یکشنبه , 14 آذر 1400 - 2:39 قبل از ظهر

۷۶ درصد جمعیت هدف چادگان واکسینه شده‌اند

۷۶ درصد جمعیت هدف چادگان واکسینه شده‌اند

  مدیر شبکه بهداشت و درمان چادگان گفت: در تیرماه ۱۵۳ نفر در شهرستان چادگان کرونا مثبت شده‌اند و در ماه جاری نیز ۱۴۱ نفر تا امروز به کرونا مبتلا شده اند.

عباس توکلی، امروز (چهارشنبه– ۱۳ مرداد) در جلسه ستاد مدیریت کرونا با اعلام نارضایتی از رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان خطاب به دستگاه های نظارتی، گفت: پروتکل های بهداشتی توسط بعضی از افراد رعایت نمی شود و این موضوع باعث شده است که شهرهای چادگان، رزوه و روستای مشهد کاوه بیشترین میزان ابتلا را داشته باشند.
وی افزود: هر کس تصور این را دارد که کرونا در جایی غیر از تجمعات منتشر می شود سخت در اشتباه است و خود مردم باید توجه ویژه به این امر داشته باشند و از تجمع کردن پرهیز کنند. با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی از عصر امروز تشدید خواهد شد.
به گزارش ایسنا، فرماندار چادگان افزود: اقامت در تمام مجتمع های ویلایی و تفریحی، برگزاری مراسم در آرامستان ها، سالن ها و تالارها ممنوع است که نیروهای مستقر در ایستگاه های کنترل سلامت در برخورد با وسایل نقلیه غیربومی طبق قانون برخورد قانونی لازم را انجام خواهند داد.
ابتلای ۱۴۱ نفر در مرداد
همچنین غلامعلی حاجی عرب – مدیر شبکه بهداشت و درمان چادگان گفت: تاکنون ۶۳۷۷ دوز واکسن به ۴۸۸۲ نفر تزریق شده است که با محاسبه های استاندارد بهداشتی ۱۵ درصد جمعیت شهرستان و ۷۶ درصد جمعیت هدف واکسینه شده اند.
وی با بیان اینکه در شهرها افراد با سن ۵۲ و در روستاها افراد با سن بالای ۴۰ سال واکسینه می شوند، افزود:علاوه بر این افراد گروه های دیابتی، BMI بالا، نیروهای نظامی و انتظامی، کارمندان بانک ها و  فرهنگیان نیز واکسینه می شوند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چادگان، افزود: در تیرماه ۱۵۳ نفر در شهرستان چادگان کرونا مثبت شده‌اند که در ماه جاری نیز ۳۲۰ نمونه توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان گرفته شده که از این آمار ۱۴۱ نفر تا امروز به کرونا مبتلا شده اند که معادل ۵۰ درصد نمونه های اخذ شده است و این موضوع حاکی از آن است که کرونای سویه دلتا در شهرستان شیوع زیادی داشته است.
منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *