کد خبر : 208944
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۰:۳۱
-

ماساژ بعد از ابدومینوپلاستی

ماساژ بعد از ابدومینوپلاستی

ماساژ بعد از ابدومینوپلاستی( تامی تاک )، یک تکنیک مهم و مؤثر است که به صورت تخصصی برای تسکین درد، بهبود جراحی و حداکثر استفاده از نتیجه‌های عمل جراحی شکم، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، یک روش جراحی است که با هدف از بین بردن اضافه‌ی پوست و بافت چربی از ناحیه شکم،

ماساژ بعد از ابدومینوپلاستیماساژ بعد از ابدومینوپلاستی( تامی تاک )، یک تکنیک مهم و مؤثر است که به صورت تخصصی برای تسکین درد، بهبود جراحی و حداکثر استفاده از نتیجه‌های عمل جراحی شکم، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، یک روش جراحی است که با هدف از بین بردن اضافه‌ی پوست و بافت چربی از ناحیه شکم، به تحسین و شکل دهی به صورت ظاهری آن منطقه کمک می‌کند. ماساژ لنفاوی پس از عمل جراحی یکی از راه‌های مهمی است که می‌توانید باعث کاهش ناراحتی و بهبود سریع‌تر فرایند بهبودی پس از تروما شوید. این روش، باعث افزایش راحتی بیماران پس از جراحی می‌شود و به آنها کمک می‌کند تا بهبودی سریع‌تر و بهتری را تجربه کنند.

ماساژ لنفاوی چیست؟

اولین گام در درک بهتر نحوه عمل ماساژ، آشنایی با سیستم لنفاوی و نقش آن است. سیستم لنفاوی مجموعه‌ای از سلول‌ها، عروق و اعضا در بدن است که با همکاری، به منظور حفظ مایعات بدن، حمایت از عملکرد سیستم ایمنی و حفظ جریان خون فعالیت می‌کنند. این سیستم لنفاوی، مایع لنف را که شامل پروتئین‌های مفید، محصولات ضایعات، سلول‌های چربی و سلول‌های متابولیزه است، از طریق بدن حمل می‌کند و از طریق سیستم گره‌های لنفی آن را فیلتر می‌کند. محصولات ضایعات بازیابی می‌شوند و لنف خالص به بدن برگشت می‌یابد. زمانی که سیستم لنفاوی نتواند به درستی لنف را از طریق بدن حرکت دهد، مایع اضافی در بدن تجمع می‌یابد که باعث تورم، ورم، ناراحتی و تغییر در ظاهر می‌شود.

ماساژ لنفاوی به منظور درمان لنفوئیدما، یک مشکل تجمع مایع در بدن که معمولاً پس از برداشتن گره‌های لنفی رخ می‌دهد، طراحی شده است. یک متخصص ماساژ می‌تواند از دستان خود برای ماساژ بدن به گونه‌ای استفاده کند که لنف را اخراج کند، مناطق تورم را جدا کند و همچنین مایع اضافی را در بدن کاهش دهد.

آیا با ورم بعد از ابدومینوپلاستی مواجه هستید؟ در صورتی که می‌خواهید بیشتر درباره روش‌های کاهش ورم پس از این عمل جراحی زیبایی مطالعه کنید، مقاله دکتر ایزدپناه را در سایت خود مطالعه کنید.

ماساژ منظم در مقابل ماساژ لنفاوی

ماساژ‌های معمولی هدفشان عضلات است، در حالی که ماساژ لنفاوی به پوست می‌پردازد تا کارایی سیستم لنفاوی را بهبود بخشد. “ماساژ لنفاوی با ماساژ معمولی از لحاظ استفاده از حرکات طولانی، ریتمیک و شبیه موج‌ها متفاوت است که برای باز کردن و سپس بستن لنفاوی‌ها استفاده می‌شود و به لنف کمترین زمان را برای کشیده شدن در طول عروق می‌دهد.

فواید ماساژ لنفاوی بعد از عمل

پس از عمل جراحی زیبایی مانند لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، آرم، ران و بوتاکس برزیلی، کانال‌های لنفاوی مختل می‌شوند و حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد تا اتصالات جدیدی بشکل گیرند. جراحان زیبایی با هم اتفاق نظرند که اضافه کردن سری ماساژ لنفاوی به روال مراقبت پس از عمل برای بیماران، به بهبودی آنها کمک خواهد کرد.

تکنیک ماساژ کمک می‌کند تا تورم کاهش یابد و با کاهش گرفتگی بافت، نتایج زیبایی بهبود یابند. دکتر ملیسا دافت، جراح زیبایی و بازسازی دوگانه با صلاحیت دو برداری در شهر نیویورک، می‌گوید: “ماساژ‌کار سعی می‌کند مایع اضافی را به سمت بافت لنفاوی ماساژ دهد، تا بدن آن را به سرعت جذب کند”. و این می‌تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند. دکتر ریچارد براون، جراح زیبایی و بازسازی دو برداری در اسکاتسدیل، آریزونا، توضیح می‌دهد: “هنگامی که گرفتگی لنفاوی وجود دارد، خطر عفونت بسیار بیشتر است و مشکلات بهبودی ناشی از تورم بافت را می‌توان داشت. این، به نوبه خود می‌تواند منجر به فشار بر خطوط برش شود”.

اگرچه ماساژ لنفاوی بیشتر با روند‌های بدنی مرتبط است، دکتر دافت معروف است که آن را برای بیمارانی که عمل جراحی صورت (مانند لیفت صورت) می‌کنند، نیز توصیه می‌کند. او می‌گوید، زیرا همه نوع جراحی منجر به تورم می‌شود و همه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

همچنان با آب آوردن شکم پس از ابدومینوپلاستی مبارزه می‌کنید؟ به دنبال راه‌حل‌های موثر برای این مشکل هستید؟ مقاله دکتر ایزدپناه درباره راهکارهای کاهش آب آوردن شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی را در سایت وی مطالعه کنید.

 

مزایای ماساژ لنفاوی بعد از ابدومینوپلاستی

سیستم لنفاوی شما کلیدی برای بهبودی، بازسازی بافت‌ها و حذف سموم از بدن است. هنگامی که بدن تحت تنش قرار می‌گیرد، مانند مبارزه با بیماری، بهبودی از عفونت یا تجربه تنش های عاطفی، سیستم لنفاوی ممکن است کند شود. ماساژ لنفاوی دستی به “راه‌اندازی مجدد” سیستم جابجایی لنف از طریق بدن کمک می‌کند و می‌تواند بهترین نتایج را ارائه دهد، از جمله:

  • بهبود بهتر درمان از بیماری، آسیب یا جراحی
  • حمایت از آرامش و کاهش استرس
  • کاهش تشکیل جوش با افزایش واکنش‌های بهبودی
  • حذف آب اضافی و فاضلاب متابولیک از بافت‌های بدن
  • کاهش تورم و نگهداری مایعات
  • بهبود کیفیت پوست و ایجاد ظاهری زنده‌تر.

چرا ماساژ لنفاوی بعد از جراحی زیبایی مهم است؟

یکی از عوارض جراحی زیبایی تورم است. این واکنش التهابی طبیعی است و بخشی از فرآیند بهبودی است که با حمله مایع به منطقه و تأمین آن با سلول‌های سفید خون تغذیه می‌شود. روش‌های بدنی، به خصوص ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن، معمولاً تورم اضافی را ایجاد می‌کنند، زیرا مایع اضافی و سلول‌های چربی در عرض چند هفته پس از جراحی سفت می‌شوند.

ماساژ لنفاوی به حرکت دادن مایعات تجمع یافته کمک می‌کند و اجازه می‌دهد که به مجاری لنفاوی بازگردند و مایعات و ضایعات اضافی از بدن دفع شوند. این باعث جلوگیری از فیبروزیس، که تشکیل بافت اسکار ضخیم و الیافی زیر پوست است، و همچنین کاهش تورم و کبودی می‌شود. بسیاری از پزشکان، از جمله دکتر اورتیز، پس از جراحی، به شدت توصیه می‌کنند که پس از روند جراحی، به منظور راحتی بیماران و کمک به بهبودی بهتر پس از عمل، ماساژ لنفاوی را انجام دهند.

چه مدت بعد از عمل جراحی شکم می توانم ماساژ دهم؟

توصیه می‌شود که بیمارانی که عمل جراحی‌هایی مانند لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی داشته‌اند، دو هفته پس از عمل با سه تا پنج جلسه ماساژ شروع کنند.

اگر ماساژ لنفاوی بعد از عمل جراحی شکم انجام ندهید چه اتفاقی می افتد؟

پزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند که در صورت عدم ماساژ، خطری وجود دارد که تورم و التهاب به فیبروزیس تبدیل شود که یک سفت شدن دائمی در منطقه است. ماساژ لنفاوی اطمینان می‌دهد که نتایج بهترین ممکن از روند جراحی شما را به دست می‌آورید!

ماساژ بعد از ابدومینوپلاستی با دکتر کامبیز ایزدپناه

جمع بندی

به طور خلاصه، ماساژ بعد از عمل ابدومینوپلاستی به عنوان یک روش مکمل موثر واکنش‌های التهابی و تورمی را کاهش می‌دهد و بهبودی پس از جراحی را تسریع می‌کند. این نوع ماساژ به کاهش توده‌ها و سفت شدن مایعات اضافی در منطقه شکم کمک می‌کند و باعث بهبود جریان لنفاوی و حذف ضایعات متابولیک از بدن می‌شود. علاوه بر این، ماساژ لنفاوی می‌تواند به آرامش و کاهش استرس کمک کند و کیفیت پوست را بهبود دهد. با این حال، برای دستیابی به نتایج بهتر، مهم است از یک تخصصیست جراحی زیبایی با تجربه و شناخت دقیق از تکنیک‌های صحیح ماساژ لنفاوی بعد از ابدومینوپلاستی استفاده شود.

اگر میخواهید زیبایی را به خود هدیه دهید این کار را به دکتر ایزدپناه بسپارید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکتر ایزدپناه به نشانی http://www.drkambiz-izadpanah.com مراجعه کنید. همچنین برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به پیج اینستاگرام دکترکامبیز ایزد پناه سری بزنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کانکس

سلفون opp

دفتر مشق

اجاره خودرو لاکچری در دبی

اوه فیلم

خرید ورق رنگی گالوانیزه

کانکس ویلایی

خرید تتر

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post