۰۱۲ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۱۸۰ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۷۷ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۶ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، ۸۱ هزار و ۲۷۴ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۲۹۷ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۳۶ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و دنا بود. همچنین از ۱۳۶ نمونه رپید تست ۱۰ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های کهگیلویه و چرام هستند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: تجمعات و دورهمی ها ،عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی  و عادی انگاری ها از عوامل تهدید کننده سلامت جامعه در حال حاضر می باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: از مردم شریف استان  خواهشمندیم که واکسیناسیون خود را تکمیل نمایند تا درصورت گرفتاری  به کرونا فرم شدید بیماری را تجربه نکنند و احتمال مرگ و میر کاهش یابد.

انتهای پیام

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *