دوشنبه , 8 آذر 1400 - 3:53 بعد از ظهر

هاشمی: رکورد کرم‌زاده قبل توکیو در بادی بهتر بود/ نصر: از کمیته و وزارت حمایت می‌خواهیم

هاشمی: رکورد کرم‌زاده قبل توکیو در بادی بهتر بود/ نصر: از کمیته و وزارت حمایت می‌خواهیم

سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: قبل از المپیک توکیو رکورد فاطمه کرم زاده در تفنگ بادی خوب بود.

 الهام هاشمی گزارشی از عملکرد ورزشکاران در المپیک توکیو ارائه کرد و گفت: اگر کسی به مدال نرسد یا به فینال راه پیدا نکند، دیگر کسی به عملکرد ورزشکاران توجه نمی‌کند. فشار رسانه کامل احساس می‌شود. این نکته منفی نیست؛ چرا که اگر خبرنگارها با نحوه مسابقات آشنا باشند، به بیستمی خرده نمی‌گیرند.

وی در پاسخ به این‌ سوال که چرا خدمتی در تفنگ بادی تیر نزد، گفت: خدمتی هم در بادی و هم در سه وضعیت خوب کار کرده است و در المپیک ریو هم در سه وضعیت فینالیست شد. اما در این اواخر کمی رکوردهای خدمتی در بادی کمتر شد و فاطمه کرم زاده در بادی در کرواسی رکورد خوبی زد و همچنین تیم تفنگ زنان در آن مسابقات قهرمان شدند. به همین دلیل این انتخاب صورت گرفت.

محسن نصر اصفهانی مربی تپانچه هم گفت:  از رسانه‌ها قدردانی می‌کنم که پیش از المپیک حاشیه‌سازی نکردند و فضای آرامی فراهم شد و به خوبی به تمرینات پرداختیم و آماده شدیم. پس از پایان المپیک ما و تمام تیراندازان آماده هستیم تا به سوالات خبرنگاران پاسخ دهیم.

وی در ادامه افزود: سال‌ها فدراسیون هزینه زیادی برای جذب سرمربی خارجی انجام و میلیارد ها تومان هزینه کرد و تنها نتیجه آن یک ششمی در المپیک بود اما با طلای فروغی آرزوی دیرینه تیراندازی برآورده شد و جایگاه خوبی در جهان کسب کردیم.

مربی تیم تپانچه همچنین گفت: هانیه رستمیان عملکرد خوبی داشت و در بین ۵۳ ورزشکار با یک امتیاز کمتر به فینال نرسید و ۴۳ ورزشکار را پشت سر گذاشت. فدراسیون تمام امکانات را فراهم کرد و با آمادگی نسبتا بالایی در المپیک شرکت کردیم.

وی یادآوری کرد: رشته تیراندازی تجهیزات‌محور است و تجهیزات هر ساله به‌روز می‌شود و شرکت‌های اسلحه‌سازی امکانات جدیدتری را به نمایش می‌گذارند. ما نباید از تجهیزات روز عقب بمانیم. از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حمایت می‌خواهیم. ما برادری خود را ثابت کردیم و نشان دادیم با حداقل‌ها می‌توانیم به مدال برسیم. امیدوارم بودجه و حمایت از تیراندازی افزایش یابد. باید در هر اردو ۱۰ نفر باشند؛ نه این که به خاطر محدودیت بودجه تعداد کمتری تیرانداز داشته باشیم و ناچار شویم استعدادها را خط بزنیم.

منبع:ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تیم ملی فوتبال با یک پله صعود در رده ۲۱ جهان

شاگردان دراگان اسکوچیچ با یک پله صعود توانستند در رده بیست و یک جهان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *