کد خبر : 2199
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱:۵۹
-

کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است

کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است

کرونا همراه با همه عواقب وخیم آن همچنان بحرانی حل نشده در اتحاددیه اروپا باقی مانده است. مقام آلمانی قرنطینه در صورت وقوع موج چهارم کرونا را لازم ندانست جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که "مارکوس زودر"، نخست وزیر ایالت بایرن آلمان و رئیس حزب سوسیال مسیحی اعلام کرد که مخالف قرنطینه مجدد

کرونا همراه با همه عواقب وخیم آن همچنان بحرانی حل نشده در اتحاددیه اروپا باقی مانده است.

مقام آلمانی قرنطینه در صورت وقوع موج چهارم کرونا را لازم ندانست

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که "مارکوس زودر"، نخست وزیر ایالت بایرن آلمان و رئیس حزب سوسیال مسیحی اعلام کرد که مخالف قرنطینه مجدد در صورت وقوع موج چهارم کرونا است. وی تاکید کرد که در صورت وقوع موج چهارم کرونا با ویروس جهش یافته دلتا باید ابزارهای جدیدی شکل گیرد. وی خواستار تسریع واکسیناسیون و تمرکز بر مقابله با این بحران در مدارس شد.

درخواست آلمان برای تحریم سفر به اتحادیه اروپا برای انگلیسی ها

به دلیل شیوع گسترده ویروس جهش یافته هندی موسوم به دلتا در انگلیس "کارل لایترباخ"، مشاور دولت آلمان ممنوعیت سفر برای انگلیسی ها در این اتحادیه را درخواست کرد.

وی در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان تاکید کرد که این کاملا غیر قابل فهم است که چرا هیچ محدودیتی برای ورود مسافران از انگلیس در سراسر اتحادیه اروپا وجود ندارد.

وی با توجه به تحول دراماتیک کرونایی در انگلیس درست در اواسط فصل اصلی سفر، تحریم سفر از انگلیس را خواستار شد.

کمیسیون اروپا: ویروس دلتا تهدیدی واقعی است

کمیسر امور بهداشت سلامت اتحادیه اروپا هم با تاکید بر اینکه ویروس جهش یافته دلتا در اروپا می تواند در اواخر آگوست عامل ابتلای 90 درصد مبتلایان به کرونا باشد خواستار سرعت واکسیناسیون بالاتر در کشورهای عضو این اتحادیه شده و اعلام کرد که در غیر این صورت اقدامات سیاسی هدفمند ضرورت دارد.

این مقام اروپایی همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرد که تلاش های خود برای واکسیناسیون را دو برابر کنند.

وی ویروس جهش یافته را تهدیدی واقعی برای افراد واکسینه نشده و نیمه واکسینه شده دانسته و گفت: تا وقتی که نرخ بالایی در واکسیناسیون دوم افراد بدست نیامده باید همه اقدامات لازم انجام شود تا زنجیره سرایت ویروس جهش یافته دلتا متوقف شود.

تداوم روند کاهشی مبتلایان به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان از ابتلای حدود 592 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده که حدود 516 مورد کم تر از این روز در هفته گذشته است. به این ترتیب میزان مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته اخیر در این کشور به 5.9 کاهش پیدا کرده است. 68 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره بی احتیاطی اروپاییان در کاهش روند محدودیت ها

سازمان بهداشت جهانی هم با توجه به شیوع ویروس جهش یافته دلتا درباره بی دقتی ها در اروپا هشدار داده است. "ماریا ون کرخووه"، از کارشناسان برجسته سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گفت که در حال حاضر بسیاری از رویدادهای مهم ورزشی و اجتماعات در حالی در این اتحادیه برگزار می شود که بسیاری از شهروندان هنوز از محافظت کامل علیه کرونا با واکسیناسیون برخوردار نیستند.

وی افزود: این رویدادها عواقبی خواهد داشت. ویروس دلتا یک ویروس خطرناک است و خطر سرایت بالاتری دارد. این کارشناس سازمان بهداشت جهانی افزود: اقدامات بهداشتی ، واکسیناسیون و درمان به خوبی علیه این ویروس موثر است، اما بعد از جهش های بعدی می توان به نقطه ای رسید که دیگر تمام این اقدامات کافی نیست.

این مقام بهداشتی در اروپا تاکید کرد: با وجود کاهش شمار مبتلایان مردم اروپا باید با احتیاط در قبال آزادی های جدید رفتار کنند. کارهای زیادی وجود دارد که ما همه می خواهیم انجام دهیم، اما چیزهای زیادی وجود ندارد که ما واقعا باید انجام دهیم.

روسیه و پرتغال در لیست پرخطرترین مناطق کرونایی در آلمان

به دلیل گسترش ویروس جهش یافته هندی در پرتغال و روسیه دولت آلمان این کشورها را در لیست مناطق خطر با ویروس های جهش یافته قرار داده و محدودیت های سخت برای مسافران از این کشورها اعمال می کند. انستیتو رابرت کخ آلمان روز گذشته خبر داد که این دو کشور از روز سه شنبه در لیست مناطق با خطر بالای کرونایی آلمان قرار می گیرند.

آلمان در مقابل کشورهای هلند، دانمارک و لوکزامبورگ را از روز یکشنبه از لیست مناطق خطر کرونایی خود خارج کرده و محدودیت ها برای مسافران از این کشورها را لغو کرد.

ایتالیا واکسن آمریکایی "جانسون اند جانسون" تولید می کند

آژانس دارویی اروپا یک مرکز تولید واکسن جانسون اند جانسون در ایتالیا را تصویب کرده است.

حدود 6 ماه بعد از شروع واکسیناسیون سراسری در آلمان بیش از نیمی از شهروندان این کشور حداقل یک بار علیه کرونا واکسینه شده و بیش از یک سوم هم هر دو دوز از این واکسن را دریافت کرده اند. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان روز شنبه اعلام کرده است.

تشدید قواعد سفر برای انگلیسی ها در کشور مالت

کشور مالت هم به دلیل گسترش ویروس جهش یافته هندی قواعد سفر برای شهروندان انگلیسی را تشدید می کند. این محدودیت ها از 30 ژوئن اجرایی خواهد شد. انگلیس برای کشور مالت بزرگترین بازار توریستی محسوب می شد. دولت انگلیس البته کشور مالت را در لیست کشورهای سبز کرونایی خود قرار داده بود و محدودیت های سفر علیه این کشور را لغو کرده است.

گام بزرگ هلند در مسیر بازگشت به زندگی نرمال

کشور هلند هم یک گام بزرگ بازگشت به زندگی معمول بدون محدودیت های کرونایی را برداشته است. تقریبا تمام محدودیتهای کرونایی از قبل اتخاذ شده از روز شنبه در این کشور لغو می شود. تنها قاعده رعایت فاصله گذاری یک متری همچنان وجود خواهد داشت.

در عین حال دولت هلند با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی شهروندان را به رعایت جوانب احتیاط فراخوانده است.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 1,986کرونا مبتلا شده‌اند و 33 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 15,296نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 18 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 753نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 56 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در عرض 24 ساعت 4,924 نفر به کرونا مبتلا شده و 13 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,766,315نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 110,939نفر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 4,699,868نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 128,066نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,256,451نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 127,418نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,782,463نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 80,779نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,733,665نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 91,281نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند..

 

منبع: تسنیم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قیمت گاری دستی قدیمی

سئو در مشهد

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

ممبر اجباری تلگرام

مرجع قیمت خرید و فروش گرافیت چرب

تقویت انتن موبایل

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر گیربکس اچ سی کراس H30Cross

تعمیر لباسشویی

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح