یکشنبه , 10 مرداد 1400 - 9:59 بعد از ظهر

۴۲۴ نفر از متقاضیان توسعه مشاغل خانگی به بازار فروش متصل شدند

۴۲۴ نفر از متقاضیان توسعه مشاغل خانگی به بازار فروش متصل شدند

زنجان-رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: تاکنون ۴۲۴ نفر از متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به بازار فروش متصل شدند.

 کامران جعفری گفت: ۴۲۴ نفر از متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به بازار فروش متصل شدند.

وی اظهار کرد: در رابطه با طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به عنوان کارفرما و ناظر و جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح در حال اجرا است. طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از برنامه‌های اشتغال فراگیر است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها، کمک و حمایت از کسب و کارهای خرد در حال اجرا است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان افزود: اجرای این طرح در سه فاز پیش‌بینی شده که فاز اول شناسایی و اولویت‌بندی مزیت‌ها، ظرفیت و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی است. فاز دوم به توانمندسازی متقاضیان از طریق مشاوره، راهنمایی، استعدادسنجی، بهره‌گیری از آموزش‌های کوتاه‌مدت کارآفرینی، شناخت بازار و مسائل مالی و فاز سوم به تعامل با فعالان عرصه فروش محصولات مشاغل خانگی، اتصال به بازار و ارتباط با برندهای معروف بازار فروش می‌پردازد.

جعفری سهمیه استان زنجان را ۱۸۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۴۲۴ شغل در استان ایجاد، احیا و یا پایدارسازی شده است. قالیباف و بافنده تابلوفرش در این بین بیشترین متقاضی را با ۳۳۷ نفر داشته است. خیاطان با ۴۷ نفر در رتبه دوم قرار داشته و رسته قلم‌زنی با ۲۵ نفر متقاضی در جایگاه سوم قرار دارد.

وی یادآور شد: تولیدکننده گیاهان دارویی با ۱۲ نفر و ملیله‌سازی با ۳ نفر متقاضی و ایجاد اشتغال به ترتیب در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارد. در اجرای این طرح تاکنون ۳۰ متقاضی برای ایجاد برند و یا همکاری با برندهای موجود وجود دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به رسته‌های مزیت‌دار استان، خاطرنشان کرد: رشته‌هایی که به عنوان مزیت در استان به آن پرداخته شده، شامل قالی‌بافی، بافنده تابلوفرش، گلیم‌بافی، قلم‌زنی، خیاط لباس، ملیله‌سازی، تولیدات چرمی دست‌دوز، ویرایشگر متون، گیاهان دارویی، مترجم (کتاب و مقاله)، برنامه‌نویس، انیماتور، پرورش‌دهنده گوسفند و بز، پرورش‌دهنده زنبور عسل و ملحفه‌دوز است.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *