کد خبر : 166615
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
-

شهردار مشهد: سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، امری مهم و زودبازده است

شهردار مشهد: سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، امری مهم و زودبازده است

شهردار مشهد گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، یک سرمایه‌گذاری مهم، پربازده و زودبازده است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا کلایی که در آیین اختتامیه «دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد؛ خانه بهار 98» سخن می‌گفت، در خصوص اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش هنرهای شهری اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، یک سرمایه‎‌گذاری مهم، پربازده

شهردار مشهد:
سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، امری مهم و زودبازده است
شهردار مشهد گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، یک سرمایه‌گذاری مهم، پربازده و زودبازده است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا کلایی که در آیین اختتامیه «دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد؛ خانه بهار 98» سخن می‌گفت، در خصوص اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش هنرهای شهری اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه هنرهای شهری، یک سرمایه‎‌گذاری مهم، پربازده و نسبتا زودبازده است و من فکر می‌کنم به واقع این نکته که آثار هنری بهترین زبان برای معرفی یک شهر هستند را باید جدی بگیریم  بنده دوستان خود در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی توصیه می‌کنم که این مساله را در اولویت خود قرار دهند.
وی در توضیحات خود ضمن مرور پنج نکته و اهدافی که در افتتاحیه دومین جشنواره خانه بهار مطرح کرده بود، در خصوص ارزیابی میزان نزدیکی به این اهداف در طی 115 روز گذشته از افتتاحیه جشنواره عنوان کرد: نکته اولی که در آیین افتتاحیه این جشنواره بیان کردم، این بود که باید از یک اقتصاد آزاد رقابتی در حوزه هنر در شهر مشهد حمایت کرد؛ به این معنا که نه تنها هنرمندان مشهدی، بلکه هنرمندان از همه جای کشور در مشهد حضور یافته، آثار خود را عرضه کنند و مشهد به مرکز هنرهای شهری تبدیل شود و بتواند بازاری را در این زمینه شکل دهد تا عده‌ای این امر را کسب و کار پایدار خود قرار دهند.
شهردار مشهد تصریح کرد: فکر می‌کنم فعالیت مجموعه شرکت‌کنندگان خانه بهار و اهتمامی که دوستان من در حوزه فرهنگی و اجتماعی انجام دادند، تا حدودی برای 115 روز  قابل قبول است؛ به این دلیل که هم شرکت‌کنندگان و هم برگزیدگان از نقاط مختلف کشورمان بودند. اما برای ایجاد یک بازار آزاد رقابتی هنوز نیازمند عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان متعددی هستیم و فکر می‌کنم این مسیر بایستی با شدت و حدت بیشتر ادامه یابد.
کلایی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که در خصوص رابطه مدیریت شهری و شهروندان در زیباتر شدن شهر بیان کردم، تقویت اقتصاد هنر بود؛ به این معنا که تا چه اندازه می‌توانیم در حوزه هنر به ایجاد کسب و کارهای جدید برسیم و کسانی که نمایش‌ها یا محصولات تجسمی و سایر محصولات هنری را تولید کرده‌اند، ما و دیگران در شهرهای مختلف خریدار آن باشیم. این هدفی بلندمدت است که به واقع در طی 115 روز نمی‌توان آن را ارزیابی کرد. لذا دوستان ما در حوزه اجتماعی و فرهنگی بر اهمیت آن توجه داشته و اهتمام جدی‌تری را در این خصوص به کار ببندند.
وی در نکته سوم و در خصوص جدی گرفتن هنر به عنوان بخش مهمی از زندگی خاطرنشان کرد: این احساس را باید در شهروندان ایجاد کنیم و متاسفانه یکی از پیچیده‌ترین و نیازمند اهتمام‌ترین بخش‌ها در این نکات پنجگانه همین حوزه است و من فکر می‌کنم هنوز در آن ضعیف و نیازمند ایجاد ارتباط صمیمانه‌تر، با شفافیت، پاسخگویی و با ایجاد سرمایه اجتماعی برای مردم هستیم تا با اعتماد به ما به عنوان مدیریت شهری، پای کار آمدن و دیدن فواید و آثار هنر در زندگی خودشان، این مساله را به عنوان یکی از جدی‌ترین نکات در زندگی لحاظ کنند. ضمنا فرهنگ‌سراهای ما، آموزشگاه‌های مختلف در حوزه‌های هنری و جشنواره‌های گوناگون می‌توانند مهم‌ترین نقش را در این حوزه داشته باشند و لذا همکاران خود را توصیه به اهتمام در این موضوع می‌کنم.
شهردار مشهد همچنین بیان کرد: نکته چهارمی که در آیین افتتاحیه این جشنواره مطرح کردم، آن بود که ما مشهد را دوست داریم و یکی از اهداف جدی ما این است که شهر را برای مردم دوست‌داشتنی‌تر کنیم. چرا که این امر،  بالاترین سرمایه و بهترین برند یک شهر است. این امر را زمانی می‌توان درک کرد که مردم حس تعلق بیشتری به شهر داشته باشند. لذا فکر می‌کنم مجموعه اقدامات خانه بهار در این حوزه عملکرد نسبی موفقی داشته و در 115 روزی که در اختیار جشنواره بوده، تا حدودی توانسته شهروندان مشهدی را نسبت به سیما و منظر شهر خود در ابتدای بهار دارای نگاه مثبت‌تری کند که البته طبیعتا این امر بایستی در تمام سیما و منظر شهر و در هویت شهر که متجلی در معماری و فضاسازی‌‌های شهر و ایجاد عرصه‌های عمومی جذاب‌تر است، گسترش یابد.
کلایی اظهار کرد: نکته آخر این که در نکات پنجگانه یک هدف مهم را مطرح کردیم و آن این که در سالی که پیش‌بینی می‌شود تنگناهای اقتصادی جدی باشد و تا حدودی نیز قابل لمس است، با جشنواره خانه بهار کمک کنیم که حال مردم بهتر و شادتر شود و من فکر می‌کنم موفق‌ترین نقش جشنواره خانه بهار در همین بخش بوده است؛ چرا که هریک از ما اگر از نقاط مختلف و ایستگاه‌های بهارانه شهری عبور می‌کردیم و یا در نقاطی که تجمع المان‌های نوروزی دیده می‌شد، حضور مردم را می‌دیدیم، متوج می‌شدیم که با شور و شوق خوبی در این فضاها حضور یافته‌اند و نیز در گفت‌وگوهای خود یا در فضای مجازی بدان اشاره می‌کنند. این امر نشان می‌دهد که حداقل در یک اثر کوتاه‌مدتی که قصد داشتیم بدین وسیله ایجاد کنیم، موفق بودیم.
وی در تکمیل سخنان خود ضمن تاکید بر این که دبیرخانه جشنواره خانه بهار سال 99 باید هرچه زودتر شروع به کار کند، افزود: بدین وسیله امیدوارم فرصت بیشتری داشته باشیم که از جشنواره خانه بهار 3 و نوروز 99 به عنوان ابزاری استفاده کنیم تا این پنج هدف و سایر اهداف مد نظر را محقق کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجید رضوی

درمان بواسیر با لیزر

لوله پلیکا

دندانپزشکی آیریک

دومان سهند

موسسه ماهان

خرید سنگ قبر