سه شنبه , 9 آذر 1400 - 11:57 بعد از ظهر

لاوروف: تحریم‌های نورد استریم ۲ “مثالی آشکار” از اقدامات یکجانبه غرب است

لاوروف: تحریم‌های نورد استریم ۲ "مثالی آشکار" از اقدامات یکجانبه غرب است

وزیر خارجه روسیه در نشستی که توسط “اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان روسیه” حمایت می‌شود، گفت که تحریم‌ها علیه پروژه خط لوله گازی نورد استریم ۲ “مثال آشکاری” از اقدامات و محدودیت‌های یکجانبه غرب است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد: دولت‌های غربی به خصوص دولت‌هایی که توسط آمریکا هدایت می‌شوند، سالهاست که این تحریم‌ها و اقدامات را دنبال می‌کنند و محدودیت‌های یک‌جانبه خود را چه با منطق و دلیل و چه بی منطق برای هر چیزی اعمال می‌کنند. در حال حاضر، پروژه نورد استریم ۲ مثالی آشکار در این خصوص است.

لاوروف افزود که با درنظرگیری این مسائل، شرکت‌های روسی در حال حاضر شرایط سختی را سپری می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما حتما به چنین اقدام غیردوستانه‌ای، پاسخ درست و معقولی خواهیم داد. در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا ثبات اقتصاد داخلی و سیستم اقتصادی را حفظ کنیم.

لاوروف خاطرنشان کرد که در حال حاضر، روسیه دستور کار مثبتی را جهت اطمینان از “تعامل برابر” و “حفظ تعادل منافع” در روابط اقتصادی بین‌الملل بدون هیچگونه تبعیضی ارائه می‌دهد.

خط انتقال گاز مورد مناقشه نورد استریم ۲، قرار است گاز طبیعی را از روسیه به آلمان ببرد و نگرانی‌هایی را در مورد توانایی روسیه برای اعمال قدرت و نفوذ در اروپا از طریق تامین انرژی، برانگیخته است.

انتهای پیام

درباره ی 4m7md

مطلب پیشنهادی

وزرای دفاع روسیه و چین نقشه راه همکاری نظامی را امضا کردند

وزرای دفاع روسیه و چین در نشست کاری که از طریق یک ویدئو کنفرانس برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *