یکشنبه , 7 آذر 1400 - 3:16 بعد از ظهر

۱۶۴مورد جدید بیمار کرونایی در استان سمنان ثبت شد

۱۶۴مورد جدید بیمار کرونایی در استان سمنان ثبت شد

سمنان- طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، طی ۲۴ساعت گذشته ۱۶۴ مورد جدید بیمار کرونایی در سطح شهرستان‌های استان به ثبت رسیده است.

 آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به یکشنبه) سه بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست دادند در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۱۵۲ رسید.

طی ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۱۶۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین آمارها نشان می‌دهد تعداد بیماران بستری استان به عدد ۲۸۶ رسید که دو برابر آمار ارائه شده در روز نهم تیرماه ۱۴۰۰ است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۴۳ هزار و ۸۱۷ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۳۲ هزار و ۹۲۰ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۱۱ هزار و ۵۸۲ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۴۵ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند که نسبت به آخرین آمار ارائه شده از سوی استانداری سمنان در تاریخ نهم تیرماه رشد سه برابری داشته است.

بر اساس آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا، دو شهرستان سمنان و گرمسار در وضعیت قرمز، شاهرود، دامغان و میامی همچنین مهدی شهر در وضعیت نارنجی و هشدار و دو شهرستان باقی مانده یعنی سرخه و آرادان در وضعیت زرد هستند.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *