کد خبر : 143816
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵
-

کنگره ملی «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» برگزار می‌شود

کنگره ملی «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» برگزار می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح برنامه‌های محوری بنیاد در چند روز باقی‌مانده به «۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا» پرداخت و همایش علمی و حقوقی حماسه اسوه‌های ماندگار و کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز را از مهمترین این برنامه‌ها اعلام کرد. به گزارش ایسنا، اسکندر یارنسب، با اشاره به

کنگره ملی «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» برگزار می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح برنامه‌های محوری بنیاد در چند روز باقی‌مانده به «۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا» پرداخت و همایش علمی و حقوقی حماسه اسوه‌های ماندگار و کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز را از مهمترین این برنامه‌ها اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، اسکندر یارنسب، با اشاره به مجموعه برنامه‌های ستاد مراسم و مناسبت‌های ملی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای روز بزرگداشت شهدا که از قبل برنامه‌ریزی و تدارک دیده شده، عنوان کرد: امسال مناسبت ۲۲ اسفند به‌عنوان روز بزرگداشت شهدا و مجموعه برنامه‌های حول این مناسبت چند ویژگی مهم دارد و محوریت مجموعه برنامه‌های این مناسبت مهم، کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز و تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده است.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد با اشاره به اینکه کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز از حدود ۵ ماه قبل آغاز به کار کرد، اضافه کرد: ستاد این کنگره از آبان ماه تشکیل و برنامه‌ریزی‌های آن صورت پذیرفت و مجموعه برنامه‌های استانی کنگره از ۸ بهمن‌ماه هم‌زمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم از مادران و همسران شهدا شروع شد و تا به امروز در همه استان‌ها در کل کشور مجموعه برنامه‌هایی برای بزرگداشت زنان شهید، جانباز و آزاده اجرا شده است.
وی با اشاره به اجرای ۱۰ روزه برنامه‌های مناسبتی روز بزرگداشت شهدا، عنوان کرد: ویژگی دوم برنامه‌های مناسبتی ۲۲ اسفند امسال، این است که عملاً برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا تبدیل به یک دهه شد. یعنی مجموعه برنامه‌ها از ۱۲ اسفندماه شروع شد و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.
یارنسب پررنگ بودن بُعد مردمی مراسمات را ویژگی سوم برنامه‌های مناسبتی روز بزرگداشت شهدا خواند و تصریح کرد: امسال علاوه بر برنامه‌ریزی‌هایی که در سطح دستگاهی و کشوری انجام شد، ابعاد مردمی همایش‌ها هم تقویت شد و در لیست برنامه‌های این دهه، چهار برنامه محوری از تشکل‌ها و گروه‌های کاملاً مردمی برگزار می‌شود.
وی افزود: این ویژگی‌ها باعث شده است که امسال بحث بزرگداشت روز شهدا و تلفیق این روز با موضوع لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز و تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده در سطح کشور یک موج و جریان بزرگ در طول این مدت رقم بزند و فضای عمومی جامعه در سطح کشور به موضوع بزرگداشت شهدا، به‌ویژه زنان شهید، جانباز و آزاده معطوف شده است.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد با بیان اینکه خوشبختانه برنامه‌های تدارک دیده شده تا به امروز به خوبی انجام گرفته است، در توضیح برنامه‌های پیش رو اضافه کرد: در ادامه برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا، همایش علمی و حقوقی حماسه اسوه‌های ماندگار برگزار خواهد شد. درحقیقت یکی از کمیته‌های شش‌گانه ستاد کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز و تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده، کمیته علمی و حقوقی است که روز دوشنبه ۱۸ اسفند ماه ماحصل مجموعه زحمات این کمیته تحت عنوان همایش علمی حقوقی با حضور خانم ابتکار، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، حجت‌الاسلام و المسلمین شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و مهندس سعید اوحدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از اساتید صاحب‌نام برگزار می‌شود.
وی افزود: همایش علمی حقوقی در حقیقت بخش اول کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز است که به‌صورت وبیناری هم‌زمان افرادی هم در تهران و هم در سراسر کشور تجلیل می‌شوند. در این همایش هشت مقاله برتر در هشت زمینه اعلام شده در فراخوان انتخاب شده و اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگران و محققان مقالات خود را ارائه خواهند داد. در ادامه سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری، خانم ابتکار و مهندس اوحدی را خواهیم داشت و از نفرات برتر و برگزیده مقالات در همایش علمی و حقوقی تجلیل خواهد شد.
یارنسب اضافه کرد: همچنین یک پنل علمی با حضور ۶ تن از اساتید و صاحب‌نظرانی که در حوزه زنان ایثارگر در زمینه‌های مختلف سابقه فعالیت دارند برگزار خواهد شد و هرکدام از این اساتید در حوزه تخصصی خود موضوع زنان ایثارگر را از زوایای مختلف جامعه‌شناختی، روان‌شناختی، تاریخی و… مورد بررسی قرار خواهند داد.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد رونمایی از یادمان شهدای نیروی انتظامی را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت روز شهید اعلام کرد و گفت: این یادمان که قبلاً طراحی و اجرا شده است یکی از کارهای ماندگاری است که در حوزه ایثار و شهادت به‌صورت یک اِلِمان هنری و معماری ساخته شده است و با حضور مسئولان بنیاد و فرماندهان نیروی انتظامی در مرکز فرماندهی یگان حفاظت شخصیت‌ها رونمایی و در ادامه از چند تن از خانواده‌های شهدای امنیت نیروی انتظامی هم تجلیل خواهد شد.
یارنسب روز سه‌شنبه ۱۹ اسفندماه را اصلی‌ترین روز برنامه‌های بزرگداشت شهدا خواند و عنوان کرد: در این روز کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در باغ‌موزه دفاع مقدس و هم‌زمان در سالن‌های آمفی‌تئاتر استانداری‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه همایش لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز محوری‌ترین و مهم‌ترین برنامه روز بزرگداشت شهدا است، اضافه کرد: امسال برای اولین بار برنامه محوری این مناسبت بزرگ به تجلیل از بانوان شهید، جانباز و آزاده اختصاص یافته است و هم‌زمان در تهران و ۳۱ استان کشور از تعدادی از زنان شهید، جانباز و آزاده تجلیل می‌شود.
وی ادامه داد: درواقع ما از هر واقعه مهم و اتفاقات و رویدادهایی که در طول این مدت زنان در آن حماسه آفریدند، یک نفر برای تجلیل به نمایندگی برگزیده‌ایم. یعنی یک نفر از زنان مبارز انقلابی، زنان حماسه‌آفرین در نبرد و هشت سال دفاع مقدس، زنان شهید در حج خونین و در حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری، همین‌طور یک نفر از زنانی که در بمباران‌های موشکی و شیمیایی شهید شدند و در نهایت یک نفر به‌عنوان نماد شهدای عرصه سلامت برگزیده‌ایم و هم‌زمان در سراسر استان‌های کشور هم پنج نفر با همین عناوین تجلیل می‌شوند.
یارنسب خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین قسمت‌های کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز که ۱۹ اسفندماه برگزار می‌شود، رونمایی از سه قطعه هنری تولیدی با موضوع زنان شهید است که برای اولین بار توسط هنرمندان شاخص کشور ساخته شده است.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد برگزاری «همایش ملی استارت‌آپ نخبگان شاهد و ایثارگر» با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و همچنین اساتید و نخبگان صاحب اثر در این حوزه را از مهم‌ترین برنامه‌های روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه اعلام کرد و افزود: روز پنجشنبه ۲۱ اسفند ماه به افتتاح پروژه‌های اقتصادی، عمرانی و فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور اختصاص دارد که با حضور رییس جمهور به‌صورت ویدیوکنفرانسی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در روز پنجشنبه ۲۱ اسفندماه که با مبعث پیامبر گرامی اسلام هم مصادف هست، مهندس اوحدی و حجت‌الاسلام والمسلمین شکری به دیدار با خانواده چند شهید خواهند رفت.
یارنسب اجرای ۲ برنامه مردمی در روز ۲۲ اسفندماه را به‌عنوان اختتامیه برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا اعلام کرد و گفت: کنگره ۴۰۰۰ شهید منطقه ۱۷ تهران یکی از این برنامه‌ها است که یک کار کاملاً مردمی است و بنیاد نقش حمایتی دارد. بعدازظهر روز ۲۲ اسفند هم در مراسمی هر فرزند شهید به نیابت از شهید، سرپرستی یک یتیم را بر عهده می‌گیرد، که مراسم نمادین و اصلی آن در گلزار شهدای صالح‌آباد برگزار می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هرکدام از این برنامه‌ها در هر سازمان و دستگاهی ماه‌ها وقت می‌طلبید اما با همت همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران این سلسله برنامه‌ها به مناسبت روز بزرگداشت شهدا طراحی و اجرا شده و یک فضا و جریان‌سازی خوبی در طول این مدت در کشور ایجاد و توجه همگان را به این موضوع معطوف کرده است که امیدواریم در روزهای باقی‌مانده همانند برنامه‌های اجرا شده شاهد برنامه‌های باکیفیتی در سطح جامعه باشیم.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کترینگ

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح