شنبه , 6 آذر 1400 - 10:42 بعد از ظهر

واکنش روسیه به برخی خبرها درباره تعویق مذاکرات هسته ای ایران

واکنش روسیه به برخی خبرها درباره تعویق مذاکرات هسته ای ایران

روسیه به خبری درباره تعویق مذاکرات هسته ای وین واکنش نشان داد و تاکید کرد که دولت جدید ایران نیازمند زمان برای آماده شدن برای از سرگیری گفت‌وگوهای وین است.

 «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در حساب کاربری خود در توئیتر به خبری درباره تعویق مذاکرات هسته‌ای وین واکنش نشان داد.

این دیپلمات روسی در حساب توئیتری خود در واکنش به خبر تعویق مذاکرات هسته‌ای وین نوشت: این خبر جالب است، اما این اطلاعات به صورت قطعی قابل اعتماد نیست.

اولیانوف در ادامه افزود: دولت جدید ایران نیازمند زمان برای آماده شدن برای از سرگیری گفت‌وگوهای وین است. چقدر؟ کسی نمی‌داند. ما باید منتظر اعلام رسمی از سوی تهران باشیم. هر چه زودتر اتفاق بیفتد بهتر است.

واکنش دیپلمات روسیه در اتریش به خبری از سوی شبکه العربیه وابسته به عربستان سعودی بود که مدعی شده بود مذاکرات احیای برجام تا اوایل سپتامبر به تعویق افتاده است.

امروز همچنین «سعید خطیب زاده»، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری گفته بود: برای ادامه مذاکرات وین باید صبر کنیم تا دولت جدید مستقر شود و این کار را جلو ببرد. سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تاکید کرده بود که این گفتگوها به دلیل عدم اجرای آن توسط ایالات متحده با تاخیرهایی مواجه شده است.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

گروسی: امیدوارم فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران ازسرگرفته شود

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفر خود به تهران، ابراز امیدواری کرد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *