دوشنبه , 15 آذر 1400 - 6:08 بعد از ظهر

پایتختی کتاب فرصتی برای توسعه فعالیت کتابخانه دانش آموزی شیراز است

پایتختی کتاب فرصتی برای توسعه فعالیت کتابخانه دانش آموزی شیراز است

ایسنا/فارس مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس، انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب، آن را فرصتی مناسب برای توسعه فعالیت‌ها و رشد کیفی کتابخانه دانش آموزی دانست.

فرهاد اسماعیلی در جلسه هیئت امنای کتابخانه دانش آموز شیراز، گفت: عقبه کتابخانه دانش آموز مدارس است و عقبه مدارس کلاسهای درس در کل استان است لذا فعالیت ها این کتابخانه باید در مدارس نمود داشته باشد.

وی با بیان اینکه مرکزیت کتابخانه دانش آموز باید حفظ شود، افزود: برای کتابخانه دانش آموز در سطح وزارتخانه باید ساختار تعریف شود و این مهم نشان دهنده جایگاه مهم کتاب خوانی است.

اسماعیلی خواستار مدیریت نیروها در این کتابخانه شد و گفت: باید بهترین نیروها جذب این کتابخانه شود تا با یک کار تخصصی، بهترین خدمات به مردم و دانش آموزان ارائه شود.

او با اشاره به پایتختی کتاب شهر شیراز نیز گفت: از شرایط این  پایتختی برای کتابخانه دانش آموز و سایر کتابخانه ها باید استفاده کرد و در این راه تعامل با دیگر دستگاههای مرتبط ضروری است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس، اهمیت کتابخانه دانش آموز را در «کتاب خوان کردن دانش آموزان» دانست و افزود: باید دنبال راه حل بود که چگونه می توان دانش آموزان را کتاب خوان کرد و در این مسیر وظیفه مسوولان آموزش و پرورش، بسیار مهم است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد:  توجه به ذائقه دانش آموزان در تالیف کتاب ها را باید مد نظر داشت و دانش آموزان را باید از منظر خودشان دید؛ بنابراین روش های جدید تالیف کتاب به لحاظ «مخاطب سنجی و ذائقه سنجی» در این راستا مهم است.

وی همچنین با تقدیر از رئیس سازمان دانش آموزی در مدیریت این سازمان و جذب نیروهای کارآمد در کتابخانه دانش آموز، گفت: روزی که مسوولیت ها را واگذار کردیم، باید اقداماتی که در کتابخانه انجام شده برای مردم ملموس باشد.

در ابتدای این نشست محسن کلاری رئیس سازمان دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در کتابخانه دانش آموز در سال جاری را ارائه کرد.

کلاری اظهار داشت: کتابخانه دانش آموز در سال ۱۳۹۴ به سازمان دانش آموزی سپرده شد و تاکنون حدود ۴میلیارد ریال برای تجهیز، حفظ و نگهداری آن هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کتابخانه با یک مخزن حدود ۲۰۰هزار جلدی از انواع کتاب های تخصصی، عمومی و کمک درسی، آبروی فرهنگی شهر شیراز به عنوان فرهنگی ترین شهر کشور، محسوب شده و باید همواره از آن حفظ و حراست کرد.

کلاری خواستار توجه مسوولان شهر شیراز و خیرین به کتابخانه دانش آموز شد و گفت: اگر یک هم افزایی میان سازمان های فرهنگی شهر به وجود آید، می توان این کتابخانه را به لحاظ منابع، غنی و غنی تر کرد که این مهم همت مدیران فرهنگ دوست و علاقه مند به کتاب را می طلبد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *