دوشنبه , 11 مرداد 1400 - 8:57 قبل از ظهر

پرسپولیس – سپاهان؛ یک سال در زمین بی طرف

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در بخشی از حکم خود اعلام کرده که باتوجه به جنجال‌های اخیر در بازی پرسپولیس و سپاهان، این دو تیم فصل آینده دیدار رودرروی همدیگر را باید در شهری دیگر برگزار کنند.

 

کمیته انضباطی این رای جالب توجه را «باتوجه به وقوع حوادث تلخ در چند بازی گذشته دو تیم پرسپولیس و سپاهان» صادر کرده و بر طبق آن نه تنها بازی در ورزشگاه آزادی و نقش جهان برگزار نمی‌شود، بلکه حتی تهران و اصفهان نیز امکان میزبانی از این دیدار حساس را نخواهند داشت.

 

البته فدراسیون فوتبال، این حق را برای پرسپولیس و سپاهان قائل شده که به حکم کمیته انضباطی اعتراض کنند و تا ۷ روز دیگر، دفاعیات خود را بفرستند. هنوز مشخص نیست که پرسپولیس و سپاهان به این بخش از حکم اعتراض داشته باشند یا خیر.

بنابراین از همین حالا، پرسپولیس و سپاهان، با یک میزبانی کمتر به استقبال لیگ بیست و یکم خواهند رفت و ۱۴ بازی را در ورزشگاه خانگی خود برگزار می‌کنند. کمیته انضباطی اعلام کرده که مکان برگزاری بازی را سازمان لیگ مشخص می‌کند.

 

این حکم از آن جهت اهمیت دارد که ممکن است فصل آینده اجازه ورود تماشاگران به ورزشگاه صادر شود و به نوعی طرفداران دو تیم یک سال از تماشای بازی تیم محبوبشان محروم شوند.

 

پرسپولیس و سپاهان در سال‌های اخیر و در بازی های تهران و اصفهان، مسابقاتی جنجالی را رقم زدند که حتی غیبت تماشاگران نیز از جنجال بازی‌ها نکاست. پس از بازی انتشار ویدیوهایی از اتفاقاتی در حاشیه بازی رخ داده، باعث شده بود تا انتظار چنین حکمی نیز وجود داشته باشد چرا که سال پیش کمیته انضباطی برای دیدار پرسپولیس و تراکتور هم از چنین حکمی استفاده کرده بود.

منبع : ورزش 3

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وسترن سرخابی در امجدیه به روایت حمیدرضا صدر

درحالیکه با پایان دربی حذفی هنوز اظهارنظرهای جنجالی در مورد این بازی ادامه دارد،بدنیست کمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *