شنبه , 6 آذر 1400 - 8:04 بعد از ظهر

“فرهنگ نویس یار” به همت استاد سقزی گردآوری و منتشر شد

"فرهنگ نویس یار" به همت استاد سقزی گردآوری و منتشر شد

ایسنا/کردستان برای نخستین بار فرهنگ موضوعی انگلیسی به فارسی با عنوان «فرهنگ نویس یار» توسط دکتر بهزاد احمدی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور سقز گردآوری و به همت انتشارات رهنما (رهنمای اندیشمند) چاپ و منتشر شد.

کتاب فرهنگ نویس یار برخلاف واژه‌نامه‌های موجود الفبایی نبوده بلکه به صورت موضوعی در ۳۱ فصل گردآوری شده است به صورتی که هر فصل به موضوع جداگانه‌ای (بحث مزایا و معایب، نحوه بیان موافقت و مخالفت، روابط علت و معلولی، نتیجه، منظور و غیره) مربوط می‌شود.

در این کتاب، اصطلاحات و واژه‌های مرتبط با هر موضوع در هر فصل همراه با اطلاعات زیر همچون تلفظ امریکایی و بریتانیایی، اطلاعات دستوری و کاربردی مربوط به کلمه (اسم: قابل شمارش و غیر قابل شمارش؛ فعل: گذرا و ناگذرا)، کلمات همایند (collocation)، مثال‌های متعدد برای کمک به طرز استفاده از واژه، اطلاعات کاربردشناختی و غیره ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، این کتاب برای تقویت مهارت‌های نوشتاری و شناختی در آزمون‌های تخصصی انگلیسی، دانشجویان و علاقه مندان به حوزه زبان انگلیسی می تواند مفید و موثر واقع شود.

بهزاد احمدی تاکنون چندین کتاب و اثر علمی از جمله کتاب «چشم اندازهایی در جامعه شناسی»، «گفتمان‌های رسانه؛ تحلیل متون رسانه» را ترجمه و مواردی را نیز تالیف کرده است.

منبع: ايسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *