دوشنبه , 8 آذر 1400 - 8:22 بعد از ظهر

هزینه ۷۰ میلیونی مانع حضور داوران ایران در رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال جهان

هزینه ۷۰ میلیونی مانع حضور داوران ایران در رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال جهان

در حالیکه ایران از سهمیه حضور ۳ داور در رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان جهت ارتقاء درجه برخوردار بود، هیچ کدام از داوران واجد شرایط به دلیل هزینه ۷۰ میلیونی سفر به صربستان نتوانستند عازم این مسابقات شوند.

محمد مصلایی پور رییس کمیته داوران فدراسیون کشتی، در گفتگو با ایسنا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: بودجه فدراسیون کشتی محدود است و فشار این موضوع به داوران کشتی نیز وارد می شود. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در اعزام ها به داوران کشتی کمک کنند. واقعا جامعه داوری کشتی دیده نمی شود و اگر داوران ما بخواهند با هزینه شخصی در مسابقات شرکت کنند، توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند.

رییس کمیته داوران فدراسیون کشتی، در پاسخ به این سوال که آیا داوران با هزینه شخصی عازم مسابقات می شوند یا خیر، گفت: همیشه این منوال وجود داشته که داوران برای ارتقاء درجه با هزینه شخصی عازم مسابقات شده اند اما در حال حاضر با توجه به قیمت بالای ارز، واقعا داوران ما توان پرداخت هزینه های اعزام را ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع سبب عدم اعزام داوران به مسابقات بین المللی شده یا خیر، خاطرنشان کرد: بله. ما برای مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال که چند روز پیش برگزار شد، قصد داشتیم بر اساس سهمیه اتحادیه جهانی کشتی، ۳ داور درجه یک را برای ارتقاء به درجه المپیکی عازم صربستان کنیم اما متاسفانه به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه ۷۰ میلیونی اعزام، هیچ کدام از داوران ما حاضر نشدند به این مسابقات بروند. فدراسیون نیز به لحاظ مالی دچار مشکلات زیادی است و ما نیز آن ها را درک می کنیم. هزینه برپایی اردوها یا اعزام ها بسیار زیاد است و لازم است بودجه بیشتری در اختیار فدراسیون کشتی قرار گیرد.

مصلایی پور در پاسخ به این سوال که آیا ۲ داور درجه المپیکی ایران در این مسابقات نیز با هزینه شخصی عازم صربستان شدند یا خیر، گفت: نیمی از هزینه این ۲ داور توسط فدراسیون کشتی پرداخت شد و نیم دیگر هزینه ها را خودشان پرداخت کردند اما برای ۳ سهمیه دیگر که قرار بود برای ارتقاء درجه به این مسابقات بروند، فدراسیون تصمیم گرفت با هزینه خودشان اعزام شوند. واقعا پرداخت هزینه های گزاف اعزام از توان داوران کشتی خارج است و امیدوارم مسئولان ورزش از جامعه داوری کشتی حمایت کنند.

انتهای پیام

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *