یکشنبه , 14 آذر 1400 - 0:16 قبل از ظهر

قیمت خودرو نباید وابسته به نرخ ارز باشد

قیمت خودرو نباید وابسته به نرخ ارز باشد

رباط کریم- نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر هزینه‌های خودروسازان مانند انرژی و حقوق کارگر ریالی تعیین می‌شود، اما قیمت گذاری ها دلاری و بر اساس نرخ ارز است.

حجت الاسلام حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن انتقاد از گرانی‌های افسار گسیخته کالاهای اساسی اظهار داشت: متأسفانه در سال‌های اخیر گرانی کالاهای مورد نیاز مردم به سوی گرانی خورد و خوراک و تغذیه میز کشیده شده است، تا جایی که برخی از نیازهای خانوار مانند نیاز به مسکن و خودرو به فراموشی سپرده شده است، در حالی که نیاز به مسکن و خودرو نباید مورد غفلت واقع شود.

وی انتخاب مدیرعامل شرکت‌های خودروساز توسط دولت را یکی از دلایل مهم افزایش بی حساب و کتاب قیمت خودرو دانست و گفت: دادستان تهران می‌بایست، به مساله گرانی خودرو ورود کند، کمبود عرضه خودرو به بازار و افزایش قیمت‌ها طبیعی نیست و باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

از دعوت خودروسازان به این کمیسیون خبر داد و گفت: بیشتر هزینه‌های خودروسازان مانند هزینه انرژی و حقوق کارگر ریالی تعیین می‌شود، اما قیمت گذاری ها دلاری و بر اساس نرخ ارز است، که این امر پذیرفتنی نیست.

وی گفت: اگر قصوری در خصوص گرانی خودرو و نیز عدم عرضه متناسب خودرو با نیاز بازار متوجه خودروسازان باشد، علیه متخلف اعلام جرم می‌شود، ما قطعاً در مقابل بازارسازی های بی حساب و کتاب ساکت نخواهیم بود.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *