چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 9:44 بعد از ظهر

هویج اصفهان در راه بازار

هویج اصفهان در راه بازار

 مدیرامور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: ۶۷۵۰ تن هویج از ۱۵۰ هکتار زمین زیر کشت در استان اصفهان برداشت می‌شود.

پیمان فیروزنیا با بیان اینکه پارسال ۱۷۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان اصفهان زیر کشت هویج قرار داشت، اظهار کرد: این در حالیست که امسال به دلیل مشکلات ناشی از خشکسالی، سطح زیر کشت این محصول به ۱۵۰ هکتار رسید.

وی با بیان اینکه دو عامل افزایش تقاضا و خشکسالی منجر به کمبود هویج در بازار اصفهان شده است، افزود: هویج قیمت تضمینی ندارد و بر اساس عرضه و تقاضا قیمت آن تعیین می‌شود.

مدیرامور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در حال حاضر هویج مورد نیاز در بازار اصفهان از دیگر استان‌ها تأمین می‌شود.

به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، وی با اشاره به اینکه برداشت محصول هویج در اصفهان ۴۵ تن در هر هکتار است، افزود: بیشترین کشت هویج در شهرستان فلاورجان است.

فیروزنیا با بیان اینکه برداشت این محصول تا یک هفته دیگر آغاز می‌شود، گفت: در مناطق سردسیر هم اوایل پاییز برداشت می‌شود.

با توجه به از بین رفتن هویج شیراز به دلیل سیل و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا، قیمت هویج طی یک ماه اخیر سیر صعودی به خود گرفته و در بازار اصفهان حتی با قیمتی بالاتر از ۳۲ هزار تومان نیز عرضه می شود، به گفته فعالان بازار میوه و سبزیجات نیز دلالان نیز در برهم خوردن بازار و افزایش قیمت هویج نقش موثری داشته اند تا جایی که این محصول به دلیل افزایش نرخ دلار به برخی کشورهای همسایه از جمله عراق قاچاق می شود.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *