شنبه , 6 آذر 1400 - 9:08 بعد از ظهر

ناو هواپیمابر “هری ترومن” خاورمیانه را ترک می‌کند

ناو هواپیمابر "هری ترومن" خاورمیانه را ترک می‌کند

یک مقام آمریکایی در گفتگو با نشریه فارن پالیسی این کشور تایید کرد پنتاگون قصد دارد به دنبال تشدید شیوع کروناویروس در واحدهای ارتش آمریکا و به ویژه ناو تئودور روزولت، یک ناو هواپیمابر را از خاورمیانه خارج کند.

به گزارش ایسنا، یک مقام نظامی سابق آمریکا با اعلام خبر قصد وزارت دفاع این کشور برای خارج ساختن “ناو هواپیمابر یواس‌اس هری ترومن” از خاور میانه از احتمال پیوستن این ناو به ناوگان اقیانوسیه ارتش آمریکا خبر داد.

آمریکا این ناو خود را سال گذشته به بهانه بازدارندگی علیه ایران در خلیج فارس مستقر ساخت.

پیشتر ژنرال کنت مکنزی، مقام ارشد ارتش آمریکا در خاورمیانه اعلام کرده بود که این ناو قرار است همچنان در منطقه باقی بماند اما حالا قرار است که این کشتی بر طبق برنامه جابجایی چرخشی خود منطقه را ترک کند.

این گزارش در حالی منتشر شده که اخیرا ده‌ها ملوان در ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند و کاپیتان این ناو نیز به دلیل قصور در جلوگیری از وقوع این بحران در ناو برکنار شد. ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا حرف آخر را در خصوص هرگونه تصمیم برای به کارگیری دیگر ادوات ارتش برای جبران متوقف شدن کار تئودور روزولت خواهد زد.

ریچل مک‌مار، سخنگوی ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت، هنوز نمی‌تواند در خصوص عملیات‌ها و مکان‌های بعدی ناوهای هواپیمابر این کشور اظهار نظر کند. او اظهار کرد: ناوگان اقیانوسیه آماده اجرایی ساختن تمامی تعهدات عملیاتی است.

ناو هواپیمابر تئودور روزولت با حدود پنج هزار خدمه هم اکنون در گوآم پهلو گرفته است و بخش قابل توجهی از خدمه آن برای قرنطینه شدن به ساحل منتقل شده‌اند.

مقام‌های مسئول آمریکایی روز چهارشنبه تاکید کرده بودند که خدمه‌ای که همچنان در این کشور باقی مانده‌اند می‌توانند  به بحران پاسخ دهند اما تخلیه بخش عمده نیروهای ناو روزولت باعث فشار وارد شدن به روی کلیت ناوگان شده است در حالی که یک ناو دیگر یعنی ناو رونالد ریگان نیز به دلیل انجام عملیات‌های نگهداری پهلو گرفته است.

منبع:ایسنا

درباره ی

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *