شنبه , 6 آذر 1400 - 5:12 بعد از ظهر

هشدار به دیابتی‌ها؛ توصیه‌های ضدکرونایی را بیش از پیش جدی بگیرید

هشدار به دیابتی‌ها؛ توصیه‌های ضدکرونایی را بیش از  پیش جدی بگیرید

فوق تخصص غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به افرادی که از دیابت رنج می‌برند هشدار داد که در مواجهه با کرونا بیشتر احتیاط کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر واشقانی فوق تخصص غدد و متابولیسم بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، با بیان اینکه بیماران مبتلا به دیابت از جمله گروه‌های در معرض خطر  ابتلا به بیماری کرونا هستند، اظهارداشت: افرادی که از بیماری دیابت رنج می‌برند بیش از سایرین توصیه‌ها را در مقابل کرونا جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه بیماری دیابت با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است، اظهار کرد: متاسفانه شدت عوارض بیماری کرونا در افراد دیابتی به مراتب بیشتر از سایرین است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه مرگ و میر در بیماران دیابتی بیشتر از افراد عادی است، گفت: افراد مبتلا به دیابت تا جائیکه ممکن است باید سعی کنند خود را در معرض ابتلا به بیماری قرار ندهند و از  تردد در سطح شهر و ارتباط با افراد مشکوک و یا آلوده به ویروس کووید ۱۹پرهیز کنند.

دکتر واشقانی کنترل دیابت و مصرف به موقع دارو ها توسط مبتلایان به دیابت را دومین راهکار موثر برای مقابله با ویروس کرونا ذکر کرد و گفت: افراد دیابتی باید مراقبت‌هایی که برای کنترل قند و فشار خون لازم است را به صورت مداوم انجام دهند. افرادی که قند خون خود را کنترل می‌کنند در معرض خطرات کمتری قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فوق تخصص غدد و متابولیسم بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در ادامه به افراد مبتلا به دیابتی که در مقابل استفاده از انسولین مقاومت می‌کنند نیز توصیه کرد: در صورت صلاحدید پزشک تزریق انسولین به صورت موقتی به هیچ عنوان وابستگی ایجاد نمی‌کند و پس ازخاتمه یافتن این بحران مبتلایان به دیابت می‌توانند رژیم های سابق خود را رعایت کنند.

دکتر واشقانی در خاتمه گفت: افراد دیابتی همانند سایر افراد جامعه توصیه‌ها را بیش از  پیش جدی بگیرند و مراقب سلامت خود خصوصا در روزهای شیوع اپیدمی کرونا باشند.

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *