جمعه , 12 آذر 1400 - 2:43 بعد از ظهر

گزارش نیوزویک از پیام رهبر انقلاب به مسلمانان جهان در آستانه موسم حج

گزارش نیوزویک از پیام رهبر انقلاب به مسلمانان جهان در آستانه موسم حج

نشریه نیوزویک در گزارشی با بازنشر بخش‌هایی از پیام مقام معظم رهبری به مسلمین جهان به مناسبت آغاز ایام حج، تاکید کرد رهبری ایران در پیام خود سیاست آمریکا در منطقه را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، نشریه نیوزویک با اشاره به پیام امروز مقام معظم رهبری به مسلمین جهان در آستانه عید قربان و آغاز ایام حج نوشت: آیت الله سید علی خامنه ای، رهبری ایران در سخنانش به مناسبت آغاز ایام حج، سیاست آمریکا در منطقه را محکوم کرد.
نیوزویک ادامه داد: صفحه انگلیسی زبان توییتر منسوب به رهبر ایران هم چند رشته توییت را در آغاز روز دوشنبه منتشر کرد که در آن آمریکا کشوری متخاصم و «متکبر» خوانده شده و از کشورهای مسلمان منطقه دعوت شده است در برابر واشنگتن و متحدانش در اسرائیل ایستادگی کنند.
این نشریه به نقل از رهبر انقلاب نوشت: ما پیروان اسلام که از جمعیتی کثیر، سرزمین هایی گسترده و منابع بی شمار طبیعی برخورداریم، باید با دارایی ها و منابعمان آینده را بسیازیم و مقابل این خصومت، مداخله و شرارت قدرت های غربی بایستیم و مقاومت کنیم.
نیوزویک در ادامه بازتاب سخنان مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: آنچه ایران می گوید و قدرت های استکبار را عصبانی کرده است، دعوت به مقاومت در برابر مداخله آمریکا و شرارت آن است.

به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری امروز به مناسبت آغاز موسم حج، در پیامی به مسلمانان جهان بیان کردند: ما پیروان اسلام که امروز از جمعیّت عظیم، سرزمین گسترده، ثروتهای طبیعی بی‌شمار، و ملّتهای زنده و بیدار برخورداریم، باید با داشته‌ها و ممکنهای خود، آینده را رقم بزنیم. ملّتهای مسلمان در ۱۵۰ سال اخیر، نقشی در سرنوشت کشورها و دولتهای خود نداشته و به جز استثناهای معدود، یکسره با سیاست دولتهای متجاوز غربی مدیریّت شده و دستخوش طمع‌ورزی و دخالت و شرارت آنها بوده‌اند. عقب‌ماندگیِ علمی و وابستگی سیاسیِ امروزِ بسیاری از کشورها محصول آن انفعال و بی‌کفایتی است. ملّتهای ما، جوانان ما، دانشمندان ما، علمای دینی و روشنفکران مدنی ما، سیاست‌ورزان و احزاب و جمعیّت‌های ما، امروز باید آن گذشته‌ی بی‌افتخار و شرم‌آور را جبران کنند؛ باید بِایستند و در برابر زورگویی و دخالت و شرارت قدرتهای غربی «مقاومت» کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه‌ی سخنِ جمهوری اسلامی ایران که دنیای استکبار را نگران و خشمگین کرده است، دعوت به این مقاومت است: مقاومت در برابر دخالت و شرارت آمریکا و دیگر قدرتهای متجاوز و به دست گرفتنِ سررشته‌ی آینده‌ی دنیای اسلام با تکیه بر معارف اسلامی.
ایشان در این راستا گفتند: طبیعتاً آمریکا و همراهانش در برابر عنوان «مقاومت» دچار حسّاسیّتند و به انواع دشمنی با «جبهه‌ی مقاومت اسلامی» کمر بسته‌اند. همراهی برخی از دولتهای منطقه با آنان نیز واقعیّت تلخی در جهت تداوم آن شرارتها است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وحیدی: دغدغه دولت و مجلس رفع تنگناهای معیشتی مردم است

وزیر کشور با بیان اینکه دغدغه دولت و مجلس رفع مضایق معیشتی مردم است، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *