چهارشنبه , 13 مرداد 1400 - 10:17 قبل از ظهر

مرکل محدودیت در فروش جاسوس‌افزار پگاسوس را خواستار شد

مرکل محدودیت در فروش جاسوس‌افزار پگاسوس را خواستار شد

صدراعظم آلمان امروز (پنجشنبه) با اشاره به رسوایی جاسوس افزار پگاسوس تاکید کرد که این بدافزار قدرتمند نباید در دست افراد نادرست قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری سالانه خود گفت: این مساله اهمیت دارد که این نرم افزاری که برای شرایط ویژه‌ای طراحی شده است در دست افراد اشتباه قرار نگیرد… نباید آن را به کشورهایی فروخت که ممکن است نظارت قضایی چنین حملاتی فراهم نباشد.

براساس گزارش جنجالی روزنامه نگاران و گروه‌های مردم نهاد، پگاسوس که ساخت شرکت ان.اس.او مستقر در اسرائیل است، برای هک دستکم ۵۰ هزار شماره تلفن در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفت. به محض نصب این بدافزار روی تلفنهای هوشمند، از پیامهای کتبی و دیگر اطلاعات جاسوسی میشود و اجازه فعال شدن میکروفون و دوربین تلفن‌ها داده میشود.

بسیاری از سیاستمداران ارشد از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، شارل میشل، نخست وزیر پیشین بلژیک و رئیس کنونی شورای اروپا، کریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، عمران خان، نخست وزیر پاکستان،  نخست وزیر مصر، نخست وزیر مراکش و دیگر چهره های سیاسی هدف این جاسوس افزار قرار گرفتند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعتراض حق مردم خوزستان است/ به قول‌هایی که دادیم عمل کردیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه حق مردم خوزستان است که اعتراض کنند، گفت: البته از آنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *