کد خبر : 209357
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۷
-

5 نکته در انتخاب بهترین بروکر فارکس

5 نکته در انتخاب بهترین بروکر فارکس

اگر شما هم یک معامله‌گر فارکس هستید، باید بدانید که ده‌ها بروکر فارکس برای جلب اعتماد شما و جذب سرمایه‌تان آماده‌اند. امروزه این موضوع تا حدی گسترش یافته که از هر وب‌سایت خبری مالی که دیدن کنید، احتمالاً با تعداد زیادی از تبلیغات اینترنتی از طرف بروکرهای فارکس بمباران می‌شوید. در این مقاله، با ارائه

اگر شما هم یک معامله‌گر فارکس هستید، باید بدانید که ده‌ها بروکر فارکس برای جلب اعتماد شما و جذب سرمایه‌تان آماده‌اند. امروزه این موضوع تا حدی گسترش یافته که از هر وب‌سایت خبری مالی که دیدن کنید، احتمالاً با تعداد زیادی از تبلیغات اینترنتی از طرف بروکرهای فارکس بمباران می‌شوید. در این مقاله، با ارائه پنج نکته کلیدی و مهم، شما را در انتخاب بهترین بروکر فارکس یاری می‌دهیم.

1-رگولاتوری

اولین چیزی که هنگام انتخاب یک بروکر فارکس باید در نظر گرفت، اعتبار آن است. در ایالات متحده، یک بروکر معتبر فارکس عضو انجمن ملی معامله‌گران قراردادهای آتی (NFA)است. NFA یک سازمان خصوصی است که بر معاملات آتی نظارت می‌کند. این نوع بروکر‌ها همچنین در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) که بر بازارهای آتی کالا و قراردادهای اختیار معامله در ایالات متحده نظارت می‌کند، نیز عضو هستند.

هیچ گاه از ظاهر وب‌سایت یک بروکر نمی‌توان به رگوله بودن آن پی برد به عبارت دیگر یک وب‌سایت پر زرق و برق تضمین نمی‌کند که یک بروکر عضو NFA یا تحت نظارت CTFC است. در نظر داشته باشد که بروکر‌ها معمولا شماره عضویت NFA خود را در قسمت “درباره ما” وب‌سایت خود ارائه می‌دهند. علاوه بر این، هر کشور خارج از ایالات متحده دارای نهاد نظارتی خاص خود است؛ بنابراین با توجه به نگرانی‌های احتمالی در مورد ایمنی سپرده‌ها و امنیت بروکر‌ها، تنها در آنهایی اقدام به افتتاح حساب نمائید که به طور مناسبی رگوله شده باشند.

2- ویژگی‌های حساب معاملاتی

بهترین بروکر فارکس

بروکر‌های فارکس معمولا حساب‌ها متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. در این بخش چهار ویژگی حساب‌های معاملاتی معرفی می‌شوند که به شما در انتخاب بهترین حساب در میان بروکر‌های مختلف کمک می‌نماید. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از: مارجین و اهرم، کمیسیون و اسپرد، حداقل سپرده اولیه جهت افتتاح حساب و سهولت واریز و برداشت.

  • اهرم و مارجین

در بسیاری از بروکرها، شما بطور کامل به میزان اهرم ارائه شده توسط آنها دسترسی خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر در حساب معاملاتی با موجودی 1000 دلار از اهرمی معادل 50:1 استفاده نمایید در اینصورت بروکر به شما اجازه ورود به پوزیشنی به ارزش 50000 دلار را خواهد داد. برخی از بروکر‌ها حتی تا سطح 200:1 نیز به شما اهرم ارائه می‌کنند. در موقعیت‌های سودده اهرم کاملا به نفع شما است چرا که پتانسیل سود شما را شدیدا افزایش می‌دهد. اما فراموش نکنید که اهرم شبیه یک شمشیر دو لبه عمل می‌کند و در زیان‌ها به‌سادگی قدرت نابودی حساب معاملاتی شما را دارد چرا که پتانسیل زیان شما را نیز به‌شدت افزایش خواهد داد.

  • کمیسیون و اسپرد

درآمد اصلی بروکر از اسپرد جفت‌ارزها در بازار فارکس بدست می‌آید. اسپرد در واقع اختلاف بین نرخ خرید و فروش در جفت ارزها است. برخی از بروکر‌ها، اسپرد کمتری ارائه می‌کنند و در عوض برای هر معامله، مبلغی تحت عنوان کمیسیون کسر می‌نمایند. بااین‌حال برخی از بروکر‌ها نیز هیچ کمیسیونی دریافت نمی‌کنند. در چنین شرایطی احتمالا اسپرد آنها در جفت ارزهای مختلف عدد بزرگ‌تری است؛ بنابراین پیش از انتخاب بروکر بهتر است بررسی کنید که درآمد بروکر از کدام روش تامین می‌شود و اسپرد جفت ارزها چه میزان است.

اسپرد می‌تواند ثابت یا متناسب با نوسانات بازار متغیر باشد. به عنوان مثال اسپرد یک جفت ارز می‌تواند همواره سه پیپ باشد (پیپ حداقل واحد تغییر قیمت در فارکس است). در این صورت اسپرد این نوع حساب، از نوع اسپرد ثابت است. بدیهی است که هرچه اسپرد عدد بزرگتری باشد، کسب سود در آن جفت ارز کار دشوارتری است. همچنین در جفت ارزهای پرطرفدار و پر معامله، مثل جفت ارزهای، EURUSD و GBPUSD، اسپرد نسبت به جفت ارزهای دیگر که کمتر معامله می شوند عدد کوچکتری است.

  • سرمایه اولیه

بیشتر حساب‌های فارکس را می‌توان با یک سپرده اولیه بسیار کوچک، حتی تا 50 دلار افتتاح کرد. البته با اهرم، قدرت خرید و فروش شما به مراتب بیشتر از حداقل سپرده است، که یکی از دلایل جذابیت معاملات فارکس برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران جدید به شمار می‌آید. بروکرهای فارکس، حساب‌های متنوعی از قبیل حساب‌های استاندارد، مینی و میکرو را با الزامات سپرده اولیه متفاوت ارائه می‌دهند.

2. سهولت در واریز و برداشت

هر بروکر فارکس سیاست‌های خاصی برای برداشت و واریز وجوه به حساب‌های معاملاتی دارد. روش‌های واریز وجه به حساب معاملاتی در اکثر بروکرها عبارتند از: کارت اعتباری، پرداخت ACH، پی‌پال، انتقال بین بانکی، چک بین بانکی یا چک‌های شخصی و تجاری. با این‌حال، روش‌های برداشت عمدتا شامل چک و یا انتقال بین بانکی است. در نظر داشته باشید که بروکر ممکن است برای هر یک از خدمات هزینه‌ جداگانه‌ای هم دریافت کند.

3. تنوع جفت ارزها

هر چند جفت ارزهای زیادی توسط بروکر‌ها ارائه می‌شود؛ اما تنها تعداد کمی از آنها مورد توجه معامله‌گران واقع می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود که این جفت ارزها با نقدینگی بیشتری معامله شوند. پیش‌تر جفت‌ارزهای EURUSD و GBPUSD به‌عنوان جفت ارزهای پرطرفدار معرفی شدند. علاوه بر این دو، جفت ارزهای USDJPY و USDCHF نیز در زمره جفت ارزهای محبوب بشمار می‌‌آیند. صرف‌نظر از تعداد و تنوع جفت ارزهایی که توسط یک بروکر ارائه می‌شود، باید دقت کنید که جفت ارز مورد نظر شما نیز در میان آنها موجود باشد.

4. پشتیبانی مشتریان

چون بازار فارکس یک بازار 24 ساعته است لذا بخش پشتیبانی مشتریان یک بروکر نیز باید در تمام ساعات شبانه‌روز در دسترس باشد. اگر امکان تماس تلفنی سریع با بروکر فراهم باشد می‌تواند نشانه‌ای از کیفیت و دسترسی مطلوب بخش پشتیبانی آن به شمار رود. به عبارت دیگر، سهولت دسترسی و میزان زمان انتظار می تواند معیاری از کیفیت خدمات پشتیبانی مشتریان یک بروکر باشد.

5. پلتفرم معاملاتی

سرمایه‌گذاران و معامله‌گران از طریق پلتفرم‌های معاملاتی که توسط بروکر ارائه می‌شوند به بازارهای مالی متصل شده و معامله می‌نمایند؛ بنابراین در هنگام انتخاب یک بروکر، دقت نمائید که پلتفرم ارائه شده شامل تمامی ابزارهای تحلیل تکنیکال و بنیادی مورد نیاز می‌باشد و همچنین ورود و خروج به معاملات در آن به سهولت رخ می‌دهد.

نکته آخر از اهمیت به سزایی برخوردار است: به عبارت دیگر یک پلت فرم معاملاتی حرفه‌ای به گونه‌ای طراحی شده است که دسترسی به دکمه خرید و فروش در آن به وضوح و به سهولت وجود داشته باشد. حتی در برخی از بروکر‌ها، دکمه «وحشت» وجود دارد که تمامی پوزیشن‌های باز را همزمان تسویه می‌نماید. فراموش نکنید که یک پلت‌فرم ضعیف معاملاتی می‌تواند منجر به اشتباهات پر هزینه‌ای در هنگام ورود به معاملات گردد.

ویژگی‌های دیگری که در هنگام انتخاب پلت‌فرم باید به آن توجه نمود به شرح زیر است: امکان سفارشی‌سازی، تنوع ثبت سفارشات، امکان معاملات خودکار، امکان طراحی استراتژی‌های معاملاتی، امکان بک‌تست و هشدارهای معاملاتی. همچنین اکثر بروکر‌ها، بصورت کاملا رایگان، امکان ارائه حساب‌های دمو را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تا آنها بتوانند قبل از افتتاح و شارژ حساب خود، پلتفرم معاملاتی را امتحان کنند.

سخن پایانی

با انتخاب یک بروکر معتبر، زمان و توجه بیشتری را به تجزیه و تحلیل و توسعه استراتژی‌های معاملاتی خود اختصاص خواهید داد. بنابراین کمی تحقیق پیش از انتخاب یک بروکر، هر چند فرایندی زمانبر است؛ اما شانس موفقیت معاملات در بازار رقابتی فارکس را افزایش خواهد داد. در این مقاله شما را با نکاتی که در انتخاب بروکر مناسب یاری می‌دهد آشنا کردیم.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

قیمت گاری دستی قدیمی

سئو در مشهد

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

ممبر اجباری تلگرام

مرجع قیمت خرید و فروش گرافیت چرب

تقویت انتن موبایل

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر گیربکس اچ سی کراس H30Cross

تعمیر لباسشویی

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح