کد خبر : 209057
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۳:۰۹
-

10 سوال مهم برای انتخاب پکیج زمینی صحیح!!!

10 سوال مهم برای انتخاب پکیج زمینی صحیح!!!

آیا در فرآیند انتخاب پکیج زمینی برای گرمایش و آب گرم متوجه انتخاب بهینه نیستید؟ اینجا تخصص و تجربه 12 ساله تیم فروش و تولید صنایع ماشین سازی هیمورا را گرد هم آوردیم تا 10 سوال بسیار مهم را برای انتخاب پکیج زمینی مناسب برای نیازهای گرمایشی شما معرفی کنیم. با پاسخ به این سوالات،

آیا در فرآیند انتخاب پکیج زمینی برای گرمایش و آب گرم متوجه انتخاب بهینه نیستید؟ اینجا تخصص و تجربه 12 ساله تیم فروش و تولید صنایع ماشین سازی هیمورا را گرد هم آوردیم تا 10 سوال بسیار مهم را برای انتخاب پکیج زمینی مناسب برای نیازهای گرمایشی شما معرفی کنیم. با پاسخ به این سوالات، به یک تصمیم هوشمندانه نزدیک‌تر شوید و از گرمایش و آب گرمی بهتری در خانه خود بهره‌برید. همچنین، هزینه‌های خود را به حداقل برسانید و تجربه راحتی بی‌نظیری را تجربه کنید.

مقدمه

اگر شما در این مقاله همراه ما هستید مطمناً قصد خرید پکیج زمینی برای محل هدف خود را دارید؛ موافق هستید قبل رفتن به 10 سوال مهم و چالش انگیز انتخاب پکیج زمینی صحیح یک تعریف کلی از پکیج زمینی و ماهیت کارکرد آن داشته باشیم تا شما با شناخت هرچه بیشتر نسبت به خرید پکیج زمینی اقدام کنید؟ پس با ما همراه باشید.

پکیج زمینی چیست و طرز کار انواع پکیج زمینی چگونه است؟

پکیج زمینی دستگاه تولید کننده حرارت است که برای گرمایش آب سیستم لوله کشی و همچنین آب لازم برای سیستم‎‌های پخش کننده حرارتی مانند رادیاتور شوفاژ یا گرمایش از کف استفاده می‌شود. اما نحوه تولید گرمای موردنیاز برای این 2 سیستم چگونه است؟ پکیج‌های زمینی در مدل‌های برقی، دو گانه‌سوز (گازی و گازوئیلی) و سه گانه‌سوز طراحی شده‌اند.
در مدل دوگانه‌سوز که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کند، عمل تولید حرارت با استفاده از مشعل صورت می‌گیرد؛ یعنی در اثر حرارت مشعل، آب داخل مخزن گرم می‌شود. در این حالت آب گرم خارج شده از پکیج به سمت رادیاتور هدایت می‌شود. این آب پس از از دست دادن گرمای خود دوباره وارد پکیج خواهد شد. یعنی آب در مسیر بین رادیاتور و پکیج در یک مدار بسته در حال گردش است. اما در مسیر دیگر این بار آب ورودی از سیستم لوله‌کشی به پکیج، در معرض حرارت ناشی از مبدل‌های حلزونی دستگاه، داغ می‌شوند. این آب گرم شده که در یک مسیر مدار باز جریان دارد، می‌تواند برای مصارف بهداشتی مانند آشپزخانه، حمام و سرویس‌ها قابل استفاده باشد. اگر نیاز به توضیحات بیشتر در مورد طرز کار پکیج زمینی دارید؟ می توانید به صورت جامع در اینفوگرافی زیر تماشا کنید.

1.پکیج زمینی را به چه مکانی خریداری می کنید؟

پکیج های زمینی همانطور که از نامشان پیداست برای نصب و راه اندازی روی زمین طراحی شده اند. این دستگاه های گرمایشی را اغلب در فضاهای بیرون از ساختمان قرار می دهند. دلیل اصلی آن ابعاد بزرگ و سر و صدایی است که در هنگام عملکرد پکیج بوجود می آید. پکیج های زمینی در انباری، پارکینگ یا زیر راه پله قرار داده می شود. البته قابل ذکر است که مدل های برقی این تجهیزات صدای بسیار کمتری تولید می کنند ولی قرار دادن آنها در آشپزخانه موجب اشغال فضا می شود.

2.چه نکاتی باید در محل نصب پکیج زمینی رعایت کنید؟

اولین نکته مهم قبل از استفاده از پکیج، محلی است که پکیج در آنجا نصب می شود؛ بدین منظور حتما باید از مکانی مجزا مانند پارکینگ و زیرزمین استفاده کنید. به فاصله پکیج از دیوار و نبود مواد اشتعال زا (در مورد پکیج های دوگانه و سه گانه) دقت کنید. در حین نصب سیم کشی دستگاه (پکیج های برقی) و لوله کشی سوخت های گاز و گازوئیل باید با دقت و رعایت ایمنی انجام گیرد. نوع گازی و گازوئیلی پکیج های زمینی مجهز به مشعل هستند و در هنگام روشن کردن این پکیج ها سوخت به همراه هوا وارد محفظه احتراق شده و شعله تشکیل می شود. گرمای شعله عامل اصلی گرم شدن مبدل های حرارتی دوگانه پکیج ها می باشد.

3. پکیج زمینی چه مساحتی باید گرما دهید؟

مقادیر ذکر شده برای ظرفیت حرارتی تقریبی هستند و ممکن است بسته به شرایط محیطی و نیازهای گرمایشی شما تغییر کند. همچنین، برای اطلاع دقیق‌تر از ابعاد و ظرفیت دقیق پکیج زمینی، به تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر مراجعه کنید. به عنوان نمونه، در جدول زیر ظرفیت های پکیج های زمینی هیمورا را نسبت به متراژهای مناسب محیط گردآوری کرده ایم.

پکیج زمینی هیمورا ظرفیت حداقل متراژ (متر مربع) حداکثر متراژ (متر مربع)
برقی 60000 190 230
برقی 110000 290 380
برقی 80000 230 290
دوگانه (گاز و گازوئیلی) 60000 250 280
دوگانه (گاز و گازوئیلی) 80000 300 350
دوگانه (گاز و گازوئیلی) 110000 500 550
سه گانه 45000 200
سه گانه (سه فاز) 60000 200 250
سه گانه (سه فاز) 80000 250 300
سه گانه (سه فاز) 110000 500 550

4.چه تأمین‌کننده‌ای را برای خرید پکیج زمینی انتخاب کنید؟ محل تصویر 2

همان‌طور که می دانید برای تهیه و انتخاب مناسب‌ترین پکیج زمینی لازم است، به برخی نکات و فاکتورهای مهم توجه داشته باشید. خرید پکیج هایی با برندهای معتبر می تواند شما را از مسائلی که ممکن است بعد از خرید دچار آن شوید، راحت نماید زیرا تولیدکنندگان سرشناس همواره کیفیت را مقوله اصلی تولید محصولات خود قرار می دهند و در ساخت آن‌ها از قطعات استاندارد استفاده می کنند. در نظر گرفتن سطح ایمنی پکیج خریداری شده اهمیت بالایی دارد؛ چراکه وجود سیستم های محافظتی در پکیج ها مانع از بروز خطرات و حوادث احتمالی می شوند.

5.نصاب پکیج زمینی چه کسی باید باشد؟

توجه داشته باشید کار نصب و راه اندازی پکیج ها به وسیله تکنسین ها یا نصاب های ماهر شرکت های سازنده صورت می گیرد تا از رعایت اصول ایمنی و کارکرد صحیح دستگاه اطمینان حاصل گردد. از دیگر نکات اصلی در خرید پکیج زمینی در نظر گرفتن متراژ محل استفاده پکیج و تناسب آن با ظرفیت گرمایی دستگاه می باشد. وجود استانداردهای مربوطه نیز مهم بوده و انتخاب آن نشان از کیفیت بالا و طی مراحل کنترل دستگاه در واحد تولیدکننده دارد.

6. منبع انرژی پکیج زمینی که میخواهید خرید کنید، چیست؟

بسیار مهم است که قبل از خرید پکیج زمینی مشخص کنید کدام نوع پکیج زمینی از نظر سوخت مصرفی را خرید خواهید کرد؛ پکیج های زمینی در انواع مختلف:

پکیج برقی

پکیج زمینی دوگانه سوز ( گازی و گازوئیلی)

پکیج زمینی سه گانه سوز ( برقی، گازی و گازوئیلی )

باید پاسخ این سوال را داشته باشید که در محل مورد هدف شما چه سوخت هایی برای مصرف را دارد.

7.فرمول تعیین ظرفیت پکیج زمینی چیست؟

به این موضوع دقت کنید که، ظرفیت های ذکر شده در جدول فوق، متعلق به پکیچ های زمینی برند هیمورا است، انواع شرکت ها و برند ها، ظرفیت های متفاوت نسبت به متراژ های مختلف دارند. اگر نیاز داشتید که ظرفیت مورد نیاز برای مساحت ساختمانتان را خودتان محاسبه کنید یک فرمول عمومی وجود دارد که به صورت تقریبی ظرفیت پکیج زمینی را محاسبه می کند. این فرمول به این صورت است که برای به دست آوردن ظرفیت واحد های مسکونی مساحت واحد را به 150 و برای ظرفیت واحد های تجاری، متراژ را به عدد 100 (Kcal) ضرب می کنیم. برای تبدیل واحد کیلوکالری به کیلووات، عدد به دست آمده به 860 تقسیم می شود.

سخن پایانی

بعد از تعیین پاسخ این سوالات هر برند با هر ظرفیتی با معیار پاسخ های شما هم خوانی داشت نسبت به خرید بهترین پکیج زمینی اقدام کنید؛ اگر نیاز به مشاوره های تخصصی تر و سوالات فنی تر داشتید می توانید با کارشناسان شرکت هیمورا در ارتباط باشید؛ تا به پاسخ های جامع تری برسید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 4 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی نوروش

کانکس

سلفون opp

دفتر مشق

اجاره خودرو لاکچری در دبی

اوه فیلم

خرید ورق رنگی گالوانیزه

کانکس ویلایی

خرید تتر

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post