کد خبر : 144352
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
-

مسئله مردم، عدالت و معیشت است/ مشارکت بالا در انتخابات 1400 فردا را متفاوت تر می کند

مسئله مردم، عدالت و معیشت است/ مشارکت بالا در انتخابات 1400 فردا را متفاوت تر می کند

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: مشارکت بالا در انتخابات 28 خرداد فردا را برای ما متفاوت تر می کند و باید همه تلاش کنیم این مشارکت اتفاق بیفتد که وظیفه مهم دینی، اخلاقی و ملی است. دکتر”علی زینی وند” پیش از ظهر امروز 17 اسنفدماه در جلسه شورای اداری استان کرمان اظهار کرد: کرمان مهد پرورش انسان

مسئله مردم، عدالت و معیشت است/ مشارکت بالا در انتخابات 1400 فردا را متفاوت تر می کند

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: مشارکت بالا در انتخابات 28 خرداد فردا را برای ما متفاوت تر می کند و باید همه تلاش کنیم این مشارکت اتفاق بیفتد که وظیفه مهم دینی، اخلاقی و ملی است.

دکتر”علی زینی وند” پیش از ظهر امروز 17 اسنفدماه در جلسه شورای اداری استان کرمان اظهار کرد: کرمان مهد پرورش انسان های بزرگی است و در دل این سرزمین اسطوره ای قاسم سلیمانی ها و بسیاری از نام آورانی که برای کشور و تاریخ بشریت افتخار آفریده اند، پرورش یافته اند.

وی با تشکر از مدیران استان کرمان و با بیان اینکه سرجمع از مدیران راضی هستیم، افزود: کرمان استان گسترده و پرمسئله ای است و همینکه از اتاقمان بیرون و در بین مردم برویم، کلی از مشکلات حل می شود.

زینی وند تصریح کرد: همه باید در حوزه کاری خودمان حساس باشیم و غیررسمی به دل زندگی مردم برویم تا ببینیم مسئله چیست. غیررسمی برویم خیلی بهتر است و در این صورت خود مردم و مشکلاتشان را می بینیم.

وی بیان کرد: تجربه رفتن در دل مردم تجربه موفقی است و بسیاری از مسائل با تصمیمات جزئی حل می شود و باید از فرصت امروز که تلفن و امضای ما اعتبار دارد، استفاده کنیم.

استاندار کرمان خطاب به مدیران گفت: از انتقادات و نیش های بعضا مغرضانه و بعضا از روی بی اطلاعی آزرده خاطر نشوید چراکه برخی از اینها به ما تلنگر است و باید این رویه را ادامه بدهیم و من در بین مردم رفتن را با برکت می دانم.

وی در ادامه اظهار کرد: انتخابات بسیار سرنوشت ساز و مهمی در سال آینده پیش رو داریم و در شرایطی قرار داریم که در صورت مشارکت بالا در انتخابات، روز 29 خرداد خیلی از معادلات کشور را تغییر می دهد و برعکس مشارکت پایین خیلی از گره ها را پیچیده تر می کند.

زینی وند تصریح کرد: مشارکت بالا در انتخابات 28 خرداد فردا را برای ما متفاوت تر می کند و باید همه تلاش کنیم این مشارکت اتفاق بیفتد که وظیفه مهم دینی، اخلاقی و ملی است.

وی بیان کرد: مدیران دولتی به برگزاری سالم انتخابات و مرّ قانون کمک کنند. امروز سلامت، امنیت و مشارکت بالای انتخابات مهم است و حتما رصد می کنم و توقع این است مدیران به موازین قانونی در حوزه مدیریت خود پایبند باشند، نظارت و تخلفات را گزارش کنند.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از کادر بهداشت و درمان در بحران کرونا و بیان اینکه نظام بهداشتی ما در دنیا افتخار آفرید، گفت: یک ماه بسیار حساسی پیش رو داریم و جنب و جوش مردم بیشتر است و باید مراقبت کنیم.

وی افزود: تاب آوری مردم پایین آمده و حق دارند و امیدواریم پروتکل های بهداشتی رعایت شود و امیدواریم وضعیت بهتر شود. طرح شهید سلیمانی به خوبی در استان کرمان اجرا شد و اصناف خوب کمک کردند و از اصناف و همه مردم که مشارکت و همراهی در رعایت پروتکل ها داشتند، تشکر می کنم.

زینی وند تصریح کرد: مدیران هر چه از دستشان بر می آید، در حوزه معیشت مردم کمک کنند. وضعیت معیشتی مردم خیلی سخت شده و تحریم و کرونا دست به دست هم داده که مردم روزگار سختی سپری کنند و نباید مردم را فراموش کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: کرمان استان پرظرفیتی است اما توسعه آن نامتوازن است. هم نامتوازنی در بخش ها و هم در مناطق که با برنامه ریزی می شود این موارد متوازن شود و باید بر اجرای برنامه ها و اسناد پافشاری شود و باید روی تبعیض مثبت اصرار کنیم.

زینی وند گفت: اولویت تزریق اعتبار جایی است که جاده دسترسی ندارد، جاییست که سرویس بهداشتی نیست و این عین عدالت، قانون و توازن است.

استاندار کرمان با اشاره به نامتوازنی توسعه بخش ها در استان عنوان کرد: کرمان در حوزه صنعتِ متکی به دانش عقب است و باید به این موارد توجه کرده و پارک علم و فناوری باید قلب توسعه استان بشود و شرکت های دانش بنیان در گوشه هر کارخانه ای فعالیت بکنند.

وی افزود: مدیران به سمت صنایع کوچک، مشاغل خرد، دانش بنیان ها، تقویت مشاغل در بخش خدمات، صنایع مدرن کشاورزی، صنایع تبدیلی، مکانیزه شدن کشاورزی، گردشگری، برندینگ و … بروند که اینها استان را نجات می دهد و باید این موارد را در برنامه های عملیاتی بیاوریم.

زینی وند تصریح کرد: مشکل و گره استان این موارد است و جناح های سیاسی مشکل مردم نیست (که اینها سر جایش مهم است و باید تقویت شود) اما مسئله مردم شغل، عدالت، معیشت و توازن است و باید به اینها توجه کنیم و باید در کنار هر شرکت بزرگ صنعتی و معدنی، سلسله ای از صنایع کوچک دانش بنیان ایجاد شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مردم تا شغل نداشته باشند، عزت ندارند و باید این مسائل را در کنار هم دید. کرمان ظرفیت تبدیل به استان متوازن، پردرآمد و ثرورتمند را دارد و باید تولید ثروت را توزیع کنیم، گفت: در حوزه مسئولیت های اجتماعی یک نابه سامانی در استان کرمان وجود دارد و شرکت های بزرگ هزینه می کنند اما بی برنامه است. باید در کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها و شورای برنامه ریزی استان تعیین شود که در کجا در بهداشت، زیرساخت و … نیاز به هزینه است.

وی اظهار کرد: به نحوه کمک ها و مسئولیت های اجتماعی اعتراض دارم زیرا در توزیع عادلانه درآمد که در قالب مسئولیت های اجتماعی صورت می گیرد، نامتوازنی بسیار محسوسی وجود دارد که این موارد باید شفاف باشد و همه شرکت ها در یک نهاد عمومی که بهتر است ایجاد شود، در قالب مسئولیت های اجتماعی کمک ها را واریز کنند و هزینه شود.

زینی وند با اشاره به فرا رسیدن سال جدید بیان کرد: منظر و مبلمان شهری بخشی از روحیه و امید اجتماعی را ایجاد می کند و از شهرداران و دهیاران درخواست داریم در آستانه عید نوروز با نظافت، رنگ آمیزی طراحی شده و درختکاری رنگ و روی شهر و روستا را زیبا و بانشاط کنند.

وی در پایان گفت: نگاه دنیا به استان کرمان است و باید ما مسئولان نشانه هایی از منش و روحیه (مکتب) حاج قاسم داشته باشیم و الگوسازی کنیم و روحیه ایثارگری استان کرمان تقویت شود و در ایام عید به ایثارگران، نیازمندان و ایتام توجه کنیم.

“یحیی صادقی” مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح هر کارمند یک حامی در کشور آغاز شده، اظهار کرد: 21 هزار یتیم و بی سرپرست در استان کرمان تحت پوشش داریم و خیران زیادی در طرح اکرام ایتام همکاری دارند.

وی افزود: بچه های یتیم شب عید نیاز به کمک دارند و درخواست داریم مدیران و کارمندان با تامل بیشتری به این مسئله نگاه کنند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه از دستگاه های برتر استان کرمان در امر نماز تجلیل شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح