کد خبر : 74752
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷
-

محور جدید سنندج- مریوان توسعە اقتصادی استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

محور جدید سنندج- مریوان توسعە اقتصادی استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

ایسنا/کردستان معاون وزیر راە و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعە راە‌های کشور گفت: بهرەبرداری از پروژە محور جدید سنندج-مریوان سبب ارتقا ایمنی جادە‌ها و کوتاە‌تر شدن مسیر تردد شده و با توجە بە مرز باشماق سبب توسعە اقتصادی استان خواهد شد. خیراللە خادمی امروز (۸تیر) در مراسم بهرەبرداری از محور جدید سنندج-مریوان اظهار کرد:

محور جدید سنندج- مریوان توسعە اقتصادی استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

ایسنا/کردستان معاون وزیر راە و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعە راە‌های کشور گفت: بهرەبرداری از پروژە محور جدید سنندج-مریوان سبب ارتقا ایمنی جادە‌ها و کوتاە‌تر شدن مسیر تردد شده و با توجە بە مرز باشماق سبب توسعە اقتصادی استان خواهد شد.

خیراللە خادمی امروز (۸تیر) در مراسم بهرەبرداری از محور جدید سنندج-مریوان اظهار کرد: خوشبختانە در حوزە توسعە زیربناهای کشور اتفاقات و اقدامات بسیار بزرگی در حال اجرا است به نحوی کە در سە بخش ریلی، آزادراهی و بزرگراهی عملیات اجرایی در سراسر کشور در حال کار است، این در حالی است کە بە واسطە وجود تحریم‌ها و تنگناهای اقتصادی کشور اجرای پروژەها در این وضعیت کار بسیار سخت و دشواری است.

خادمی در خصوص پروژه‌های در حال اجرا در کشور افزود: در حال حاضر در سراسر کشور نزدیک بە ۷ هزارکیلومتر بزرگراە، در بخش آزادراهی نزدیک بە یک هزار و ۲۰۰کیلومتر و در بخش ریلی نیز حدود ۳ هزار و ۲۰۰کیلومتر در حال اجرا است.

وی عنوان کرد: در دو سال ۹۹ و ۱٤۰۰ افتتاح ۲ هزار کیلومتر در بخش بزرگراهی مورد اولویت قرار گرفت کە طی دو سال اخیر حدود ۹۷۰ کیلومتر آن بە بهرەبرداری رسید.

خادمی در خصوص مسیرهای ریلی کشور افزود: تا پایان سال جاری حدود یک هزار کیلومتر راە‌آهن در کشور به بهرەبرداری خواهد رسید.

وی در خصوص پروژە راە‌آهن سنندج- همدان گفت: در یک سال اخیر حدود ٨ هزار میلیارد برای مسیر ریلی کردستان اعتبار تخصیص دادە شدە است کە این میزان در نوع خود رقم قابل توجهی است.

خادمی وضعیت پروژه‌های استان کردستان را مناسب دانست و خاطرنشان کرد: پروژە محور جدید سنندج-مریوان یکی از سە پروژە مهم در کل کشور است که بهره‌برداری از آن توسعە استان کردستان را بە دنبال دارد.

وی ادامە داد: طول پروژە محور جدید سنندج- مریوان ٥۲ کیلومتر و شامل ۳ دستگاە تونل با ۳ هزار و ٦۳۰ متر است که تونل باغان آن یک هزار و ۹۴۲ متر است.

معاون وزیر راە و شهرسازی کشور در پایان سخنان خود مزایای بهرەبرداری این پروژە را اینگونە عنوان و خاطرنشان کرد: بهرەبرداری از این پروژە مهم سبب ارتقا ایمنی جادە و کوتاە‌تر شدن مسیر تردد و توسعە اقتصادی استان خواهدشد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ترازنامه چیست؟

مجید رضوی

درمان بواسیر با لیزر

لوله پلیکا

دومان سهند

موسسه ماهان

خرید سنگ قبر

فیلم استرچ غذایی

راهنمای خرید گوشی موبایل با بودجه مختلف

زیرنویس