کد خبر : 1234
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۵۸
-

نشست خبری سخنگوی ستاد رئیسی در تسنیم: هیچ مذاکره‌ای برای کنار رفتن کسی وجود ندارد/ روابط دیپلماسی باید در خدمت معیشت مردم باشد

نشست خبری سخنگوی ستاد رئیسی در تسنیم: هیچ مذاکره‌ای برای کنار رفتن کسی وجود ندارد/ روابط دیپلماسی باید در خدمت معیشت مردم باشد

نشست خبری مهدی دوستی سخنگوی شورای هماهنگی ستاد حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در محل خبرگزاری تسنیم برگزار شد. ** دوستی در پاسخ به این پرسش که تضمین آقای رییسی برای اجرای وعده‌هایش در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور چیست، گفت: این دغدغه شما دغدغه‌ی درستی است. همانطور که قول دادیم هم آقای رئیسی و هم

نشست خبری مهدی دوستی سخنگوی شورای هماهنگی ستاد حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در محل خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

** دوستی در پاسخ به این پرسش که تضمین آقای رییسی برای اجرای وعده‌هایش در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور چیست، گفت: این دغدغه شما دغدغه‌ی درستی است. همانطور که قول دادیم هم آقای رئیسی و هم تیم ایشان مصر به اجرای وعده‌ها هستند.

** وی درباره برنامه‌های آقای رئیسی برای تولید اظهار داشت: تامین پایدار مواد اولیه، حمایت از نوسازی ماشین‌آلات از سوی دولت و خلق بازار، سه چالش تولید است. مسئله خلق بازار در دولت آقای رئیسی در وزارت خارجه دیده شده تا روابط بین الملل و دیپلماسی اقتصادی رشد کند. همچنین زیرساخت‌هایی مانند راه آهن ایران به عراق باید تکمیل شود.

** سخنگوی ستاد رئیسی درباره ائتلاف بین کاندیداها و دیدار با کاندیداها با یکدیگر، گفت: تمام ظرفیت‌های جبهه انقلاب در کارزار هستند و هیچ مذاکره‌ای برای کنار رفتن کسی نبوده اما هماهنگی بین کاندیداهای جبهه انقلاب وجود دارد.

** دوستی درباره این ادعا که درصورت رای آوردن رئیسی حوزه سیاست خارجه مغفول خواهد ماند، تصریح کرد: پرونده‌های ما در عرصه سیاست خارجه و پرونده‌های منافع مشترک ما با کشورهای حوزه قفقاز و چین و هند و تنوع بخشی در سیاست خارجه و ترم دیپلماسی اقتصادی در برنامه‌های ایشان پررنگ است. انواع دیپلماسی مثل دیپلماسی فرهنگی در کارگروه‌های ستاد ایشان وجود دارد اما اینکه سرنوشت کشور به مذاکره با چند کشور محدود شود اینگونه نیست و روابط دیپلماسی باید در خدمت معیشت مردم باشد.

** سخنگوی شورای هماهنگی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی گفت:  تیم اقتصادی که کنار آقای رئیسی هستند افراد اقتصادی شناخته شده‌ای از جمله آقای دکتر فاطمی امین و آقای دکتر عبدالملکی هستند همچنین  در بعضی حوزه‌های مثل مسکن آقای نیکزاد خودشان برند مسکن هستند و من خیلی قاطع می‌گویم که این برنامه‌هایی که قول داده شده قابلیت عملیاتی شدن دارد ما نه وعده یارانه‌های چندبرابری داده‌ایم و نه وعده وام‌های چند صدمیلیونی دادیم. ما سعی کردیم وعده‌های واقعی بدهیم و هر آنچه وعده داده شده قطعا مطمئن هستیم که در دولت آینده محقق خواهد شد.

** وی افزود:‌ ما در حوزه مسکن هم از نظر زیرساخت اقتصادی که تیم قوی اقتصادی که عرض کردم حضور دارند و هم از نظر عملیاتی‌ کردن طرح‌های مسکن آقای دکتر نیکزاد خودشان مبدع طرح مسکن مهر بودند  بنابراین کاملا از طرح‌های اقتصادی خودمان دفاع می‌کنیم و این آمادگی را داریم که هرجا نیاز باشد مناظره اقتصادی را انجام بدهیم.

** دوستی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند، چه تضمینی وجود دارد که وعده‌های انتخاباتی ایشان محقق شود، گفت: ما در خصوص وعده‌هایی که داده‌ایم از آنجایی که با  در نظر گرفتن شرایط موجود بوده و هیچ شرطی برای تحقق آن نگذاشتیم و تحقق آن را وابسته به شرایط بیرونی ( چه بیرون از مرزها و چه بیرون از دولت) نکردیم بنابراین مصر هستیم و روی قولمان خواهیم ماند که همانطور که  آقای رئیسی گفتند تمام وعده‌هایی که در قالب مناظرات انتخاباتی و در طول تبلیغات انتخاباتی به مردم داده می‌شود قطعا هم خود آقای رئیسی و هم تمام تیم ایشان مصر به تحقق آن هستند.

** سخنگوی شورای هماهنگی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی گفت: ما فقط 5 درصد انرژی کشور را در صنعت پتروشیمی استفاده می‌کنیم که خروجی آن بیش از 70 درصد صادرات برای کشور است  از سوی دیگر تقریبا 13 هزار بنگاه کوچک و متوسط ما تنها یک درصد از انرژی کشور را  ارتزاق می‌کنند این در حالی است که تلفات انرژی در کشور ما نزدیک به 13 درصد است. بالا بردن این سمت به صورت پلکانی از یک درصد در گام‌های متفاوت یکی از برنامه‌های اصلی ما است اگر بتوانیم تامین پایدار خوراک را انجام دهیم و با حمایت‌های دولتی فناوری نسل چهارم و نوسازی ماشین آلات را داشته باشیم می‌توانیم گام اصلی را در راه تقویت بنگاه‌های کوچک و متوسط برداریم.

** وی در واکنش به این سوال که با توجه به دیدارهای آقای رئیسی با کاندیدای تایید صلاحیت شده و حتی برخی کاندیدایی که صلاحیت آنها مورد تایید قرار نگرفت جریانی در حال القا این مسئله است که جریان انقلاب به دنبال ایجاد ائتلاف حداکثر و کناره‌گیری همه کاندیداهای جریان انقلاب به نفع آقای رئیسی است، گفت: خواهش من این است که به گذشته رفتاری آقای رئیسی توجه شود  آقای رئیسی پس از مسئله‌ای در رابطه با تایید صلاحیت‌های پیش آمد، ایشان خودشان از کسانی بودند که علاقه مند بودند که صحنه رقابتی‌تر شود و تلاش‌هایی نیز در این حوزه انجام دهند. بنابراین مشی آقای رئیسی این نیست که رقابت با کنار رفتن افراد به سردی گرویده  شود.

** سخنگوی ستاد رئیسی تاکید کرد: هیچ کدام از گمانه زنی های رسانه ای در مورد کابینه احتمالی سید ابراهیم رئیسی صحت ندارد، در صورت اعتماد مردم کابینه ای جوان، تازه نفس، نخبه ، کارامد و فراجناحی تشکیل خواهد شد.

** مهدی دوستی سخنگوی ستاد انتخاباتی رئیسی با رد برخی شایعات تاکید کرد: گمانه زنی های رسانه ای در خصوص ترکیب کابینه سید ابراهیم رئیسی و نام بردن از برخی چهره ها کاملا اشتباه و غیر واقعی است.

** وی با اشاره به شیطنت های رسانه ای و اقدامات تخریبی صورت گرفته پیرامون برنامه ها و فعالیت های انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی خاطر نشان کرد:  گمانه زنی های موجود در فضای مجازی و رسانه ای پیرامون کابینه احتمالی ایشان هم از همین جنس بوده و هیچ اعتباری ندارد کابینه دولت سید ابراهیم رییسی در صورت اعتماد مردم و پیروزی در انتخابات فراجناحی خواهد بود.

** دوستی همچنین با تاکید بر شایسته محوری و کارآمدی در کابینه رئیسی اظهار داشت: جوانان نخبه و متخصص، تازه نفس، کارآمد، انقلابی و شایسته ترکیب اصلی کابینه ایشان را تشکیل خواهند داد، دولت مردمی بنا دارد از تمام ظرفیت های کمتر استفاده شده در کشور بهره برده و با کمک این افرادِ شایسته گامی بلند و استوار به سمت ایران قوی بردارد.

** دوستی درباره نگاه آقای رئیسی درباره آینده مذاکرات هسته‌ای و ادامه پیگیری مذاکرات در چارچوب وزارت خارجه یا بازگشت آن به شورای عالی امنیت ملی گفت: آنچه که مشخص است حضرت آقا مسیر را در رابطه با مذاکرات هسته‌ای مشخص کردند و فرمودند که مذاکرات برای بازگشت به برجام و آن پیش شرط‌هایی که تعریف شده باید باشد و ما مذاکره دیگری با آمریکا تحت عنوان برجام 2 و3 نیز نداریم ما نیز در همین چارچوب حرکت خواهیم کرد.

** وی در خصوص رابط ستادهای مردمی حجت‌الاسلام رئیسی با وزارت کشور خاطرنشان کرد: ما یک مجموعه ستادهای مردمی داریم اما نهایتا از هر استان یک نفر به عنوان رابط به وزارت کشور معرفی می‌شود که برای هر استان 31 فرد مشخص هستند و هیچگونه تناقض یا تداخلی در بین رابط‌های معرفی شده به وزارت کشور معرفی نشده است ولی خوب این پراکندگی در ستادهای مردمی را بنده تایید می‌کند که علت آن به خاطر انتخابی است که در رابطه با نحوه فعالیت ستادهای انتخاباتی بوده است.

منبع : تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کانکس

سلفون opp

دفتر مشق

اجاره خودرو لاکچری در دبی

اوه فیلم

خرید ورق رنگی گالوانیزه

کانکس ویلایی

خرید تتر

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post