شنبه , 6 آذر 1400 - 11:50 بعد از ظهر

نمایش بصورت لیست

ماده جدیدی برای کاهش سر و صدا حتی در موتور جت

ماده جدیدی برای کاهش سر و صدا حتی در موتور جت

یک ماده جدید که با تلاش و همکاری “رضا غفاری ورداوق”، محقق ایرانی دانشگاه بوستون با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه بعدی و پلاستیک ساخته شده است، می‌تواند حتی در موتور جت ۹۴ درصد مانع از انتشار سر و صدا شود.

 به نقل از فیزیکس تودی، محققان آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایالات متحده در واشنگتن نشان داده‌اند که واکنش الاستیک و مواد مهندسی شده را می‌توان برای ساخت فرامواد صوتی بسیار کارآمد ترکیب کرد.

اما فرامواد صوتی یا آکوستیک چیست؟ فرامواد آکوستیک مواد پیشرفته‌ای هستند که می‌توانند به شکل مؤثر، انتشار صدا را با استفاده از شکل هندسی خود مسدود کنند. حالا سؤال این است که آیا آنها می‌توانند بدون ایجاد اختلال در جریان هوا این کار را انجام دهند؟

در ماه مارس ۲۰۱۹ محققان دانشگاه “بوستون” شامل “شین ژانگ” استاد کالج مهندسی این دانشگاه و “رضا غفاری ‌ورداوق” دانشجوی دکترا در دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه “بوستون” مقاله‌ای را ارائه کردند که نشان‌دهنده یک فراماده صوتی بود که می‌توانست به طور مؤثر صداها را قطع کند و در عین حال، جریان هوا را حفظ کند.

“غفاری” در آن زمان گفت: دیوارهایی که امروزه به منظور جلوگیری از انتشار سر و صدا مثلا در کنار اتوبان‌ها تعبیه می‌شوند، به معنای واقعی کلمه دیوارهای ضخیم و سنگینی هستند.

اکنون آنها به این فکر کرده‌اند که باید راه بهتری از نظر توسعه مواد کارآمدتر برای خاموش کردن این سر و صدا وجود داشته باشد و همراه با چند محقق دیگر به مهندسی آن پرداخته‌اند.

این ماده جدید به‌ویژه در شرایطی مفید است که دیوارهای سنگین و ضخیم را نمی‌توان استفاده کرد؛ مانند دریچه اگزوز موتور جت که فضای محدودی دارد و در حال حاضر از آنجایی که هیچ راهی برای کاهش صدای آن نیست، خدمه اطراف آن از گوش‌گیر استفاده می‌کنند تا از شنوایی خود در برابر غرش قوی موتورهای جت محافظت کنند.

ماده جدیدی برای کاهش سر و صدا حتی در موتور جت

اما اکنون راهی به وجود آمده است که جریان هوای موتور جت را در عین مسدود کردن صدا فراهم می‌کند. “ژانگ” و “غفاری” یک فراماده آکوستیک اختراع کرده‌اند که می‌تواند این کار را انجام دهد.

آنها از فناوری چاپ سه‌بعدی برای ساخت یک ساختار باز ساخته شده از پلاستیک استفاده کردند و آن را با یک بلندگو آزمایش کردند. این آزمایش در حالی اتفاق افتاد که بلندگو روشن بود و صدای بلند آن پخش می‌شد، اما صدای بلندگو شنیده نمی‌شد! چرا که این فراماده صوتی به عنوان حذف کننده مؤثر سر و صدای بلندگو عمل می‌کرد.

محققان گزارش دادند که از موفقیت این آزمایش به وجد آمدند. “جیکوب نیوکلاژیک” یکی از محققان این مطالعه گفت: ما ماه‌ها بود که چنین نتایجی را در مدل‌سازی رایانه‌ای خود می‌دیدیم، اما دیدن سطوح صدای مدل‌سازی‌ شده در رایانه یک چیز است و اینکه خودتان تأثیر آن را با چشم ببینید، چیز دیگری است.

تحقیقات بیشتر این تیم نشان داد که این ماده می‌تواند ۹۴ درصد از سر و صدای هر چیزی را مسدود کنند.

این ماده جدید کاربردهای زیادی از صنعت هوایی گرفته تا هواپیماهای بدون سرنشین و ساخت و ساز دارد.

این مطالعه در مجله Physical Review B منتشر شده است.

منبع: ايسنا

تهیه نقشه مخاطرات زلزله بلافاصله بعد از رخدادهای لرزه‌ای/پایش گسل‌ها بر مبنای ایستگاه‌های GPS

تهیه نقشه مخاطرات زلزله بلافاصله بعد از رخدادهای لرزه‌ای/پایش گسل‌ها بر مبنای ایستگاه‌های GPS

مدیرکل زمین‌سنجی و نقشه‌برداری زمینی سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به خدمات این سازمان در بعد و قبل از وقوع زمینلرزه در کشور گفت: ما بلافاصله بعد از زلزله ۶.۴ فین استان هرمزگان نسبت به تهیه نقشه‌های مخاطره این رخداد لرزه‌ای اقدام کردیم و اطلاعات آن به مدیریت بحران استان ارسال شد.

دکتر عبدالرضا سعادت با بیان اینکه سازمان نقشه‌برداری متولی تهیه نقشه‌ها و داده‌های مکانی است، افزود: برای این امر چندین اقدام در این سازمان اجرایی می‌شود که از آن جمله ایجاد ایستگاه‌هایی است که برای پایش حرکات پوسته در کشور تحت عنوان شبکه ایستگاه‌های GPS راه‌اندازی شده است و این ایستگاه‌ها به طور متناوب هر ۳۰ ثانیه دیتاها را جمع‌آوری و تغییرات پوسته کشوری را برای ما ارسال می‌کنند.

وی ایجاد بانک جامع تهیه نقشه راه‌ها، اماکن و غیره را از دیگر اقدامات سازمان نقشه‌برداری نام برد و اظهار کرد: زمانی که زلزله‌ای در کشور رخ می‌دهد، اطلاعاتی چون نزدیکترین مراکز جمعیتی به کانون زلزله، فاصله مراکز جمعیتی تا کانون زلزله، تمرکز جمعیتی و راه‌های دسترسی به مناطق را مشخص می‌کنیم و این اطلاعات را در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار می‌دهیم.

سعادت ادامه داد: در برخی موارد مانند زلزله بم به منظور نقشه‌برداری از پهنه زلزله زده، پروازهایی به منطقه خواهیم داشت.

مدیرکل زمین‌سنجی و نقشه‌برداری زمینی کشور، اتفاقات بعد از زلزله، آنالیز تغییر شکل رفتار پوسته در منطقه، مطالعات ژئودینامیکی و نرخ حرکات گسل‌ها را از دیگر خدمات علمی این سازمان ذکر کرد و ادامه داد: در زلزله‌ای مانند زمینلرزه کرمانشاه، درصدی خرابی را با مقایسه تصاویر قبل و بعد از زلزله برای مسؤولان استانی مدیریت بحران ارسال کردیم تا برآوردی از میزان تخریب منطقه صورت گیرد.

سعادت با اشاره به زوج زلزله فین استان هرمزگان، یادآور شد: اولین کاری که در زلزله فین هرمزگان اجرایی کردیم، این بود که اطلاعات مربوط به ایستگاه‌های دائمی GPS را که حاوی برآیندی از نرخ حرکت گسل‌ها بوده است، استخراج کردیم و در اختیار مسؤولان قرار دادیم و بر اساس آن می‌توان نوع حرکت گسل‌ها و پوسته را در منطقه مشخص کرد.

وی تهیه نقشه مخاطره را از دیگر اقدامات سازمان نقشه‌برداری در زلزله فین هرمزگان عنوان کرد و گفت: این نقشه حاوی مراکز جمعیتی و راه‌های دسترسی است که بلافاصله بعد از رخداد این زمینلرزه متخصصان اقدام به استخراج این نقشه‌ها کردند و در اختیار مدیریت بحران استان قرار دادیم.

مدیرکل زمین سنجی و نقشه‌برداری زمینی کشور خاطر نشان کرد: ما حدود ۱۳۰ ایستگاه ژئودینامیک یا ایستگاه‌های پایش تغییرات پوسته زمین داریم که در سراسر کشور پراکندگی دارند و این ایستگاه‌ها به طور دائم تغییرات مختصات ایستگاه را رصد می‌کنند و اطلاعاتی همچون نرخ حرکت گسل‌ها به چه میزان است را ارائه می‌دهند.

سعادت خاطر نشان کرد: حرکات صفحات نسبت به یکدیگر  موجب رخداد زلزله‌های مخرب می ‌شوند و این حرکات از چندین میلیون سال قبل آغاز شده است و ادامه دارد، ضمن آنکه ایران در منطقه فعال تکتونیکی قرار دارد، به گونه‌ای که تغییرات متوسط همگرایی حدود ۲۱ میلی متر در سال است. تغییرات پوسته از سمت غرب به شرق متفاوت است و در برخی از مناطق پدیده‌های کوهزایی و کوتاه شدگی را شاهدیم.

رییس کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور با تاکید بر اینکه در منطقه هرمزگان گسل‌های فعالی چون زاگرس، کازرون و برازجان وجود دارد، گفت: از سمت هرمزگان به سمت مکران نرخ کوتاه شدگی ۹ میلی‌متر در سال است.

وی، منطقه زاگرس را یک منطقه لرزه‌خیز توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، در پی وقوع زلزله‌ای به بزرگای ۶.۴ در شهر فین استان هرمزگان در روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه سازمان نقشه‌برداری کشور اقدام به تهیه گزارش فنی و تحلیلی این رخداد لرزه‌ای کرد و طی آن نقشه‌های مراکز جمعیتی در شعاع ۵۰ کیلومتری مرکز این زلزله و راه‌های دسترسی به هریک از آنها را تعیین و ارائه کرد.

بر اساس نتایج مطالعات سازمان نقشه‌برداری در منطقه زلزله‌زده فین استان هرمزگان، روستای “سرزه” از توابع دهستان رضوان، شهرستان بندرعباس با جمعیتی در حدود ۹۳۹ نفر بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ در فاصله کمتر از ۲ کیلومتری مرکز زمین‌لرزه قرار داشته و شهرهای فین به فاصله ۲۵ کیلومتری، قلعه‌قاضی به فاصله ۴۳ کیلومتری و بندرعباس به فاصله ۴۴ کیلومتری از کانون این زمین‌لرزه واقع شده‌اند.

استان هرمزگان بر اساس تقسیم‌بندی زمین‌شناسی ساختاری ایران، گستره‌ای است که از شمال به زون ایران مرکزی، از غرب و شمال غرب به واحد ساختاری زاگرس مرتفع، از شرق به واحد ساختاری زاگرس چین خورده و از جنوب شرق به واحد ساختاری مکران و از جنوب به خلیج فارس محدود می‌شود و قسمت عمده استان هرمزگان در زون زاگرس واقع شده است.

تهیه نقشه مخاطرات زلزله بلافاصله بعد از رخدادهای لرزه‌ای/پایش گسل‌ها بر مبنای ایستگاه‌های GPS

موقعیت شهرهای فین، قلعه‌قاضی و بندرعباس در اطراف کانون زلزله ۶.۴ روز یکشنبه ۲۳ آبان

مطالعه تاریخچه لرزه‌خیزی گستره رسوبی ساختاری زاگرس، حکایت از رویداد زمینلرزه‌های ویرانگر در این منطقه دارد که بارها باعث ویرانی و تخریب شهرها و روستاهای این گستره شده است.

همچنین مشاهدات و اندازه‌گیری‌های مربوط به شبکه ایستگاه‌های دائمی ژئودینامیک سازمان نقشه‌برداری کشور و تحلیل نتایج مربوط نشانگر آن است که نرخ کوتاه شدگی در جنوب شرقی زاگرس حدود ۳±۹ میلی‌متر در سال است، در حالی که در شمال غربی زاگرس این نرخ به حدود ۳ تا ۵ میلی‌متر درسال می‌رسد.

تهیه نقشه مخاطرات زلزله بلافاصله بعد از رخدادهای لرزه‌ای/پایش گسل‌ها بر مبنای ایستگاه‌های GPS

بردار تغییر پوسته زمین در منطقه هرمزگان

بردارهای سرعت حاصل از پردازش داده‌ها نیز بیانگر آن است که کوتاه شدگی به طور یکنواخت در عرض زاگرس توزیع نشده است، به گونه‌ای که در شمال غرب زاگرس (غرب گسل کازرون) کوتاه شدگی عمدتاً به گسل لبه کوهستان جایی که محل تجمع زمینلرزه‌های بزرگ است، محدود می‌شود.

منبع: ايسنا

دستگاه ضدعفونی کننده دست؛ مهمان جدید صنعت لوازم خانگی

نگاهی به لوازم خانهتان کنید؛ آیا وسایلی که دور و برتان میبینید، چند سال پیش هم در خانهتان داشتید؟ احتمالا نه! مثلا 10 سال پیش، دستگاه قهوه ساز وسیلهای بود که بیشتر آن را مخصوص کافهها میدانستیم. اما حالا چی؟ خیلی از ما این دستگاه را در خانه خودمان داریم و هر روز از آن استفاده میکنیم. خب چه چیزی باعث میشود که این لوازم جدید را به خانهمان اضافه کنیم؟

جواب ساده است؛ دنیای جدید و نیازهای جدید!

نیازهای جدید، وسایل جدید میخواهد!

نیازهای جدید به خاطر تغییر سبک زندگی آدمها ایجاد میشوند. تغییر در سبک زندگی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ مثلا همین ویروس کووید-19! سبک زندگیتان را قبل و بعد از کرونا مقایسه کنید. چه تغییری اتفاق افتاده؟ احتمالا گذراندن زمان بیشتر در خانه! و این یعنی یک تغییر بزرگ و ایجاد نیازهای جدید

این تغییر اجباری در سبک زندگی و عادتهای ما باعث ایجاد نیازهای جدید شده است. مثلا برای کسی که بعد از کرونا قید باشگاه رفتن را زده و در خانه ورزش میکند یک نیاز جدید ایجاد شده؛ نیاز به وسایل ورزشی در خانه. میبینید؟ به همین راحتی، لوازم جدید به خانه ما اضافه میشود.

اما نیازهای جدید بعد از شیوع کرونا، فقط باعث تغییر مکان استفاده از وسایل نشده بلکه در برخی موارد باعث ساخته شدن وسایل جدید شده است. وسیلهای مثل دستگاه ضدعفونی کننده دست! وسیلهای که حالا دیگر تبدیل به یکی از لوازم ضروری در خانهها، ادارات، شرکتها و فضاهای عمومی مثل رستورانها، هتلها، مراکز خرید، فروشگاهها و موسسات آموزشی شده است.

دستگاه ضدعفونی کننده دست؛ نیاز جدیدِ خانههایمان

حالا دیگر دیدن یک دستگاه ضدعفونی کننده دست در رستورانها، محل کار، سالنهای زیبایی ونه تنها عجیب نیست بلکه حتی انتظار داریم که در هر مکان عمومی، این دستگاهها را ببینیم. اما در مورد خانه چطور؟ آیا میتوان به دستگاه ضدعفونی کننده دست به چشم لوازم خانگی نگاه کرد؟

احتمالا شما هم در این موقعیت قرار گرفتهاید که دستهای مهمانهایتان را همان دم در کاملا ضدعفونی کنید و بعد آنها را به سمت داخل خانه راهنمایی کنید! البته این مربوط به مهمانهایی میشود که با آنها رودروایسی نداریم. گاهی وقتی وارد خانه میشویم، دوست داریم اعضای خانواده را در آغوش بکشیم اما یاد کرونا که میافتیم بیخیال بروز احساسات میشویم!

خب اگر یک دستگاه ضدعفونی کننده دست داشتیم که در قسمت ورودی خانه روی دیوار نصب شده بود چی؟ شیکتر و باکلاستر نبود؟ تازه هر وقت هم از بیرون بیاییم، میتوانیم قبل از ورود به خانه و دست زدن به جاهای مختلف مثل دستیگرهها، در همان ورودی خانه دستهایمان را ضدعفونی کنیم و با خیال راحت وارد خانه شویم.

حتی میتوانیم این دستگاه را در لابی ساختمان مسکونی خود نصب کنیم و پیش از ورود به خانه دستهایمان را ضدعفونی کنیم. افرادی مثل پیکها هم میتوانند دستهایشان را در لابی ساختمان ضدعفونی کنند تا با خیال راحتتری سفارش خودمان را از آنها تحویل بگیریم.

جالب است بدانید که همین حالا هم این دستگاهها در منازل مسکونی مورد استفاده قرار میگیرند و کم کم دستگاه ضدعفونی کننده دست، جای خود را به عنوان یکی از لوازم خانگی باز کرده است.

E:\Reportage\ضدعفونی کننده\آماده انتشار\دستگاه ضدعفونی کننده دست؛ مهمان جدید صنعت لوازم خانگی\01 (1).jpg

ویژگی های یک دستگاه ضدعفونی کننده دست مناسب خانه

ورود دستگاه ضدعفونی کننده دست به حوزه لوازم خانگی دلایل دیگری به جز جلوگیری از انتشار ویروس هم دارد. مثلا حسِ خوبی که از وجود یک وسیله خاص و منحصربه فرد در خانهمان داریم. وسیلهای جذاب و خاص مثل یک دستگاه ضدعفونی کننده دست دکوراتیو و رنگی!

قطعا اگر بخواهید یک دستگاه ضدعفونی کننده دست را برای خانهتان بخرید، دنبال چیزی میگردید که علاوه بر کارکرد مناسب، از ظاهر جذاب و طراحی مدرن نیز برخوردار باشد. خوشبختانه الان برندهایی هستند که محصولات خود را با طراحی مینیمال و جذاب عرضه میکنند. ضمن اینکه تنوع رنگی دستگاه ضدعفونی کننده هم میتواند یک ویژگی خیلی مهم باشد که سازگاری دستگاه با دکوراسیون خانهتان را تضمین میکند.

علاوه بر این، دستگاه ضدعفونی کننده دست خانگی باید قابلیت نصب در حالتهای مختلف مثل حالت ایستاده روی پایه، دیواری و رومیزی را داشته باشد تا بتوانید آن را در جای مناسب و دلخواهتان قرار دهید. هوشمند بودن دستگاه هم نکته دیگری است که میتوانید در خرید یک دستگاه ضدعفونی کننده دست برای خانه به آن توجه کنید.

E:\Reportage\ضدعفونی کننده\آماده انتشار\دستگاه ضدعفونی کننده دست؛ مهمان جدید صنعت لوازم خانگی\elevator-building.jpg

نیاز به دستگاه ضدعفونی کننده دست در دوران پساکرونا

حتما شما هم پست و استوریهای مختلفی را در اینستاگرام با هشتگ یا استیکر Stay Home دیدهاید. بعضی از این پست و استوریها کاملا نشاندهنده تغییر در سبک زندگی افراد است. تغییراتی مثل ورزش کردن در خانه به جای باشگاه، یادگیری یک مهارت جدید در خانه مثل درست کردن غذاها و دسرهای جدید و یا حتی رو آوردن به تفریح و سرگرمیهای داخل خانه به جای مهمانی و دور دور!

به جز سبک زندگی، عادتهای ما هم تغییر پیدا کرده. عادت کردهایم موقع خروج از خانه در کنار کیف پول و گوشی موبایل، همراه داشتن ماسک را هم چک کنیم! عادت کردهایم چندین و چند بار در طول روز، دستهایمان را شست و شو دهیم یا ضدعفونی کنیم. عادت کردهایم به خرید آنلاین و خیلی چیزهای دیگر

شک نداشته باشید که بعد از دوران کرونا هم خیلی از عادتهای امروزمان را حفظ میکنیم. مثلا شاید ترجیح بدهیم که همچنان در خانه ورزش کنیم! همچنان برخی پروتکلهای بهداشتی را بر حسب عادت رعایت خواهیم کرد. مثل شست و شو و ضدعفونی کردن مداوم دستها! پس نیاز به دستگاه ضدعفونی کننده دست، نه تنها از بین نخواهد رفت بلکه بیشتر از قبل مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در دوران پسا کرونا کمتر پیش میآید وارد یک رستوران یا هتل مجلل شوید و یک دستگاه ضدعفونی کننده دست اتوماتیک را در آن نبینید. این دستگاه دیگر فقط یک وسیله بهداشتی نیست، بلکه وسیلهای است برای شوآف و نشان دادن تعهد و اهمیت مجموعهها به سلامتی مشتریان. مردم انتظار خواهند داشت که یکی از این دستگاهها را در کنار میز خود در رستوران، کنار صندلیشان در سالن زیبایی و هر فضای مشابه دیگری ببینند.

از طرف دیگر، دستگاه ضدعفونی کننده دست به یکی از لوازم خانگی رایج تبدیل میشود و دیگر دیدن این نوع دستگاه در خانهها چیز جدیدی نخواهد بود.

دقیقا به همین دلیل است که از زمان شیوع ویروس کرونا، تعداد شرکتهای تولیدکننده دستگاه ضدعفونی کننده دست دائما در حال افزایش بوده است. فقط کافیست عبارت دستگاه ضدعفونی کننده دست هوشمند را سرچ کنید تا با انواع مختلفی از این نوع دستگاه مواجه شوید. و البته که با گسترش استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده دست به عنوان لوازم خانگی، تنوع این محصول در بازار نیز افزایش خواهد یافت.

و در پایان

«کرونا، انتقال ویروس از طریق دستها، تغییر عادت، ضدعفونی کردن مداوم دستها، نیاز جدیداینها کلیدواژههایی هستند که در نهایت منجر به تولید یک وسیله جدید با عنوان دستگاه ضدعفونی کننده دست شدند. چند سال بیشتر طول نخواهد کشید که در بسیاری از خانهها یکی از این دستگاهها را ببینیم. حس خوبی است که خانهی ما اولین خانهای باشد که دوستان و آشنایانمان برای اولین بار یک دستگاه ضدعفونی کننده دست جذاب و هوشمند را در آن میبینند.

گاردنیا یک برند پیشرو در زمینه تولید لوازم زندگیست که تجربه استفاده از بهترین دستگاه ضدعفونی کننده دست را در خانه و هر فضای دیگری امکان پذیر کرده است. دستگاه ضدعفونی کننده دست گاردنیا یک محصول باکیفیت و مدرن با طراحی مینیمال است که در رنگهای متنوع از سفید و صورتی گرفته تا قرمز و زرد تولید میشود.

توضیحات متا:

چرا به یک دستگاه ضدعفونی کننده دست در خانه نیاز داریم؟ ویژگی های دستگاه ضدعفونی کننده دست مناسب خانه چیست؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون

امروزه تلویزیون به وسیله ای تبدیل شده است که خانواده ها را دور هم جمع می کند و با پیدا شدن کوچک ترین مشکل در تلویزیون افراد به دنبال راه حل می گردند. یکی از این مشکلات قطع شدن صدای تلویزیون است و چطور مشکل صدای تلویزیون را حل کنیم سوالی است که معمولا زیاد برای صاحبان تلویزیون پیش می آید.  یکی از مشکلات مهم در تلویزیون قطع شدن صدای آن است. ما در این مقاله قصد داریم که با معرفی مهم ترین علل بروز این مشکل در تلویزیون و ارائه راهکارهای مختلف برای حل آن در این مشکل به کمک شما بیاییم. در این بخش می خواهیم چند مورد درباره قطع صدای تلویزیون برای شما دوستان توضیح بدهیم که اگر خیلی سریع متوجه آن ها شوید و نسبت به تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید قطعا با هزینه کمتر و اطمینان بیشتر انجام می شود.

قطع ناگهانی صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور، فعال بودن گزینه Mute و قطع صدای تلویزیون، اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می توان علتی برای پخش نشدن صدا باشد اما تنظیمات اشتباه صدا و نقش آن در قطع صدای تلویزیون، ایراد در کابل اچ دی ام آی چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟ ایراد برد اصلی، خرابی بلندگوهای داخلی و پخش نشدن صدای تلویزیون نیز از عواملی است که می تواند موجب قطع صدای تلویزیون شود.

C:\Users\Asadi\Desktop\11418.jpg

چرا صدای تلویزیون قطع شده است؟

تصور کنید در کنار خانواده در یک روز تعطیل تصمیم می گیرید که به تماشای یک فیلم سینمایی بنشینید و هنگام گذاشتن فیلم می بینید که هیچ صدایی از تلویزیون نمی آید، شاید در ابتدا فکر کنید که صدای تلویزیون کم است اما در مرحله بعد فکر می کنید که شاید مشکل از فیلم است اما در اخر متوجه می شوید که این مشکل از تلویزیون شماست و تلویزیون شما دچار مشکل شده است که صدایی پخش نمی کند. برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

قطع ناگهانی صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور

قطع شدن صدای تلویزیون با اتصال به دستگاه رسیور یا هر دستگاه پخش کننده دیگری در صورتی که با اشتباه در متصل کردن کابل ها همراه باشد می تواند موجب عدم پخش صدا در تلویزیون همراه باشد. به همین دلیل در هنگام اتصال پخش کننده های مختلف یا رسیور های دیجیتال و ماهواره ای توجه داشته باشید که کابل های ورودی هم سالم باشند و هم درست وارد شوند.

با فعال بودن گزینه میوت صدای تلویزیون قطع میشود

شاید این مرحله گزینه بسیار ساده ای باشد اما به دلیل فعل بودن گزینه Mute می تواند که عدم پخش صدا در تلویزیون باشد. پس توجه داشته باشید قبل از انکه به دنبال مشکلا ت اساسی تلویزیون خود باشید این گزینه را چک کنید و مطمئن باشید که فعال نباشد. با کم و زیاد کردن صدای تلویزیون می توان مطمئن شد که مشکل به این گزینه مربوط هست یا خیر.

اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می تواند علتی برای پخش نشدن صدا باشد

یکی از مواردی که بسیار ساده به نظر می رسد اما در بسیاری از موارد افراد قبل از درخواست تعمیر از تکنسین ها این علت را به دلیل حواس پرتی در نظر نگرفته اند که اتصال هدفون و لوازم جانبی به تلویزیون می تواند علتی برای پخش نشدن صدا باشد. توجه داشته باشید که اتصال هدفون و لوازم جانبی هرچند کوچک به سوکت های تلویزیون می تواند موجب عدم پخش صدا شود.

تنظیمات اشتباه صدا از عوامل پخش نشدن صدای تلویزیون

همان طور که اطلاع دارید تلویزیون گزینه ای برای تنظیمات افکت صدا دارد. و اگر دقت نداشته باشید و تنظیمات اشتباه انجام دهید موجب قطع صدا در تلویزیون می شود. برای ان که این موشکل برطرف شود تنظیمات را به صورت عادی برگردانید. برای برطرف شدن این مشکلات به تنظیمات تلویزیون بروید و تنظیمات صدا را دستی کنید.

خرابی بلندگوهای داخلی و پخش نشدن صدای تلویزیون

قبل از ان که این مشکل به وجود بیاید و بخواهد صدای تلویزیون شما قطع شود و یا هنگام خرابی بلندگو شما می توانید این مشکل را به صورت خش خش تشخیص دهید. این ایراد یک ایراد سخت افزاری است و برای تعمیر ان شما باید از یک تکنسین کمک بگیرید. توصیه ما به شما این است که با شنیدن صدای خش خش در بلندگو با تکنسین بلافاصله تماس بگیرید.

ایراد برد اصلی می تواند موجب قطع صدای تلویزیون شود

در تمام تلویزیون های ال جی، سامسونگ، سونی، پاناسونیک و  ایراد برد اصلی می تواند موجب قطعی صدای تلویزیون شود که این هم یک ایراد سخت افزاری می باشد. غالبا زمانی که برد اصلی تلویزیون با مشکل مواجه می باشد چاره کار تعویض آن توسط متخصصین است.

ایراد در کابل اچ دی ام آی چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟

بعضی افراد هستند که تلویزیون خود را به دستگاه های دیگر متصل می کنند و باید بدانید که این کار شاید باعث قطع صدای تلویزیون شود. این افراد برای اتصال تلویزیون به لپ تاپ یا سایر دستگاه ها از کابل استفاده می کنند. شاید الان بپرسید که چطور امکان دارد که ایراد در کابل اچ دی ام ای چگونه می تواند موجب قطعی صدا در تلویزیون شود؟ این کابل ها وظیفه دارند که علاوه بر تصویر صدا را انتقال دهند  و ایراد در انتقال صدا در این کابل ها به خصوص کابل های اچ دی ام آی بدون شیلد زیاد رخ می دهد.

ما در این مقاله به بخشی از مشکلات رایج صدای تلویزیون پرداختیم. در صورتی که مشکل دیگری داشته و یا قادر به تعمیر و یا تشخیص ایرادهای تلویزیون خود نباشید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ویرا سرویس با شماره تماس های ثابت 33555616-021، 334441650-021 و 26571745-021 و شماره تماس های همراه 0912-1752179، 0912-3765457 ، 0912-6272757 و 6433781-0912 تماس بگیرید، تکنسین های دوره دیده این مرکز در اسرع وقت به محل شما اعزام می شوند.

 

خرید انواع بهترین دستگاه تصفیه هوا برای خانه و محل کار زیر قیمت بازار!

آیا می‌دانید که بهترین دستگاه تصفیه هوا برای خانه و محل کار شما کدام دستگاه تصفیه هوا است؟ آیا از قیمت دستگاه تصفیه هوا و عوامل تأثیرگذار بر روی آن چیزی می‌دانید؟ و یا انواع دستگاه تصفیه هوا را می‌شناسید؟ آیا می‌دانید که برای خرید دستگاه تصفیه هوا به کدام فروشگاه تجهیزات پزشکی مراجعه کنید؟

 

 

آلودگی هوای بیرون از خانه که بر اثر آلاینده‌های مربوط به اصناف و مشاغل و دود خروجی از اگزوز خودروها به وجود می‌آید و آلودگی‌های داخل خانه‌ها که بر اثر آشپزی، وجود حیوانات خانگی، دود حاصل از سیگار و مواد مخدر، گرد و غبارهای نشسته بر روی فرش‌ها مبلمان‌ها و تجهیزات الکترونیکی و… حاصل می‌شود همگی به مرور زمان بر روی زندگی و سلامت افراد جامعه اثر نامطلوب گذاشته و باعث مختل شدن زندگی و سلامت افراد می‌شود.

از جمله بیماری‌هایی که بر اثر آلودگی تشدید و یا حتی به وجود می آید شامل بیماری‌های تنفسی، سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های پوستی و… می‌باشد. آلودگی هوا حتی زندگی و سلامت زنان باردار و نوزادان را نیز تحت شعاع قرار داده و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برایشان به وجود می‌آورد.

حال سؤال اینجاست که برای حفظ سلامتی خود و عزیزانمان از این آلودگی‌ها چه چاره‌ای باید اندیشید؟

زدن ماسک فیلتردار و دستکش نخی در هنگام خروج از خانه، استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تمیز نگه داشتن وسایل خانه از هر گونه گرد و غبار، دور کردن حیوانات خانگی از محیط خواب و حتی محیط زندگی انسان، استفاده از هودهای پر قدرت در آشپزخانه‌ها، خوردن غذاهای مفید و خلاصه استفاده از دستگاه تصفیه هوا بهترین راه حل جهت مصون ماندن از این آلودگی هاست. انواعی از دستگاه تصفیه هوا به جهت تمیز کردن و پاکسازی هوا طراحی و تولید شده‌اند که تأثیر بسیار زیادی در سلامت انسان‌ها دارند.

به کمک این دستگاه‌ها اکسیژنی عاری از هر گونه آلودگی وارد ریه‌هایمان می‌شود و در نتیجه حتی در آلوده‌ترین شهرها هم می‌توان به کمک این دستگاه زندگی سالمی داشت. بر همین اساس در این مقاله ضمن معرفی انواع دستگاه تصفیه هوا و ویژگی‌هایشان، بهترین دستگاه تصفیه هوا را معرفی خواهیم کرد و عوامل تأثیرگذار بر قیمت دستگاه تصفیه هوا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین نکاتی که در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید در نظر داشته باشید را بیان خواهیم کرد و شما را با بهترین و معتبرترین فروشگاه تجهیزات پزشکی ایران آشنا خواهیم ساخت. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا در انواع مختلف و با ویژگی‌های منحصر به فرد با برندها و مدل‌های متفاوت در بازار و فروشگاه‌ اینترنتی تجهیزات پزشکی توانی نو عرضه می‌شود. این دستگاه‌ها بر اساس نوع کاربرد به انواع خانگی، صنعتی و دستگاه تصفیه هوای اتومبیل تقسیم می‌شوند و از لحاظ ابعاد به انواع رومیزی، ایستاده و همراه دسته‌بندی می‌گردند. از لحاظ فیلتراسیون نیز دستگاه تصفیه هوا به دو صورت دستگاه تصفیه هوا با فیلتراسیون اکتیو و دستگاه تصفیه هوا با فیلتراسیون پسیو طراحی و تولید شده‌اند.

خرید اینترنتی انواع دستگاه تصفیه هوا خانگی با قیمت مناسب-02

 • دستگاه‌های که به شکل رومیزی طراحی شده‌اند در ابعاد کوچک تا متوسط در برندهای مختلف توسط فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی عرضه می‌شوند. این دستگاه‌ها به راحتی قابل حمل بوده و در هر نقطه از منزل و یا محل کار می‌توان آن را قرار داد. گردش هوا در این نوع دستگاه متوسط است و مناسب برای مصارف خانگی و اداریست.
 • نوع ایستاده این دستگاه‌ها سایزهایی بزرگ‌تر از نوع رومیزی دارند و می‌توان از آن در محیط خانه و یا اداره استفاده کرد. قدرت این دستگاه در گردش هوا بیشتر از نوع رومیزی است.
 • در نوع دستگاه تصفیه هوای همراه، شما می‌توانید آن را با اندازه‌های دلخواه بر روی گردن خود قرار دهید تا با کمک سیستم جذب یونی، هوایی سالم و عاری از آلودگی را در اطراف بینی و دهانتان داشته باشید.
 • یکی دیگر از انواع دستگاه تصفیه هوا، دستگاه تصفیه هوای اتومبیل است که به راحتی می‌توانید آن را روی داشبورد اتومبیل خود قرار دهید و به کمک فندک ماشین و یا باتری قلمی آن را روشن کنید. فیلتر این نوع دستگاه دائمی بوده و هر دو هفته یکبار باید تمیز شود. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد تا با خیالی راحت به هر نقطه از شهر سفر کنید و از هوای پاک و بدون آلاینده داخل اتومبیل استشمام نمایید.

دستگاه تصفیه هوای صنعتی نیز عمدتاً در ابعاد و وزن بزرگ‌تر نسبت به مدل‌های خانگی طراحی و تولید شده‌اند و فیلترهای به کار رفته در آن نیز حجم وسیع‌تری در مقابل نوع خانگی دارند و توانایی جذب بالایی از آلودگی هوای محیطی را دارا هستند.

در اکثر دستگاه‌های تصفیه هوا از دو فیلتر کربن اکتیو و فیلتر هپا در کنار سایر فیلترها استفاده می‌شود و هر کدام از این فیلترها برای ذرات معلق با قطری مشخص طراحی و تولید شده‌اند. تمامی این دستگاه ها به هدف حذف ذرات آزبست و آلاینده‌های مضر موجود در هوا، پیشگیری و کاهش بیماری‌های تنفسی، قلبی و عروقی، سرطان و دیگر بیماری‌ها و تأثیر مثبت گذاشتن بر خلق و خوی افراد و نیز به هدف نابودی مواد آلرژی‌زا و بوهای نامطبوع همچون بوی سیگار تولید و روانه بازار شده‌اند.

با توجه به توضیحاتی که درمورد انواع دستگاه تصفیه هوا ارائه داده‌ایم می‌توان گفت که بهترین دستگاه تصفیه هوا برای مصارف خانگی دستگاه‌های ایستاده و رومیزی هستند زیرا هم مکان زیادی را اشغال نمی‌کنند و هم مناسب با محیط خانه و یا محیط اداری طراحی و تولید شده‌اند. قیمت دستگاه تصفیه هوای رومیزی و ایستاده بسته به نوع برند و نوع فیلترهای تعبیه شده در آن متفاوت است این دستگاه‌ها را به راحتی می‌توانید از فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی خریداری کنید.

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا

خرید اینترنتی انواع دستگاه تصفیه هوا با بهترین قیمت با  گارانتی معتبر و اصالت  کالا از توانی نو به صورت شبانه روزی امکان پذیر است اما پیش از خرید باید به نکات زیرتوجه نمایید که شامل :

 • قبل از خرید دستگاه حتماً متراژ محل مورد نظر خود که در آن قرار است دستگاه تصفیه هوا قرار گیرد را بررسی نمایید.
 • به برند و مارک دستگاه توجه نمایید و برندهای معتبری که محصولات با کیفیت تولید می‌کنند را خریداری کنید.
 • قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا حتماً در مورد ویژگی‌های دستگاه مد نظر خود اطلاعات کافی را کسب نمایید.
 • دستگاه تصفیه هوا با فیلترهای مناسب و با کارایی بالا انتخاب و خریداری کنید.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین تصفیه هوا خانگی و ارادری -03

عملکرد دستگاه تصفیه هوا در محیط های مختلف را بررسی کنید برای این کار از نرخ تحویل یا CADR و تهويه ساعت استفاده نمایید. نرخ تحویل نشان‌دهنده مقدار خروج هوای تصفیه شده و سرعت عملکرد دستگاه است؛ هر چقدر نرخ تحویل بالاتر باشد ظرفیت تصفیه دستگاه نیز به همان اندازه افزایش می‌یابد و تهویه ساعت نیز نشان‌دهنده این است که دستگاه در یک بازه زمانی چه مقدار هوا را تصفیه می‌کند. از دیگر نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا می‌توان به داشتن قیمت مناسب، قابلیت حمل و جابجایی، داشتن مصرف انرژی کم، قابلیت ایجاد صدای کم، برخورداری از تکنولوژی‌های پیشرفته و هوشمند اشاره کرد.

عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه تصفیه هوا

از جمله عواملی که بر قیمت دستگاه تصفیه هوا مؤثر هستند شامل مواردی همچون نوع جنس بدنه دستگاه، نوع فیلترهای به کار رفته در آن، کیفیت و تعداد فیلترهای استفاده شده در آن، نوع کاربرد دستگاه تصفیه هوا، اندازه و ابعاد دستگاه، نوع تکنولوژی‌های هوشمند تعبیه شده در دستگاه، نوع برند و کشور سازنده آن، میزان مصرف انرژی دستگاه تصفیه هوا، میزان صدای تولید شده توسط دستگاه و… می‌باشد.

توانی نو عرضه کننده معتبر کالای پزشکی و انواع دستگاه تصفیه هوا

از معتبرترین و بهترین فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی در ایران فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو است که انواعی از محصولات و تجهیزات بهداشتی، پزشکی، مراقبتی و ورزشی را در ویترین فروشگاهی خود قرار داده است. دستگاه تصفیه هوا از جمله دستگاه‌های با کیفیت قابل عرضه در این فروشگاه می‌باشد.

شما می‌توانید با توجه به متراژ محیط زندگی و یا کاری خود از میان انواع دستگاه تصفیه هوای موجود در فروشگاه توانی نو، مناسب‌ترین آن را انتخاب و سپس با توجه به قیمت دستگاه تصفیه هوا و نوع کیفیت و برند آن اقدام به خرید دستگاه تصفیه هوای مورد نیاز خود نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو(https://tavanino.com/) مراجعه کرده و ضمن بازدید از تمامی محصولات، از راهنمایی مشاورین این فروشگاه نیز جهت انتخاب بهترین دستگاه تصفیه هوا بهرمند شوید و هوایی سالم و بی‌خطر را وارد خانه‌هایتان کنید

کاربرد کنترل ولو

کنترل ولو یا شیر کنترل وظیفه کنترل سیال را به صورت اتوماتیک و دستی در یک سیستم لولهکشی انجام میدهد. در واقع این شیرها در برابر خوردگی،  ضربه مکانیکی،  فشار و دما مقاوم هستند. لازم است که به منظور ایجاد بهترین کارایی و با توجه به شرایط اقتصادی راجع به آنها مطالعه داشته تا بتوانید بهترین و مناسبترین آنها را انتخاب کنید. به صورت کلی میتوان گفت که شیر کنترل یک ابزار بسیار دقیق برای تنظیم جریان مایعاتی مانند گاز،  روغن،  آب و بخار است و امروز در صنعت نقش بسیار مهمی را ایجاد کرده است.

بهتر است بدانید که کنترل ولو به دو قسمت تقسیمبندی می شود یک عملکرد و دو ولو، که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

عملگر:  عملگر دستگاهی هست که وظیفه کنترلی دارد که باعث ایجاد حرکت میشود به همین دلیل به آنها محرکی عملگر میگویند.

ولو:  یک ابزار تجهیزاتی میباشد که جریان مایعات،  جامدات و گاز را با رفتاری مشابه به مایع تنظیم، کنترل و هدایت کرده در واقع ولوها جزو اتصالات لوله به حساب میآیند.

از عملکردهای این شیر میتوان به کاهش تنظیم فشار،  جلوگیری از برگشت جریان،  تنظیم کنترل و کاهش جریان توقف هدایت و راهاندازی جریان اشاره کرد.  البته اینها وظایف اصلی هستند اما لازم است که حتماً یکسری از ملاحظات را قبل از انتخاب شیر حتما انجام داده، تا بتوانید انتخاب آگاهانهتری داشته باشید.

 • توجه به درجه حرارت و فشار
 •  آیا در سیستم شما فشار و درجه حرارت تغییر میکند یا مقدار ثابتی دارد؟
 • آیا حالت حداقل یا حداکثری میپتواند برروی انتخاب ما موثر باشد و حتماً باید این نکته را لحاظ کرد یا خیر؟!
 • نوع بخار مایع و یا گاز
 •  شما باید توجه داشته باشید که آیا موارد گفته شده، خاصیت خوردگی دارند ؟
 • آیا در طول جریان مایع شما باقی خواهد ماند و یا به صورت کامل تبدیل میشود و اثری به جای نخواهد گذاشت؟

 همیشه فرقی بین آب مقطر و آب معمولی وجود دارد در واقع این دو مدل در بسیاری از موارد مورد بررسی قرار میگیرد پس لازم است که شما در نظر داشته باشید که آیا مایع شما به صورت خالص میباشد و یا ذراتی در آن مشاهده میگردد.

ملاحظات جریان

 • آیا شیر شما برای هدایت کردن جریان استفاده میشود یا برای جلوگیری از برگشت جریان؟
 •  آیا شیر برای کاهش یا افزایش جریان مورد استفاده قرار میگیرد و یا هدف شما قطع کردن است؟
 •  آیا کاهش فشار اهمیت است یا خیر و …….
 • فرکانس و سرعت عمل
 • عملیات شما به صورت اتوماتیک و دستی انجام میشود،  زمانی که برقهای شما قطع شود شیر شما چگونه عمل خواهد کرد؟
 •  آیا شما به صورت همیشگی از شیرها استفاده خواهید کرد یا در اغلب موارد از آن ها استفاده میشود؟
 •  در زمانی که زیاد از شیرها استفاده ندارید آیا شیرها به صورت باز هستند یا بسته؟
 •   آیا شیر شما به آرامی حرکت میکند و یا در نظر دارید که با سرعت بالاتر این عمل انجام شود.

کاربردهای شیر کنترل در صنعت

همان طور که در اوایل مطلب به آن اشاره کردیم کاربرد این شیرها در صنعت بسیار حائز اهمیت است اما این شیرها بنا به کاربردی که دارند در حوزههای مختلفی استفاده میشوند. شیرها به صورت کلی یکی از ابزارها و عناصر اصلی کنترل صنعتی به حساب میآیند؛  این تجهیزات با تغییر اندازه مقدار سیال عبوری که میرسد؛  سرعت مایعاتی مانند گاز، بخار و مواد شیمیایی را کنترل خواهند کرد. زمانی که شما سرعت عبور مواد را متوجه شوید میتوانید به راحتی فشار و دما را کنترل کنید.

کارخانجات که در زمینه تولید فعالیت دارند از حلقه های کنترلی برای تولید محصولات خود استفاده میکنند در تمامی این حلقهها پارامترهای فیزیکی از طریق سنسورها و دادن به کنترل کننده و در ادامه بعد از پردازش اطلاعاتی که صورت میگیرد سیگنالهای کنترلی آماده میشود.  اما یکی از بخشها که در سیستمهای کنترلی نمیتوان آنها را نادیده گرفت اغتشاش است در واقع آنها میتوانند روی سیستم ما مشکل و خرابی را ایجاد کند به صورت کلی اغتشاشها شامل موارد بیرونی و محیطی هستند که بر روی عملکرد اولیه و مطلوب سیستم کنترل ما تاثیرگذار هستند در زمانی که با اغتشاش مواجه شدیم، در  قدم اول باید از استراتژیهای استفاده کنیم که متغیرها را به حالت اولیه خودشان برگرداند و همچنین قبل از وارد شدن اغتشاش به درون سیستم با آنها مبارزه کنند و نقش جلوگیری کننده داشته باشند در واقع استراتژیهایی که از آنها صحبت شد همان شیرهای کنترل هستند که میتوان از آنها به عنوان یک دستگاه کمککننده در این امر استفاده کرد.

ولی به صورت کلی به سه دسته خطی، چرخشی و دیافراگمی تقسیمبندی خواهند شد.  در مدل خطی حرکت به سمت بالا و پایین است در چرخشی همانطور که از اسم آن پیداست حالت چرخشی و دورانی ایجاد میشود. در  واقع برای باز و بسته شدن ۹۰ درجه چرخش دارند که رایجترین آنها شیر پروانهای میباشد و دیافراگمی که یک بدنه خواهند داشت که به همراه دو یا چند پورت کار میکند.

نحوه کارکرد کنترل ولو

سیگنال کنترلی را از یک کنترلر دریافت کرده و با کمک آن میتواند جریان را کنترل کند در واقع یک شیر کنترل میتواند از طریق ۳ روش کار کند:  به صورت برقی،  پنوماتیک و هیدرولیک.  در برقی از سیگنالهای الکتریکی که از جنس جریان یا ولتاژ هستند کمک گرفته میشود در پنوماتیک با استفاده از سیگنالهای پنوماتیکی که از جنس هوای فشرده هستند این عمل صورت خواهد گرفت و در هیدرولیک،  از سیگنالهای هیدرولیکی که از جنس روغن میباشند استفاده خواهند کرد.

شرکت ای شاپ صنعت در زمینه تامین تجهیزات ابزار دقیق، طراحی و مشاوره پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع کشور فعالیت گسترده دارد. شما عزیزان جهت خرید هر گونه ابزار دقیق خود می توانید از طریق کارشناسان مجرب با شماره تلفن های 88746663-021 و 88746664-021 تماس گرفته و از مشاوره تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.

 

 

انواع تجهیزات امنیتی رفاهی برای مغازه و فروشگاه ها

در این مطلب قصد داریم شما را با فروشگاه اینترنتی دیده بان فروشنده انواع محصولات امنیتی رفاهی برای مغازه و فروشگاه آشنا نماییم.

 

تجهیزات امنیتی فروشگاه ها

 • کرکره برقی ضد سرقت
 •  دوربین مدار بسته
 •  دزدگیر

 

 تجهیزات رفاهی فروشگاه

 •  درب اتوماتیک شیشه ای
 •  سایبان برقی

 

تجهیزات امنیتی – رفاهی

 • آرام بند درب

 

آشنایی با تجهیزات فوق

در ادامه ابتدا تجهیزات امنیتی و ضد سرقت ای مغازه و فروشگاه را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس به تجهیزات رفاهی خواهیم پرداخت:

 

 کرکره برقی ضد سرقت مغازه

همه شما با کاربرد و شکل ظاهری کرکره برقی مغازه  آشنایی کامل دارید. اما شاید اینکه کدام یک امنیت بالاتری دارد و کدام یک خرابی کمتری دارد را نمی دانید. برای این که بتوانید قیمت کرکره برقی مغازه و اطلاعات تکمیلی در خصوص دوام دسته امنیتی انواع کرکره برقی پلی کربنات آلومینیوم فولادی و رول گیتر آشنا شوید می توانید به وب سایت اینترنتی دیده‌بان مراجعه نمایید.

مغازه با کرکره برقی آلومینیوم

 

دوربین مدار بسته

امروزه دیگر داشتن دید در شب و همچنین انتقال تصویر بر روی موبایل بر بستر اینترنت یک آپشن خاص و بسیار حرفه ای برای دوربین مدار بسته به حساب نمی آید.  موارد بسیار حرفه ای تری در دوربین های مداربسته امروزی وجود دارد از جمله کیفیت بسیار بالا که حتی می تواند اسکناس موجود دخل یا در دست مشتری را تشخیص دهد که چند تومانی است.

همچنین امکان ضبط صدا، امکان تشخیص چهره افراد، امکان تعقیب اشیای متحرک و همچنین امکان ضبط فقط قسمت های متحرک یکی دیگر از امکانات دوربین های مداربسته امروزی هستند.  قیمت دوربین مدار بسته به صورت آنلاین و به روز شده در وب سایت دیده بان موجود است.

 

دزدگیر فروشگاه و مغازه

با توجه به اینکه اکثر افراد با دزدگیر آشنایی دارند خیلی درخصوص آن توضیح خاصی در این مطلب به ارائه می دهیم و از آن عبور می‌کنیم .

 

در ادامه به تجهیزات رفاهی برای مغازه و فروشگاه ها می پردازیم.

 

درب اتوماتیک شیشه ای

حتماً شما درب های اتوماتیک در ورودی هتل ها درب های ورودی بانک ها و بیمارستان ها را دیده اید که با استفاده از چشمی به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود. امروزه این نوع درب ها برای فروشگاه های مدرن رفته‌رفته متداول شده اند.  در داخل این درب ها از شیشه سکوریت ه ۱۰ میل و ۸ میل استفاده می شود که با استفاده از یک سری ریل و موتور که در بالای شیشه ها واقع شده است هنگامی که شخصی جلوی چشمی قرار بگیرد در به صورت اتوماتیک باز و پس از وارد شدن افراد مجدد به صورت اتوماتیک بسته می شود. به تمام این مکانیزم درب اتوماتیک شیشه ای فروشگاهی گفته می شود.

فروشگاه دیده بان یکی از برترین ارائه دهندگان انواع درب اتوماتیک شیشه ای مغازه، بانک، بیمارستان، لابی ساختمان های اداری و مسکونی، هتل های مجلل و تالار ها و سالن های همایش می باشد.

 

سایبان مغازه

بسیاری از مغازه ها دارای محصولات گران قیمت در ویترین خود می باشد که این محصولات به خصوص در مغازه های  ضلع شمالی خیابان ها در هنگام ظهر به شدت در معرض تابش آفتاب قرار میگیرد.  موبایل فروشی ها ،  میوه فروشی ها،  لبنیاتی ها و فروشگاه های محصولات پروتئینی به شدت نیازمند سایبان مغازه برای جلوگیری از از تابش مستقیم آفتاب به داخل مغازه می باشد.

سایبان مغازه به دو صورت دستی و برقی قابل ارائه می باشد چه نوع دستی آن با استفاده از هندل چرخیده و بالا پایین می شود و نوع برقی آن با استفاده از یک موتور تیوبلار به همراه مرکز کنترل و ریموت بسیار آسان باز و بسته می شود.

پارچه متداول مورد استفاده در سایه بان ها معمولاً پارچه کره ای ۴۰۰ گرمی می باشد.  این پارچه در دو نوع برزنتی و پی وی سی ضد آب ارائه می شود.

 

سایبان برقی مشکی - سیاه - تیره

 

سایه بان های مورد استفاده در در کافی شاپ ها و یا فروشگاه های مواد میوه و سبزیجات به دلیل این که علاوه بر تابش آفتاب باید از بارش باران نیز جلوگیری کنند معمولاً از جنس پی وی سی ضد آب میباشد.

ولی سایه بان های فروشگاههای و مغازه هایی که محصولات آنها در داخل قرار دارد مانند لوازم خانگی فروشی ها و موبایل فروشی ها می تواند از هر دو جنس پی وی سی و یا برزنت باشد زیرا فقط جهت جلوگیری از تابش آفتاب این سایه بان ها نصب می شود.

البته در اکثر این فروشگاه ها به دلیل اینکه سایبان های pvc درخشندگی بیشتری در مقایسه با برزنتی دارد برای 90% این مغازه ها این نوع سایبان نصب می شود.

 

حال می خواهیم به یک تشخیص خاص اشاره نمایید که هم امنیتی است و هم رفاهی.

 آرام بند درب ورودی

آرام بند درب ورودی در بسیاری از فروشگاه ها بخصوص در مغازه هایی که در مناطق گرمسیر و یا سردسیر واقع شده‌اند یک تجهیزات فوق العاده رفاهی به حساب می آید زیرا پس از ورود مشتری به صورت اتوماتیک درب را میبندد و مانع از خروج هوای فروشگاه و ورود هوای گرم و یا سرد محیط خارج به داخل می شود. البته این محصول فقط بر روی درب های سنتی قدیمی قابل نصب می باشد و اگر شما برای مغازه خود درب اتوماتیک شیشه ای نصب کرده باشید هیچ نیازی به آرام ندارید و آن درب اتوماتیک خود، کار آرام بند  را نیز انجام می دهد.

حال میخواهیم  آرام بند را از جنبه امنیتی مورد بررسی قرار دهیم. فرض کنید شما دارای یک مغازه طلافروشی هستید که با ریموت درب آن را برای مشتریان باز می کنید.  وقتی شما ریموت زدید و مشتری با وارد شد اگر مشتری در آن بند است در همچنان باز می ماند و هر کسی به آسانی می تواند وارد شود. پس شما نیاز به آرام بند دارید تا آرام بند به کمک قفل ریموتی شما بیاید و بتوانید با استفاده از این دو محصول در کنار یکدیگر تردد اشخاص را کنترل نمایید.

شما می توانید قیمت قفل ریموت دار درب و آرام بند را از وب سایت دیده بان دریافت نمایید.

خودروهای برقی باید صدادارتر شوند!

خودروهای برقی باید صدادارتر شوند!

به نظر می‌رسد خودروهای برقی باید سر و صدای بیشتری تولید کنند و این میزان از سکوت، خوب نیست، چرا که ایمنی افراد کم‌بینا به آن بستگی دارد. البته اغلب مدل‌های جدید صدای مصنوعی تولید می‌کنند تا محیط اطراف را از حضور خود آگاه کنند، اما این کافی نیست.

 به نقل از آی‌ای، وسایل نقلیه برقی یار آرام و بی سر و صدا هستند. آنها به دلیل استفاده از باتری و موتورهای الکتریکی، برخلاف خودروهای سنتی که از سوخت بنزین یا گازوئیل استفاده می‌کنند، تقریبا بی‌صدا هستند. با این حال، این سکوت برای تردد و ایمنی خیابان‌ها ایمن تلقی نمی‌شود.

عدم وجود صدای قابل توجه در خودروهای برقی، احتمال برخورد با دوچرخه سواران، عابران پیاده و سایر وسایل نقلیه در جاده را که ممکن است صدای آنها را نشنوند، افزایش می‌دهد.

اکنون موسسات خیریه برای نابینایان و کم‌بینایان ادعا کرده‌اند که کمبود سر و صدا در وسایل نقلیه برقی، افراد تحت حمایت این موسسات را به خطر می‌اندازد.

برخلاف اجباری بودن تعبیه یک دستگاه پخش کننده صدا برای همه خودروهای برقی ثبت شده در انگلیس، برخی رانندگان آن را خاموش می‌کنند. بنابراین وزارت حمل و نقل بریتانیا اعلام کرده است که از ماه سپتامبر ۲۰۲۳، تولید کنندگان خودروهای برقی باید از نصب سیستمی که به رانندگان اجازه می‌دهد سیستم هشدار صوتی خودروهای خود را خاموش کنند، اجتناب کنند.

در این بیانیه آمده است: همه خودروهای برقی و هیبریدی جدید که از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۳ ثبت می‌شوند، باید این قانون را رعایت کنند.

“نیک لنکستر” که دارای مشکل بینایی است، می‌گوید که سر و صدای کم خودروهای برقی یک تهدید واقعی برای اوست. او به بی‌بی‌سی گفت: من اغلب متوجه خودروهای برقی نمی‌شوم، زیرا صدای آنها را نمی‌شنوم.

اکثر تولیدکنندگان وسایل نقلیه الکتریکی قطعات پخش کننده صدا را برای تولید صداهای هشدار دهنده و صدای وسایل نقلیه عادی در خودروهای خود قرار می‌دهند. در اغلب کشورها استفاده از این موارد قانونا الزامی است.

“آندریا گوردون” که نابینا است نیز بر نیاز به تولید صدای وسایل نقلیه برقی تأکید کرد. او به بی‌بی‌سی گفت: خواهش می‌کنم، ما به آن صدا احتیاج داریم. تصور کنید می‌خواهید با چشمان بسته از خیابان عبور کنید، وقتی صدای خودرو را نشنوید چگونه می‌توانید آن را تشخیص دهید؟

منبع: ايسنا

9 سایت معروف که با وردپرس طراحی شده‌اند!

بسیاری از طراحان سایت‌ها، وب‌سایت‌هایی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی و ارائه می‌کنند. به همین دلیل سؤالات و دغدغه‌های زیادی در ذهن افراد و صاحبان کسب و کارها که قصد خرید سایت را دارند، به وجود آمده است. در ادامه 4 مورد از پرتکرارترین این سؤالات را مشاهده می‌بینید:

طراحی چه نوع از سایت‌هایی و با چه موضوعاتی به وسیله‌ی وردپرس امکان‌پذیر است؟

آیا سایت معروفی وجود دارد که با استفاده از وردپرس طراحی شده باشد؟

آیا سایت وردپرسی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای من باشد؟

آیا از سایت‌های آماده‌ وردپرسی استفاده کنم؟

در این مقاله پاسخ‌های مناسبی را برای تمامی این سؤالات مطرح می‌کنیم تا با مطالعه‌ی آن تا انتها بتوانید تصمیم مناسبی برای خرید یا عدم خرید سایت وردپرسی بگیرید.

مطالعه‌ی این مقاله را به تمام افرادی که قصد خرید سایت را دارند، همه‌ی افرادی که به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد وردپرس علاقه دارند و به تمام کسانی که در مورد قالب بسیاری از سایت‌های معروف کنجکاو هستند، توصیه میکنیم. 

طراحی سایت وردپرس

پاسخ به سؤالات رایج پیش از طراحی سایت وردپرس

محبوبیت طراحی و خرید سایت‌های وردپرسی دلایل زیادی دارد. انعطاف‌‌پذیری بالا، قیمت مناسب، تنوع افزونه‌ها، امنیت بالا و وجود منابع آموزشی زیاد از جمله دلایل پرطرفدار بودن وردپرس هستند. اما همواره سؤالاتی در زمینه‌ی طراحی سایت با وردپرس برای افراد مطرح است. در ادامه به تعدادی از این سؤالات پاسخ می‌دهیم.

طراحی چه نوع از سایت‌هایی با وردپرس امکان‌پذیر است؟

در ابتدای پیدایش وردپرس، از آن فقط برای طراحی وبلاگ استفاده می‌شد. اما با گذشت زمان و با اضافه شدن امکانات بیشتر و طراحی افزونه‌های کاربردی و متنوع برای این CMS، امکان استفاده از آن برای طراحی انواع سایت‎‌ها با موضوعات مختلف فراهم شد. به طوری که در حال حاضر طراحی تمامی انواع سایت‌ها از جمله طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت شرکتی، خبری، دانلودی، موسیقی، آموزشی و … با استفاده از وردپرس امکان‌پذیر است.

سایت‌های معروف طراحی شده با وردپرس

سایت‌های زیادی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده‌اند که بسیاری از آن‌ها معروف هستند. در ادامه تعدادی از این سایت‌ها را به همراه توضیح مختصری در مورد موضوع هر کدام از آ‌ن‌ها آورده‌ایم تا شما ببینید که با استفاده از این CMS چه سایت‌های محبوبی و با چه موضوعاتی طراحی شده‌اند. قطعا تعداد سایت‌های مشهور وردپرسی بسیار بیشتر از این تعداد است و امکان معرفی تمامی آن‌ها در این مقاله وجود ندارد.

1-      چطور (www.chetor.com)

سایت چطور در زمینه‌های مختلفی از جمله سلامتی، سبک زندگی، موفقیت شغلی و تحصیلی، مهارت‌های ارتباطی و رشد و توسعه‌ی فردی از جمله استرس، انگیزه، تقویت حافظه، اعتماد به نفس و … به تولید محتوا می‌پردازد و یکی از سایت‌های بسیار مشهور در این زمینه است.

2-      دکتر سلام (www.hidoctor.ir)

این سایت در زمینه‌ی انتشار انواع محتواهای مرتبط با پزشکی و درج آگهی‌های مختلف از جمله معرفی پزشکان فعالیت می‌کند.

3-      دیجیکالا مگ(www.digikala.com/mag)

دیجیکالا مگ، مجله‌ی اینترنتی سایت دیجیکالا است. این مجله‌ی اینترنتی در ابتدا به صورت مستقل نبوده و بخشی از صفحه‌ی اصلی سایت دیجیکالا بود، اما در حال حاضر صفحه‌ای مستقل است که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایجاد شده است.

صفحه اصلی سایت دیجیکالا مگ

مطالبی در زمینه‌های مختلف از جمله علم و تکنولوژی، نقد و بررسی محصولات، اخبار مربوط به دیجیکالا، کتاب و ادبیات، بازی‌های ویدئویی، هنر و سینما، سبک زندگی و …. در این سایت منتشر می‌شوند. می‌توان گفت یکی از دلایل موفقیت دیجیکالا مگ، استفاده از وردپرس برای تولید و انتشار محتواهای آن بوده است.

4-      کیم کالا (kimkala.com)

سایت‌های فروشگاهی ایرانی و خارجی موفق زیادی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده‌اند. کیم کالا یکی از همین فروشگاه‌های اینترنتی است که در زمینه‌ی فروش انواع کالاهای الکترونیک و دیجیتال، لوازم خانگی، سلامت، ابزارآلات و لوازم وسایل نقلیه، پوشاک، ورزش، سرگرمی، آموزشی و … فعالیت می‌کند.

در صورتی که شما هم می‌خواهید طراحی سایت ارزان انجام دهید، وردپرس با توجه به امکانات، قیمت و کیفیت آن انتخاب مناسبی است.

5-      دیجیاتو (digiato.com)

دیجیاتو در زمینه‌ی تولید محتوای مرتبط با تکنولوژی، موبایل، خودرو، کسب و کار و نقد و بررسی محصولات فعالیت می‌کند و توانسته است در این زمینه بسیار موفق عمل کند. در طراحی این سایت هم از وردپرس استفاده شده است.

6-      یاس دانلود (www.yasdl.com)

این سایت در زمینه‌ی دانلود انواع محتواهای آموزشی مرتبط با اینترنت، دانلود نرم‌افزارهای موبایلی و کامپیوتری و مطالب مرتبط با این زمینه‌ها فعالیت می‌کند و توانسته در این زمینه موفق عمل کند. یاس دانلود یک سایت وردپرسی است و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که خرید سایت وردپرسی برای ایجاد سایت‌های دانلودی می‌تواند انتخاب خوبی باشد. 

7-      ایران استخدام (iranestekhdam.ir)

ایران استخدام یک سایت کاریابی و استخدام بسیار موفق و معروف است. برای ایجاد این سایت هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده شده است. میزان موفقیت و محبوبیت ایران استخدام نشان می‌دهد وردپرس توانسته در زمینه‌ی کاریابی و موارد مربوط به کسب و کار بسیار موفق عمل کند.

8-      مرسدس بنز (www.mercedes-benz.com/en)

شرکت بزرگ مرسدس بنز هم برای طراحی سایت خود از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کرده است. انتخاب وردپرس توسط شرکت بنز به خوبی نشان می‌دهد که وردپرس می‌تواند انتخاب مناسبی برای معرفی محصولات و خدمات باشد.

صفحه اصلی سایت مرسدس بنز

9-      افق نیوز (ofoghonline.com)

همانطور از نام این وب سایت مشخص است، فعالیت سایت افق نیوز در زمینه‌ی انتشار انواع اخبار می‌باشد. استفاده از وردپرس برای یک سایت خبری و از طرفی موفقیت این سایت در حوزه‌ی اخبار، نشان می‌دهد که طراحی سایت خبری با وردپرس می‌تواند به خوبی انجام شود.

در بسیاری از مواقع افراد از بابت سئوی سایت وردپرس نگران هستند. از آنجایی که سئو برای سایت‌های خبری اهمیت زیادی دارد، می‌توان به خوبی متوجه شد که سایت وردپرسی در صورتی که به خوبی طراحی شده باشد، موارد پایه‌ای مربوط به سئو را به خوبی پوشش می‌دهد و امکان سئوسازی به شکلی قدرتمند برای آن فراهم است.

جمع‌بندی…

در این مقاله سعی کردیم نمونه‌هایی از سایت‌هایی با موضوعات مختلف دانلودی، فروشگاهی، شرکتی، خبری، محتوایی و … که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده‌اند را به شما معرفی کنیم. موفقیت این سایت‌ها نشان می‌دهد که استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت‌هایی با موضوعات مختلف می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. البته این در صورتی است که شما سایت ساز خوب، حرفه‌ای و مطمئنی را برای طراحی سایت خود انتخاب کرده باشید.

اگر قصد خرید سایت را دارید، می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان سایت ساز زرین استفاده کنید. برای دریافت مشاوره‌ی رایگان پیش از خرید سایت از این سایت ساز، می‌توانید با شماره‌های 09104326225 و یا 02171053933 تماس بگیرید.

دورکاری برای شرکت‌ها پرهزینه شد

دورکاری برای شرکت‌ها پرهزینه شد

طبق برآورد موسسه تحقیقات اقتصادی کلن، دورکاری از خانه در دوران همه گیری ویروس کرونا به شرکت‌های آلمانی ۵۳ میلیارد یورو (۶۲ میلیارد دلار) خسارت حاصل از حملات سایبری وارد کرد.

 باربارا انجلز، محققی که محاسباتش بر مبنای نظرسنجی بیتکام بوده است، گفت: مجموع خسارت سال گذشته به ۲۲۴ میلیارد دلار رسید که بیش از دو برابر ارزش گزارش شده در نظرسنجی سال ۲۰۱۹ بود. دورکاری فزاینده عامل یک چهارم از این افزایش خسارت بوده است.

وی گفت: اغلب موارد هیچ لپ تاپ شرکت، هیچ کلاسهای آموزشی و هیچ مفاهیم امنیتی وجود ندارند. آمار واقعی خسارت ممکن است بالاتر باشد زیرا در این آمارگیری شرکت‌های کوچک در نظر گرفته نشده اند در حالی که این شرکت‌ها از نظر حفاظت از فناوری اطلاعات خود ضعف دارند.

طبق نظرسنجی جداگانه دفتر امنیت اطلاعات فدرال، معمولا هک اتصالات وای فای خانگی ساده تر از شبکه های شرکت‌هاست و تنها ۱۶ درصد از شرکت‌های آلمانی بودجه امنیت فناوری اطلاعات خود را در دوران همه گیری تقویت کرده اند. بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان اکنون در حال بررسی اجرای مدل دورکاری دائمی و فراهم کردن انعطاف پذیری بیشتر برای کارمندانشان هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت چک پوینت سافت وار تکنولوژیز هم اخیرا در گزارشی اعلام کرد سازمانهای سراسر جهان در ژوییه در مقایسه با نیمه اول سال با افزایش حملات سایبری روبرو شدند و بخش آموزش بیشترین آسیب را دید. حملات سایبری به بخش آموزش و مرکز تحقیقات در ژوییه ۳۰ درصد رشد کرد و ایتالیا و هند اصلی ترین اهداف این حملات بودند. مربیان آموزشی آسیب پذیری بیشتری در برابر حملات سایبری پیدا کرده اند زیرا این بخش از ابتدای شیوع همه گیری کووید ۱۹ عمدتا به دورکاری کارکنان متکی بوده است. این شرکت اعلام کرد سازمانها در بخش آموزش و مراکز تحقیقاتی خود را بیش از قبل در جنگ امنیت سایبری می بینند.

منبع:ایسنا