کد خبر : 144113
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
-

فرهنگ بنیاد فعالیت های اقتصادی است

فرهنگ بنیاد فعالیت های اقتصادی است

ایسنا/همدان مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه فعالیت اقتصادی در دیدگاه غربی مبنی بر نوعی عملیات سودآور است، اظهار کرد: در دیدگاه اسلامی فعالیت های فرهنگی بر اقتصاد سایه می اندازد و فرهنگ بنیاد فعالیت های اقتصادی است که در ادبیات دینی و اسلامی از آن به نام باقیات الصالحات نام

فرهنگ بنیاد فعالیت های اقتصادی است

ایسنا/همدان مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه فعالیت اقتصادی در دیدگاه غربی مبنی بر نوعی عملیات سودآور است، اظهار کرد: در دیدگاه اسلامی فعالیت های فرهنگی بر اقتصاد سایه می اندازد و فرهنگ بنیاد فعالیت های اقتصادی است که در ادبیات دینی و اسلامی از آن به نام باقیات الصالحات نام می برند.

سیدباقر عبداللهی ظهر یکشنبه ۱۷ اسفندماه در آیین افتتاح کتابخانه عمومی روستای ینگی کند از توابع شهرستان ملایر، به عدم منافات فرهنگ و اقتصاد با توسعه در هر دو دیدگاه اسلامی و غربی اشاره و تصریح کرد: در هر دو دیدگاه زیربنا جامعه و مردم هستند و در نهاد کتابخانه های عمومی کشور، واژه عمومی دو معنا دارد؛ یکی به معنای کتاب یعنی فراهم سازی هر نوع کتابی مطابق با هر نگرش و سلیقه ای و دیگری به معنای کاربر و در برگیرنده تمامی گروه های سنی است.

وی یادآور شد: ما در تأمین منابع کتابخانه عمومی روستای ینگی کند ملایر نیز همانند دیگر کتابخانه ها از این نگرش تبعیت کرده و عمومیت را لحاظ کردیم.

عبداللهی در ادامه فعالیت های بانک پاسارگاد در زمینه احداث اماکن فرهنگی و حوزه ویراستاری را سرآمد دانست و تأکید کرد: این کتابخانه با مشارکت صددرصدی بانک پاسارگاد، هفتمین کتابخانه احداث شده توسط این بانک در استان همدان است.

در ادامه معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان با اشاره به اینکه امسال بیش از نیمی از افتتاحیه ها و کلنگ زنی های استان همدان در شهرستان ملایر انجام شده است، گفت: شهرستان ملایر با کمک جمعی با محوریت فرمانداری ویژه ملایر، در راستای خدمت گذاری به مردم با تمام استان رقابت می کند.

مصطفی آزادبخت نسبت به پیشگام بودن بانک پاسارگاد در عرصه فرهنگی علاوه بر عرصه اقتصادی و اشتغالزایی ابراز خرسندی کرد و افزود: با توجه به اینکه زیربنا و عامل پیروزی این انقلاب، فعالیت های فرهنگی است و فرهنگ غنی و دینی کشور بر استکبار و صهیونیسم پیروز شده، این بانک خواسته های انقلاب اسلامی را به بهترین شکل ممکن برآورده کرده است.

وی قدرت ۲۵۰ هزار شهید و ۶۰۰۰ پیکر مطهری که در مرزها سرود مقاومت می خوانند را عامل کسب موفقیت های امروز دانست و خاطرنشان کرد: بانک پاسارگاد جزء بانک های پیشتاز کشور هم در عرصه اقتصادی و اشتغالزایی و هم در عرصه فرهنگی است که باید سرلوحه دیگر بانک ها قرار گیرد.

وی به کارخانه فروسیلیس شهرک صنعتی جوکار اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر این کارخانه با ظرفیت ۲۴ هزار تن و ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نفر و سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد تومان، به عنوان یکی از پایه های استقلال اقتصادی توسط این بانک بنا شده است.

ایجاد ۵۶۰ هزار شغل توسط بانک پاسارگارد در حوزه های مختلف

مدیرعامل بانک پاسارگاد کشور در ادامه ضمن گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهید قاسم سلیمانی بعنوان اسوه انقلاب، تصریح کرد: کتابخانه محل تبادل اندیشه ها، اندیشگاه و محل شکوفایی استعداد ها است، اندیشه هایی که با نگاه عاشقانه به توسعه فرهنگی کشور، زمینه را برای توسعه در زمینه های دیگر فراهم می سازند.

دکتر مجید قاسمی با بیان اینکه در کنار اقتصاد، سیاست و فرهنگ نیز تعریف می شود، گفت: بانک پاسارگاد ظرف ۱۵ سال، راه ۴۰ ساله را در زمینه اقتصادی طی کرده و نمونه آن طرح فروسیلیس در استان همدان است که در این طرح از توانمندی های بالقوه استان در جهت سرمایه گذاری استفاده شده است.

قاسمی به مجموع سرمایه گذاری های بانک پاسارگاد در حوزه معدن و صنایع معدنی به مبلغ ۵.۶ میلیارد دلار اشاره و خاطرنشان کرد: این سرمایه گذاری ها در قالب ۳۵ پروژه، زمینه اشتغال برای ۴۲۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم را ایجاد کرده و برای ایجاد و حفظ اشتغال کارآفرینان و فعالان اقتصادی، تسهیلاتی ارائه می دهد.

وی از ۵۶۰ هزار اشتغال ایجاد شده توسط مجموعه بانک پاسارگاد خبر داد و گفت: بیمه پاسارگاد با ۴۴ هزار نمایندگی فعال در سطح کشور، بیش از ۱۲۳ هزار اشتغال ایجاد کرده و ارزش سهام این شرکت با تمامی شرکت های دیگر در بورس برابری می کند.

قاسمی به آغاز فعالیت های اجتماعی و فرهنگی بانک پاسارگاد از سال ۹۲ و همزمان با نامگذاری سال فرهنگ توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: کتابخانه ینگی کند، هفتمین کتابخانه در استان همدان و هفدمین کتابخانه در کشور است که توسط بانک پاسارگاد احداث شده است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد کشور با اشاره به شعار کلیدی این بانک مبنی بر “آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است”، مطرح کرد: ساخت ۲۶ مدرسه در سراسر کشور، ۱۱ مدرسه در دست ساخت و تأسیس دانشگاه خاتم، نشان دهنده جدایی ناپذیری اقتصاد و فرهنگ به عنوان دُر سرمایه گذاری ها است.

قاسمی ادامه داد: این کتابخانه را باید جزء سرمایه گذاری های های آینده ساز و اندیشه ساز کشور بدانیم. از نظر من، هر مکان دارنده کتاب، بعنوان مرکز تجمعات فکری، مقدس است.

اجرای خط لوله انتقال گاز به کشور عراق، ۷ میلیارد دلار برای کشور سودآوری داشته

وی به فعالیت های بانک پاسارگاد در زمینه های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری، اشاره کرد و گفت: با وجود محدودیت های بودجه ای کشور، بانک پاسارگاد ظرف مدت ۱۸ ماه، خط لوله انتقال گاز به کشور عراق را با سرمایه گذاری ۳.۲ میلیارد دلار، اجرا کرده که تاکنون این صادرات، هفت میلیارد دلار برای کشور تولید ثروت کرده است.

قاسمی از وجود پنج ایستگاه تقویت فشار در این خط انتقال با هزینه هر ایستگاه ۱۵۰ میلیون دلار خبر داد و تصریح کرد: مجموع این سرمایه گذاری ها در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، حدود ۱۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی برای کشور تولید کرده همچنین طرح توسعه میدان نفتی سپهر و جفیر بعنوان اولین میدانی که به دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی شده، از دیگر سرمایه گذاری های بانک پاسارگاد است.

بیش از یک میلیون و ۴۰۰ نسخه کتاب در این کتابخانه های عمومی وجود دارد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز در ادامه به ۱۷ اسفندماه به عنوان سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور اشاره و اظهار کرد: کتابخانه های عمومی، به عنوان پایگاه های اجتماعی مردم، به رشد و تعالی اندیشه کمک می کنند و با کتابخانه های دانشگاهی و تخصصی از نظر کارکرد متفاوت هستند.

عاطفه زارعی استفاده از این کتابخانه را مایه رشد و تعالی تمامی گروه های سنی روستا دانست و بیان کرد: کتابخانه های روستایی ابتدا بر پایه کتاب های چاپی و سپس در زمینه منابع اطلاعاتی آنلاین، پایگاه های اطلاعاتی را در اختیار محققان و دانشجویان روستا قرار می دهند.

وی از وجود ۱۱۷ کتابخانه عمومی شامل ۷۰ کتابخانه شهری، ۴۶ کتابخانه روستایی و یک کتابخانه سیار در استان همدان خبر داد و افزود: توسعه زیرساخت های این کتابخانه ها از سال ۹۴ آغاز شده و در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۰۰ نسخه کتاب در این کتابخانه های عمومی وجود دارد.

فرماندار ویژه ملایر نیز ضمن قدردانی از تلاش های بخشدار جوکار و نیز دهیار روستا، اظهار کرد: ملایر دارای پتانسیل های بسیاری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی است و طبق گفته استاندار، استان همدان و به ویژه شهرستان ملایر یک کارگاه عظیم عمرانی، اقتصادی و سرمایه گذاری است.

قدرت الله ولدی یادآور شد: این شهرستان به طور ویژه آمادگی خود را طبق روال گذشته برای جذب سرمایه گذاران در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اعلام می کند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کترینگ

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح