کد خبر : 142129
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
-

عبور از مسیر جهاد و شهادت رمز موفقیت ملت ایران است

عبور از مسیر جهاد و شهادت رمز موفقیت ملت ایران است

ایسنا/کردستان فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز موفقیت ما است افزود: وقتی ملتی با این داستان های واقعی که فراتر از خیال است زندگی می کند و ادبیات آن را می سازد و انتشار می دهد هرگز در مقابل هیچ دشمنی شکست نمی

عبور از مسیر جهاد و شهادت رمز موفقیت ملت ایران است

ایسنا/کردستان فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز موفقیت ما است افزود: وقتی ملتی با این داستان های واقعی که فراتر از خیال است زندگی می کند و ادبیات آن را می سازد و انتشار می دهد هرگز در مقابل هیچ دشمنی شکست نمی خورد.

سردار سلامی امروز دوشنبه (18 اسفند) در مراسم دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با تقریظ مقام معظم رهبر انقلاب که به میزبانی استان کردستان در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هیچ کس باور نمی کرد که آن شعائر زیبا ودل انگیز به سرعت بتواند از دره های بارک مکه عالم را بپیماید و با شعائر اسلام برای تقریر صفحه زمین و بشارت برای دنیایی پر از معنویت و اخلاق برخواسته بودند به این سرعت جهان را فرا گیرد و امپراطوری های بزرگ را درنوردد.

وی افزود: تجربه تاریخ هم نشان داد هر گاه اسلام طلوع کرد همه دشمنان و کفار در برابر آن صف آرایی کردند تا نور خدا را خاموش کنند، اما خداوند هر بار نور خود را کامل کرد و اتمام بخشید، هر چند کافران آن را نپسندند.

فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد: امروز مفتخریم که در جمع مردم کریم و شریف کردستان هستیم، کردستان طبیعتی زیبا و دل انگیز با کوه های سرافراز، رودهای جاری و آرام، دشت های سرسبز و لاله گون، نگینی زیبا در حلقه انگشتر ایران است، اقلیم زیبایی ها و کشور عظمت ها و صاحب تمدن و کشور اسلام ایران عزیز.

وی ادامه داد: مردم کردستان به طبیعت این سرزمین شبیه اند، مردمانی هستند رفیع با قامت های بر افراشته، قلب هایی سرشار از ایمان، روح هایی لطیف، مهربان، با طراوت و با نشاط و جاری در حیات ایران همانند رودخانه هایشان؛ مردمانی که نقش زیبای وفاداری و تعهد به استقلال و هویت این ملت را در تاریخ کهنسال خود و به ویژه در این چهار دهه انقلاب اسلامی اثبات کردند، کردستانی که بخش مهمی از هویت حقیقی ایران است و مردمان آن ریشه در حیات ازلی این سرزمین و حیات جاودانه آن خواهند داشت.

سردار سلامی بیان کرد: نقطه نقطه این سرزمین، کهکشانی پر از ستاره را نشان می دهد، شهیدانی که به استقلال و آزادی و ایران هدیه شدند و همواره بر سپهر افتخارات کردستان می درخشند و هرگز خاموش نمی شوند، اینجا سرزمین مقاومت است. داستان های شگفت انگیز و ماجراهای دل انگیزی از ثبات قدم و پایداری و غیرت و تعصب و شهامت این دیار سروده شده و داستان های زیادی نانوشته باقی مانده است.

فرمانده سپاه پاسداران عنوان کرد: کتاب عصرهای کریسکان جلوه ای از جوانمردی و ایثار و گذشت مردماناین سرزمین است، بنابراین دست بوس مردمان این دیار پر افتخار هستم.

به گفته وی، جغرافیا و تاریخ مقاومت ما وسیع است، هر ملتی اگر در صحنه های حساسی در تاریخ خود نایستد حذف می شود و از جغرافیای سیاسی عالم حذف می شود، تاریخ قضاوت می کند، ما چهار دهه یک مقاومت استثنایی و تکرار ناپذیر در تاریخ حیات بشر را طی کرده ایم، یک ملت با انقلاب شکوهمند خود ایستاده اند از زمین و هوا و دریا به او حمله شده است، دشمنان او را محاصره کرده اند و مرزها را به روی او بسته اند تا اقتصادش فلج شود.

سردار سلامی بیان کرد: در طول این 42 سال مقاومت صفحات دل انگیز و احساس بر انگیزی از مقاومت این ملت به نمایش درآمده است، ایران که نقشه رنگارنگی از مردم با شرافت است، نقشه ای یک رنگ از ثبات قدم و منزلت یک ملت را به تصویر کشانده است، هیچ ملت شیطانی نیست که به آن حمله نکرده باشد و هنوز هم این داستان ادامه دارد، اما هیچ کس در این ملت قد خم نکرده و همواره پیشانی دفاع آن رو به دشمن بوده و همه سختی ها تحمل شده است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز موفقیت ما است افزود: اسلام دوباره ظهور کرده و حرارت شعله های روح بخش او، گرمای اسلام بر قلب ها نشسته است و عناصر پایداری و مقاومت در این سرزمین پایدار است و با رهبران بزرگی در مقابل دشمنان ایستاده است، با رهبران شجاع، با افق های بلند نگاه و تربیتی روحانی به عنوان انتشار روح ایمان در کالبد این جامعه و با اسلام که کرامت انسان هدف او است و مردمی که هر روز می بخشند، این ها عناصر ایستادگی ما است.

وی ادامه داد: وقتی ملت، اسلام و رهبری با هم در یک مجموعه شخصیت مقاومت و جهاد یک ملت را تشکیل می دهند همه دشمنان و آمریکا می شکنند و عاجز می شوند و از هدف های بلند خود تنازل می یابد و به مغرب نزدیک می شود و این داستان بزرگترین دشمن تاریخ بشر برای بزرگترین ملت است. سردار سلامی افزود: این سرنوشت جهاد است؛ ما از ادبیات جهاد و شهادت و مقاومت سخن می گوییم که در آن کلمات صاحب روح و استحکام و حیات اند، ادبیات یعنی روح دادن به کلام و جاری کردن آن در قلب، ادبیات بر روح می نیشند، وقتی ملتی با این داستان های واقعی که فراتر از خیال است زندگی می کند و ادبیات آن را می سازد و انتشار می دهد هرگز در مقابل هیچ دشمنی شکست نمی خورد.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: این سرزمین هم که بخش لاینفک ایران اسلامی است، امروز یک سرزمین آرام و امن و در حال رشد است، با فرهنگ غنی، در اینجا اصوات هم زیبا هستند، صوت ها، ادبیات و اشعار زیبا که نشان دهنده ادبیات غنی و فرهنگی و طبیعت روحانی مردم آن است، مردمانی که دلانگیز سخن می گویند و تحسین بر انگیز می ایستند؛ این داستان ادامه دارد.

وی بیان کرد: امروز دشمنان و متحدان آن ها سر شکسته هستند، همه آن هایی که فکر می کردند در پرتو قدرت ظاهری این امپراطوری بی نظیر بشر می توانند بر ملت ایران غلبه کنند، پوسیده و مندرس شده اند و ملت ایرا سرافرازند و به قامت شکوه ایستاده اند، ملت ایران به غیرت و نشکستن و وحدت قلب ها شناخته می شود و مقاومتش از ایمانش که پایان ناپذیر است سرچشمه می گیرد، ایمان به ایمان الهی و هدف های بلند و آینده ای درخشان؛ این سرنوشت ملت ایرن است.

سردار اسلامی عنوان کرد: دشمنان تصور می کنند که ملت ایران عزت و عظمت، اقتدار و ایمان خود را با مادیات جابه جا می کنند، داستان محاصره اقتصادی و داستان خطای دشمن در شناخت حقیقت درونی جامعه ماست، وقتی دشمن قدرت تشخیص نداشته باشد، دچار خطای محاسبه می شود و چون نمی شناسد اشتباه می کند و شکست می خورد.

وی ادامه داد: امروز به اینجا رسیده ایم؛ تحریم شده بودیم به معنای واقعی در قیاسی جهانی، اما حاصل آن کشور امروز است که سیمای یک کشور تحریم شده را ندارد و مردم آماده دفاع هستند و دشمنانش می گریزند و بیماری هم اضافه می شود و بازهم مردم می ایستند و به امت وسط تبدیل شده اند.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ملت ایران برای همه عالم شهید و شاهد است، تجسم زیباترین الگو است و دشمنانش که به ظاهر پیشرفته هستند در برابر بیماری قد خم کرده اند و نمی توانند به نیازهای مردمانش پاسخ دهند، اما اینجا همه مردم حاکمند و خادمان در اینجا حاکمند. اینجا فرماندهان و سردارانش در خدمت مردم هستند.

وی یادآور شد: مقاومت یک مسیر است و هیچ نقطه ای از آن را نباید سست گرفت و ملت ایران خطا نمی کند زیرا نگاهش به ستاره آسمان خود یعنی رهبر انقلاب است، که همانند جد بزرگوارش بر مومنان رئوف و رحیم است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تست علت سرگیجه

آجر نما

قیمت تجهیزات اعلام حریق

خرید صندلی پزشکی

جانکشن باکس

خرید نهال شلیل مغان

پریز شبکه

تعمیر لباسشویی

قیمت گاری دستی قدیمی

سئو در مشهد

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

ممبر اجباری تلگرام

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر لباسشویی

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح