شنبه , 9 مرداد 1400 - 2:40 قبل از ظهر

مشکلاتی که تمرکز کارخانه نوآوری شیراز را از بین برده است

مشکلاتی که تمرکز کارخانه نوآوری شیراز را از بین برده است

شیراز-مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز ازعدم تعامل با این مجموعه خبرداد و گفت: کارخانجات مخابراتی ایران که فضایی در اختیار کارخانه نوآوری قرار داده باید در فضای تعاملی، همکاری بهتری داشته باشد.

 علیرضا صمیمی اظهار داشت: کارخانه نوآوری شیراز با حمایت چند وزارتخانه در سال ۹۸ تأسیس و در سال ۹۹ به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: درحال حاضر بیش از ۶۰ تیم استارت آپی در این کارخانه به عنوان دومین و بزرگترین کارخانه نوآوری کشور مشغل فعالیت هستند.

مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز با بیان اینکه از همان ابتدا مقرر شده بود که برخی امکانات را کارخانجات مخابراتی ایران (کما) ر اختیار ما قرار دهد، تصریح کرد: تأسیسات این مجموعه قدیمی است و ما در اسفندماه به فکر سیستم سرمایشی، تعمیر و راه اندازی آن بودیم، سیستمی که گفته می‌شد امکان تعمیر و راه اندازی ندارد.

وی اضافه کرد: اما حالا می‌بینیم که تازه مجموعه «کما» به فکر تعمیر و تجهیز موتورخانه خود افتاده و همانطور که می‌دانید سیستم موتورخانه کار یک روز و دو روز نیست و حدود دو سه ما برای تعمیر و سرویس بخش‌های مختلف آن زمان لازم دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دمای هوای کارخانجات مخابراتی ۴۵ درجه و با وجود سیستم سرمایشی دمای کارخانه ۲۵ درجه شده بود، بیان کرد: نزدیک به یک ماه از تابستان می‌گذرد الان دوستان کما به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر نقاط ساختمان کما گرم است و نیاز به سیستم سرمایشی دارد لذا سیستم سرمایشی ما را به آنجا منتقل کرده‌اند.

به گفته او ۶۰ اسپیلت برای اتاق‌ها خریداری شده و مشکلی ندارند اما فضای کار اشتراکی کارخانه که ۹۶ نفر در آن مشغول فعالیت هستند و ۸۷ نفر هم در دفاتر غیرمسقف هستند، گرما می کشند و بحران کرونا هم مزید بر علت شده و تبعاتی برایمان دارد.

صمیمی همچنین گفت: از هم اکنون تیم تأسیسات کارخانه نوآوری به فکر تعمیر سیستم گرمایشی برای زمستان و فصل سرماست.

وی که دچار بیماری کرونای نوع جدید شده، درخصوص همراه نبودن کارخانجات مخابراتی ایران گفت: کما بارها ما را به طرق مختلف تهدید کرده و مانع شده که برای مثال آب یا برق شما را قطع می‌کنیم.

مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز با ذکر اینکه تمامی نامه‌ها، اسناد و مدارک عدم همکاری و تعامل کارخانجات مخابراتی ایران موجود است و معاونت سیاسی امنیتی استانداری فارس نیز در جریان اتفاقات می‌باشد، بیان کرد: در سالی که رهبری شعار سال را تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نام گذاری کردند، چه حمایتی از ما شده جز اینکه مانع تراشی کرده‌اند؟

وی افزود: تاکنون مصلحت را بر گفتگو و رفع مشکل گذاشته بودیم اما دیگر نمی‌توانیم که همه وقت ما صرف مسائل حاشیه‌ای شود.

این مقام مسئول با اشاره به بالارفتن ارزش سهام کما در اثر راه اندازی کارخانه نوآوری شیراز گفت: چه بهتر است که درفضای تعامل و گفت وگو مشکلات را حل کرده و همه تمام فکر و وقت خود را صرف کار تخصصی خود کنیم.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *