جمعه , 12 آذر 1400 - 4:55 بعد از ظهر

کمبود تخت بیمارستانی در توکیو

کمبود تخت بیمارستانی در توکیو

همزمان با بروز موج تازه ای از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ژاپن سیستم درمانی توکیو در آستانه فروپاشی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در حالی که ژاپن با موج تازه‌ای از شیوع کروناویروس روبروست و دولت این کشور برای اعلام وضعیت اضطراری آماده می‌شود، کادر درمانی آن می‌گویند که کمبود تخت‌های بیمارستانی و افزایش موارد ابتلا، سیستم درمانی توکیو را به سمت فروپاشی سوق داده است.

این بحران به بیمارستان عمومی Eiju رسیده، بیمارستانی با ساختمان ۱۰ طبقه در توکیو که در مدت دو هفته گذشته ۱۴۰ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آن گزارش شده است. از میان این افراد دستکم ۴۴ پزشک، پرستار و از دیگر اعضای کادر درمان بوده‌اند. در روزهای اخیر اطلاعیه ای در ورودی این بیمارستان نصب شده که حاکی از بسته بودن بیمارستان تا اطلاع ثانوی است.

بیش از ۶۰ بیمار آلوده به کروناویروس داخل این بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

گفته شده مجموع افراد آلوده به کروناویروس در ژاپن طی هفت روز گذشته نزدیک به دو برابر افزایش داشته و به ۳۶۵۴ مورد رسیده است. اکنون توکیو بزرگترین کانون شیوع کروناویروس در ژاپن است که ابتلای بیش از ۱۰۰۰ نفر در این شهر تایید شده است.

به گزارش ژاپن تودی، همچنین همزمان با افزایش موارد ابتلا به این بیماری از افراد مبتلا درخواست شده تا زمان خالی شدن تخت های بیمارستانی در خانه یا بخش های سرپایی بیمارستان ها بمانند.

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *