کد خبر : 8871
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
-

طرح محدودیت‌ تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد

طرح محدودیت‌ تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که طرح محدودیت های تردد از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ادامه دارد، گفت: رانندگان متخلف اعمال قانون خواهند شد. سرهنگ “اسماعیل خوشوقت” با اشاره به این که سوانح رانندگی یک دغدغه همیشگی بوده افزود: خوشبختانه برابر تجزیه و تحلیل آماری کارشناسان

طرح محدودیت‌ تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که طرح محدودیت های تردد از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ادامه دارد، گفت: رانندگان متخلف اعمال قانون خواهند شد.

سرهنگ “اسماعیل خوشوقت” با اشاره به این که سوانح رانندگی یک دغدغه همیشگی بوده افزود: خوشبختانه برابر تجزیه و تحلیل آماری کارشناسان در حوزه تصادفات و طبق آمار پزشکی قانونی جانباختگان و مجروحین در معابر شهری نسبت به سال گذشته به ترتیب ۲۷ درصد و ۱۲ درصد کاهش داشته است.
وی اظهارکرد: این موفقیت ها را مدیون تلاش همکاران، تدابیر سردار فرمانده انتظامی استان و همچنین هم افزایی، همگرایی و تلاش همه دستگاه ها در حوزه ترافیک و مهمتر ازهمه مشارکت مردم هستیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین آمار جانباختگان در معابر شهری استان عابرین پیاده است که ۶۲ درصد از تلفات را به خود اختصاص داده تصادفات که این خود ناشی از سرعت بالای وسایل نقلیه است.
خوشوقت تصریح کرد: بیشتر تصادفات موتور سیکلت ها نیز مربوط به شهرهای گرمسیری و جنوبی استان است و بنا به استفاده بیشتر این بخش ها از موتورسیکلت در مقایسه با یاسوج و سی سخت آمار بیشتری از تصادفا را در این زمینه به خود تخصیص داده اند.
وی نقش آموزش، فرهنگ و رسانه را در تعالی رفتار رانندگی موثر دانست و ادامه داد: یکی از اصول اساسی ترافیک و آموزش، اجرای مقررات و مهندسی ترافیک می باشند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: رویکرد پلیس در چند سال گذشته در کنار کارهای سلبی، انتظام بخشی و سخت افزاری که در حوزه برخورد با جرائم انجام می دهند ظرفیت خوبی ایجاد شده، که بر ارتقاء فرهنگ رانندگی و تعالی رفتار تاثیر گذار است.
خوشوقت با اشاره به اجرای طرح محدودیت تردد از ساعت ۲۲ تا ساعت ۳ بامداد عنوان کرد: این طرح  برا اساس تصمیمات ستاد مقابله با بیماری کرونا از آذر ماه شروع شد و همچنان به قوت خود باقی است و افزایش تردد در معابر شهری در این ساعت شاید مبنی بر این باشد که  خیلی از رانندگان احساس می کنند این طرح لغو شده، بنابراین ما ملزم به اجرای مصوبات ستاد کرونا هستیم و باید اجرا کنیم و اعتقاد داریم که در این محدوده زمانی که اعلام شده نباید رانندگان وارد شوند؛ چرا که از طریق مراکز مانیتورینگ پلیس و همکارانی که در سطح معابر شهری استان مستقر هستند تخلفات را رصد می کنیم و هر شب در استان ۲۰۰ تا ۳۰۰ خودرو به دلیل نقض محدودیت‌ها اعمال قانون می شوند.
وی گفت: دست‌کاری و مخدوش کردن پلاک های خودرو بسیار باب شده در حالی که، دارای بار حقوقی، پیامدها و مشکلات دیگر به تبعه آن برای رانندگان است، که بنا به ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی اعلام شده و کسانی که دستکاری پلاک یا تعویض ارکان وسایل نقلیه بدون مجوز رو داشته باشند مرتکب جرم شدند و قانونگذار برای آنان مجازات تعیین کرده که بر همین اساس وظیفه پلیس توقف خودروهای متخلف است و در صورت توقف با توجه به جرم بودن عمل دستکاری پلاک به مراجع قضایی معرفی و تشکیل پرونده می شود و سایر مجازات تبعی را به دنبال دارد که در همین رابطه هر ماه ۳۰ تا ۴۰ خوردو در همین رابطه به مراجع قانونی معرفی می شوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دستکاری پلاک خودروها گفت: هدف خودروهای فاقد پلاک از جمله فرار از جریمه ها و محدودیت های کرونایی، زمان بر بودن اقدام برای گرفتن پلاک خودرو، تعویض پلاک می باشد و بنابراین صاحبان این وسایل نقلیه نیز متعهدند خودروی خود را متوقف کنند تا زمان حل مسئله پلاکشون و اگر بدون پلاک وارد چرخه حمل و نقل و تردد شوند، برابر با قانون آیین راهنمایی رانندگی تردد آنان به طور کامل ممنوع است.
خوشوقت با بیان این که در چندماه گذشته بالغ بر ۳۵۰ دستگاه خودروی فاقد پلاک در معابر شهری استان کهگیلویه و بویراحمد متوقف شده است، عنوان کرد: اجرای طرح‌های همپوشانی در جهت ایمنی ترافیک و انضباط ترافیک برای شهروندان حتما ادامه خواهد داشت و برخورد با خودروهای فاقد پلاک را در برنامه کاری خود قرار خواهیم داد.
وی در خصوص طرح ترخیص خودروها و موتور سیکلت های رسوبی نیز تصریح کرد:  اقدام بسیار خوبی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به عنوان یک سیاست تشویقی برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت هایی که چندین سال وسیله آنان در پارکینگ متوقف بوده و بنا به ترس از جریمه های وسایل نقلیه و هزینه های پارکینگ مراجعه نکردند در نظر گرفته شده که خوشبختانه استقبال بسیار خوبی شد و تسهیلات خوبی هم برای آن ها قائل شدند مثل اقساطی شدن جریمه ها و پرداخت آن در طول یکسال، به روز حساب نشدن هزینه های پارکینگ و حساب آن براساس سال ۹۴ با هزینه اندک و همین طور در زمینه بیمه نامه تاخیر جریمه ها بخشوده می شود و  تاکید می شود این طرح به قوت خود باقی است و صاحبان خودرو می توانند با مراجعه خود نسبت به آزادسازی خودرو اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص طرح بخشودگی جرائم کلی که برای همه مردم پیش بینی شده است گفت: رانندگان تا پایان دی ماه فرصت دارند برای تصفیه دوبرابر خلافی خودرو اقدام کنند، چرا که بعد از دی ماه جریمه ها به اصل خود یعنی دوبرابری خودشان بر خواهند گشت.
خوشوقت در برخورد با خودروهای که شبانه حرکات مارپیچ و آکروباتیک و پر خطر انجام می دهند، تاکید کرد: طرح های داریم که باهمپوشانی تمام یگان های انتظامی از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی، یگان امداد، کلانتری‌ها و سایر دستگاه‌های انتظامی که در این زمینه می توانند کار کنند صورت گرفته و با اقتدار کامل در هفته آینده نیز اجرا خواهد شد و با توجه به ماه پایانی تابستان و تدابیر سردار فرمانده انتظامی استان این طرح به قوت خود ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به  زیرساخت های ترافیکی بیان کرد: طبق ماده ۳ قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم با صراحت به زیرساخت‌های ترافیکی اشاره شده و تمام اقدامات در زمینه زیرساخت ها در معابر شهری بر عهده شهرداری‌هاست.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فال قهوه

کانکس نگهبانی

دریل مگنت ایبن اشتاک

اسرارالشفاء

nabzemarketing.com

کترینگ

تعمیرات موبایل

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر