سه شنبه , 9 آذر 1400 - 10:44 بعد از ظهر

پیش بینی بارش باران در نیمه جنوبی استان اصفهان

پیش بینی بارش باران در نیمه جنوبی استان اصفهان

  کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از پیش بینی بارش های رگباری و احتمال رعد و برق در نیمه جنوبی استان خبر داد و گفت: در مناطق مرکزی استان نیز احتمال بارش های خفیف وجود دارد، اما بیشتر بارش ها در سمیرم اتفاق می افتد.

آسیه آقایی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه نقشه های هواشناسی بیانگر جوی نسبتا ناپایدار طی امروز و فردا در سطح استان است، اظهار کرد: براین اساس در بیشتر نقاط استان وضعیت جوی به صورت قسمتی ابری تا نیمه ابری، از بعد از ظهر گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید، در مناطق شرقی و شمالی استان باد همراه با گرد و خاک محلی و بارش های رگباری و احتمال رعد و برق به ویژه در نیمه جنوبی استان پیش بینی می شود.

وی با اعلام اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده یک تا سه درجه کاهش دارد، گفت: حداقل دمای هوای اصفهان ۲۱ و حداکثر دما ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. طی این مدت گرم ترین نقطه استان کاشان با ۴۱ درجه سانتیگراد و خنک ترین نقطه استان بوئین میاندشت با ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به بارش های روز گذشته در بعضی از نقاط استان، گفت: بیشترین بارش ها در چادگان با دو میلیمتر ثبت شده و در دهاقان نیز چهار دهم و شهرضا سه دهم میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در مناطق مرکزی استان نیز احتمال بارش های خفیف وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیشتر بارش ها در سمیرم اتفاق می افتد و در نیمه جنوبی استان بارش های پراکنده، همراه با رگبار و رعد و برق داریم. البته میزان بارش ها قابل توجه نیست، اما ممکن است در قسمت های جنوبی سمیرم بارش ها خوب باشد.

آقایی با بیان اینکه دمای هوای اصفهان درباره شایعه بارش برف در کاشان، با اشاره به اینکه کاشان گرم ترین نقطه استان است و حتی بارندگی نداشته ایم، گفت: انتشار تصاویر بارش برف در کاشان شایعه است. در کل استان هم بارش برف نداریم و فقط بارش های پراکنده داریم.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرایت خشکسالی به پاییز

نقشه‌های مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از احتمال تداوم کم‌بارشی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *