کد خبر : 208972
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲:۲۸
-

فناوری های به کار رفته هوش مصنوعی یوآیدی در احراز هویت آنلاین

فناوری های به کار رفته هوش مصنوعی یوآیدی در احراز هویت آنلاین

از چندی پیش پدیده احراز هویت آنلاین در دنیای دیجیتال گسترش بسیاری پیدا کرده است، به خصوص پس از این که ویروس کرونا در دنیا فراگیر شد. با توجه به نیاز جوامع به ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات احراز هویت به طرز قابل توجهی پیشرفت کردند. این پیشرفت‌ها به لطف فناوری‌های نوین

از چندی پیش پدیده احراز هویت آنلاین در دنیای دیجیتال گسترش بسیاری پیدا کرده است، به خصوص پس از این که ویروس کرونا در دنیا فراگیر شد. با توجه به نیاز جوامع به ارائه خدمات غیرحضوری به مشتریان، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات احراز هویت به طرز قابل توجهی پیشرفت کردند. این پیشرفت‌ها به لطف فناوری‌های نوین در حوزه هوش مصنوعی بوده است. رشد احراز هویت آنلاین در ایران نیز به دلیل حضور پر رنگ شرکت‌های رگ‌تک در این حوزه قابل توجه بوده است. یوآیدی یکی از شرکت‌های بزرگی است که توانسته با فناوری‌های روز، عملکردی بسیار قوی در زمینه احراز هویت داشته باشد. خدمات اهراز هویت یوآیدی از دقت و سرعت بالایی برخوردار است، به حدی که احراز هویت ثنا و دیگر موارد اهراز هویت یوآیدی در زیر 3 دقیقه انجام می‌شود. اگر شما هم دوست دارید که با فناوری های به کار رفته هوش مصنوعی یوآیدی در احراز هویت آنلاین آشنا شوید، حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

احراز هویت چیست؟

احراز هویت (Authentication) فرآیند تأیید یک کاربر یا دستگاه قبل از اجازه دسترسی به یک سیستم یا منبع است. به عبارت دیگر، احراز هویت به معنای تأیید این است که کاربر همان چیزی است که ادعا می‌کند. این فرآیند تضمین می‌کند که فقط کسانی که دارای اعتبارنامه مجاز هستند، به سیستم‌های امن دسترسی پیدا می‌کنند. زمانی که کاربر تلاش می‌کند به اطلاعات موجود در شبکه دسترسی پیدا کند، باید اعتبار محرمانه‌ای را برای اثبات هویت خود ارائه کند. احراز هویت به شما این امکان را می‌دهد که با اطمینان خاطر به کاربر مناسب در زمان مناسب دسترسی داشته باشید. اما این فرآیند به تنهایی اتفاق نمی‌افتد.

احراز هویت بخشی از یک فرآیند سه مرحله ای برای دستیابی به منابع دیجیتال است:

  • شناسایی: شما چه کسی هستید؟
  • احراز هویت: آن را ثابت کنید.
  • مجوز: آیا شما اجازه دارید؟

شناسایی به یک شناسه کاربری مانند نام کاربری نیاز دارد. اما بدون احراز هویت، هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا آن نام کاربری واقعاً به فرد تعلق دارد یا خیر وجود ندارد. اینجاست که احراز هویت وارد می‌شود و نام کاربری را با رمز عبور یا سایر اعتبارنامه‌های تأیید همراه می‌کند.

متداول ترین روش احراز هویت، ورود و رمز عبور منحصر به فرد است، اما از آنجایی که تهدیدات امنیت سایبری در سال های اخیر افزایش یافته است، اکثر سازمان ها از فاکتورهای احراز هویت اضافی برای امنیت لایه‌ای استفاده و توصیه می‌کنند. احراز هویت با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی aiو الگوریتم‌های تشخیص چهره (Face Recognition) و تشخیص زنده بودن تصویر (Liveness Detection) یکی از قوی‌ترین روش‌های شناخت مشتری و کاربر است.

 احراز هویت یوآیدی با چه فناوری‌هایی انجام می‌شود؟

اهراز هویت یوآیدی نیز با استفاده از هوش مصنوعی ai و فناوری‌های OCR(نویسه‌خوان نوری)، Face Matching  (الگوریتم تطابق چهره)، Liveness Detection (تشخیص زنده بودن تصویر) و یادگیری عمیق (Deep Learning) انجام می‌شود. در زیر به تکنولوژی‌های این شرکت بیشتر می‌پردازیم.

هوش مصنوعی (AI)

این روزها هوش مصنوعی به یک فناوری جذاب و مهم در اکثر زمینه‌های کاری تبدیل شده است. صنعت احراز هویت نیز از این قاعده مستثنی نیست. هوش مصنوعی، دقت عمل و سرعت بسیار بالاتری نسبت به نیروی انسانی دارد و به همین دلیل است که یوآیدی از این فناوری برای احراز هویت استفاده می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با عملکردی عالی احراز هویت مشتریان را انجام دهد.

تشخیص بیومتریک چهره (Face Biometric Recognition)

تشخیص چهره به فناوری‌ای اطلاق می‌شود که می‌تواند یک فرد را از طریق یک تصویر، ویدیو یا هر عنصر سمعی و بصری دیگر ازطریق چهره او شناسایی یا تأیید کند. به طور کلی، این شناسه برای دسترسی به یک برنامه، سیستم یا سرویس استفاده می‌شود و مانند یک اسکنر چهره عمل می‌کند. تشخیص چهره روشی برای شناسایی بیومتریک است که از اجزای صورت و سر استفاده می‌کند تا هویت یک فرد را از طریق الگوی بیومتریک صورت و داده‌های آن تأیید کند. این فناوری مجموعه‌ای از داده‌های بیومتریک منحصربه‌فرد هر فرد را که با چهره و حالت چهره‌اش مرتبط است، جمع‌آوری می‌کند تا یک فرد را شناسایی، تأیید و/یا احراز هویت کند. یوآیدی از تشخیص بیومتریک چهره برای احراز هویت استفاده می‌کند

تشخیص زنده بودن (Liveness detection)

تشخیص زنده بودن تکنیکی است که در آن یک الگوریتم به طور ایمن تشخیص می‌دهد که آیا فردی که در حال احراز هویت است یک نمایش و چهره جعلی است یا یک انسان زنده و واقعی است. نمونه بیومتریک یک عکس صورت است که توسط کاربر گرفته شده است و ممکن است در برخی موارد فرد جعل کننده هویت از ماسک چهره، فیلم یا عکس دیگران استفاده کند. الگوریتم تشخیص زنده بودن قادر است تشخیص دهد که آیا تصویر مربوط به یک شخص زنده و واقعی است یا خیر.

خدمات احراز هویت یوآیدی برای چه کسب‌وکارهایی مناسب است؟

یوآیدی با استفاده از ویژگی منحصربه‌فرد بیومتریک چهره افراد خدمات ارائه احراز هویت را ارائه می‌دهد. فناوری مورد استفاده در احراز هویت یوآیدی با حفظ حریم شخصی کاربران، زیرساخت لازم را برای ارتقای خدمات غیرحضوری به بانک‌ها، کارگزاران بیمه، بورس، پلتفرم‌های تبادل رمزارز و سایر سازمان‌ها فراهم می‌کند. یوآیدی با هدف افزایش امنیت مبادلات در دنیای دیجیتال و در راستای خدمات دولت الکترونیک به وجود آمده است. به بیان ساده‌تر، با استفاده از اهراز هویت یوآیدی، کاربران و کسب‌وکارها در فضایی امن، به دور از جعل هویت، با هم در ارتباط و مبادله خواهند بود. خدمات احراز هویت دیجیتال و غیر حضوری یوآیدی برای کسب و کارها شامل موارد زیر است:

  • امکان افتتاح حساب بانکی آنلاین،
  • افزایش سقف تراکنش‌های مالی،
  • اعطای وام آنلاین،
  • اعتبارسنجی غیرحضوری،
  • سرمایه‌گذاری آنلاین، صرافی‌های اینترنتی،
  • پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال.

یوآیدی در حال حاضر خدمات احراز هویت آنلاین را برای احراز هویت کارگری و چند صرافی رمز ارز ارائه می‌دهد.

چرا یوآیدی بهترین پلتفرم احراز هویت آنلاین است؟

یوآیدی اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال در ایران است که از تکنولوژی‌های جدید از جمله هوش مصنوعی ai، یادگیری عمیق، تطابق چهره، زنده بودن تصویر و دیگر فناوری‌ها استفاده می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بالاترین دقت فرآیند احراز هویت را انجام دهد. یوآیدی همگام با تکنولوژی به بهبود زیرساخت فرایند احراز هویت دیجیتال در ایران کمک می‌کند.

با احراز هویت یوآیدی به سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش احراز هویت خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید. می توانید از خدمات احراز هویت سجام و احراز هویت اداره کار یوآیدی استفاده کنید و برای ارتباط و مشاوره با متخصصین با شماره پشتیبانی 02166123290 تماس بگیرید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح